Po dramatickém klání se nakonec radovala Kometa

• sobota 19. února 2011
  • Jan Šimek, Zdeněk Plánka

Opavští junioři cestovali do brněnské haly Rondo, kde se utkali s mužstvem Komety. Slezané si v prvním dějství vypracovali nadějný dvoubrankový náskok, jenže ve druhé třetině jej domácí smazali. Ve třetí tercii pak Brněnští vedli 3:2, ale Opava dokázala zvrátit vedení na svou stranu, když se v 56. minutě prosadil pohlednou ranou Žídek. Ani to však na brněnský tým nestačilo. Ten totiž v posledních dvou minutách vstřelil stejný počet branek a zvítězil 5:4.

54., sobota 19. 2. 2011

HC Kometa Brno

5:4 (0:2, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 37. Jankovič (Křivohlávek, Zbořil), 39. Zbořil (Jankovič, Křivohlávek), 43. Káňa (Popolanský, Jankovič), 59. Káňa (Štindl , Popolanský), 60. Křivohlávek (Jurák, Zbořil) - 6. Křesťan (Koschatzký), 15. Vaněk (Křesťan, Koschatzký), 44. Baďura (Pešut), 56. Žídek (Baďura). Rozhodčí: Skoupý - Černý, Kříž. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4.

Strmeň - Štindl, Dujsík, Bilčík, Ditttrich, Krejčiřík, Dlapa, Dufek, Koukal - Fúzik, Hnilička, Juráň, Křivohlávek, Jurák, Zemánek, Zbořil, Jankovič, Popolanský, Stehlík, Káňa

Trenčan - Faksa, Havlíček, Spusta, Vítek, Koschatzký, Dohnal, Seidler, Jelen, Svoboda, Kysela, Vaněk, Rypar, Procházka, Pešut, Kresťan, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Lichý

Pro hostující Opavu se zápas vyvíjel velmi dobře. V první třetině to byl totiž právě Slezan, který diktoval obraz hry. Kometa jakoby nebyla ve své kůži, především rozehrávka se nedařila tak, jak by si trenérské duo na brněnské střídačce představovalo.Už ve druhé minutě musel Strmeň likvidovat při opavské přesilovce dorážku Verliče. V šesté minutě už byl však krátký na dorážku Martina Křesťana - 0:1

Kometa mohla gólově odpovědět, to by však musela přejít střední pásmo, které hosté dobře zahušťovali. Když už se domácí dostali do dobré pozice, zastavila je smůla jako v případě Krejčiříka. Brněnský obránce vyslal na Trenčana povedenou střelu, výrazně proti však byla tyč.

Branková konstrukce stála v cestě i přesilovkovému pokusu Filipa Vaňka, ovšem narozdíl od svého brněnského kolegy, trefil tyč zadní, a to znamenalo jediné - druhou branku Opavu. Rozhodčí se sice ještě nějakou dobu radili, nakonec však branku po konzultaci uznali - 0:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovala Opava s příjemným náskokem, který neohrozila ani šance Hniličky. Kometa ovšem svoji hru viditelně zlepšila, a to bylo varování pro obranné šiky Slezanu. Hra připomínala přesýpací hodiny. Jednou byl v tlaku Slezan, pak zase Kometa. Tento scénář v podstatě vydržel až do závěrečné sirény.

V 30. minutě to mohlo být pro Brno zlé, Křesťan však v ideální pozici zacílil těsně mimo bránu. Na druhé straně měl tutovku Jurák. Sám před brankářem však zakončil tak, že se tomu sám potom dlouho divil. Z metru totiž branku pořádně přestřelil a atakoval pouze ochrannou síť za brankou.

Domácí se však sladké odměny dočkali. Bylo to paradoxně v době, kdy Opava brněnskou vozbu pořádně svírala. Kometa se však utrhla k rychlému kontru, na jejímž konci byl neomylně dorážející Branislav Jankovič, který dokončil akci Křivohlávka - 1:2. Nadšení bylo o necelé dvě minuty později o to větší, když se z takřka identické akce trefil opět dorážkou Adam Zbořil a využil tak první ze tří úspěšných brněnských přesilovek - 2:2.

Náskok Opavy tak vyprchal jak pára nad hrncem, a to ještě hráči Slezanu netušili, co je čeká ve třetí části. V té se oběma týmům povedla vykouzlit perfektní sinusoidy. Kometa nejprve dokonala v přesilové hře obrat, když se po vybídnutí Popolanským trefil Jan Káňa - 3:2. Hosté se otřepali rychle a minuta a nějaké drobné jim stačili k tomu, aby vyrovnali. Pavel Baďura dokázal vytěžit z akce Pešuta branku v podstatě do prázdné sítě - 3:3.

Zhruba v polovině závěrečné třetiny se Kometa nadechla k velkému tlaku, ale ani jednu ze svých šancí nedokázala přetavit v branku. Když už se pak zdálo, že zápas pomalu poputuje do prodloužení, vymetl skvěle šibenici brněnské brány Vojtěch Žídek - 3:4. Do konce utkání v tu chvíli zbývaly čtyři minuty. Když pak usedl v času 56:48 na trestnou lavici Adam Zbořil, zdálo se, že je po zápase. Omyl!

Přesilovka se Opavě zrovna nevyvedla a 59. minutě musel za záchrannou brzdu proti sólu Štindla zatáhnout Žídek. To byl počátek pohromy. Takřka vzápětí totiž využil rovnovážného počtu hráčů na ledě výborně hrající Jan Káňa, když Štindlovu střelu mimo usměrnil za záda Trenčana - 4:4. Pozor, to však nebylo vše. Kometa vyvinula po vyrovnávající brance obrovský tlak, i díky zkrácené přesilové hře a přesto, že Opava dlouho odolávala, nakonec padla. Jan Křivohlávek nakonec protlačil puk po závaru do brány a dokonal tak pro Opavu šokující a poslední obrat zápasu - 5:4. Hostům už v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.