Po špatném úvodu soutěže dorost znovu vyhrál, tentokrát deklasoval Sarezu

• neděle 24. září 2006
  • Jaroslav Šindelář, Vladimír Vronka

O p a v a - Po těsné domácí výhře nad Vítkovicemi sehráli opavští dorostenci další zápas s ostravským týmem. Tentokrát zajížděli na led porubské Sarezy. Zápas dvou sousedů tabulky však skončil překvapivě vysokým vítězstvím pro Opavské, kteří rozhodli zápas čtyřmi góly ve druhé třetině. Dva góly si připsal Tomáš Musial, gól a dvě asistence přidal Petr Řezač. Dvěma body za gól a nahrávku se blýskl i Jakub Vítek.

7. kolo, sobota 23. 9. 2006

HC Sareza Ostrava

0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Musial (Řezač), 24. Řezač (Vítek, Žídek), 25. Musial (Koryčanský, Řezač), 27. Vítek (Machovič), 35. Slanina (TS). Rozhodčí: Škrobák - Ondra, Vengřín. Vyloučení: 14:10. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 19:45.

Kubáň - Spusta, Parma, Rusek, Poláček, Paleček, Mládenka, Kičmer, Fic - Vajda, Ružbašan, Vidlák, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Zuber, Smondek, Voznica, Jach.

Kroček - Zacpálek, Dohnal, Chvostek, Koryčanský, Žídek, Kukla - Džemla. Slanina, Fišara, Vítek, Musial, Gulda, Řezač, Machovič, Koschatzký.

Vladimír Vronka - Oba týmy začaly opatrně, do šancí se příliš nedostávali. Pak převzali iniciativu Opavští. Koryčanský střílel od modré čáry, Kubáň puk dokázal jen vyrazit před Džemlu, ten z dorážky minul nejen ostravského gólmana, ale i bránu. V přesilové hře střílel od modré čáry Žídek, jeho pokus se od mantinelu odrazil zpět před bránu k Vítkovi, ale Kubáň si levou tyč pohlídal. Běžela 8. minuta, když Fišara s Džemlou najížděli proti jedinému obránci, ale Fišarova střela skončila na betonu Kubáně. O necelou minutu později předvedl opavský Řezač nádhernou akci, zbavil se dvou obránců a vystřelil do horního růžku brány, ale Kubáň dokázal lapačkou skvěle vyrazit. Sareza chtěla také skórovat, ale střela Barčáka v síti neskončila a následný závar před bránou dokázali opavští se štěstím odvrátit. Na druhé straně již udeřilo. Řezač přihrával zcela volnému Tomáši Musialovi, který střelou do horního růžku nedal Kubáňovi šanci. Opavští byli v té době lepším týmem, další gól mohl přidat Řezač, na kterého se usmívala prázdná brána, ale Kubáň skvěle do střely skočil a dostal ruce opavského útočníka zpět dolů. První třetinu vyhráli Opavští 1:0.

Druhou třetinu načala akce Musiala, ten po samostatné akci trefil jen dobře postaveného Kubáně. Pak si šli postupně odpočinout dva hráči Sarezy na trestnou lavici a Opava dokázala nabídnutou šanci využít. Vítkovu střelu dokázal Kubáň vyrazit, ale Petr Řezač tak dlouho dorážel, až puk za záda ostravského gólmana dostal. A hned další akce skončila gólem. Ostravský Barčák již naskakoval na led, když Kubáň dokázal střelu Koryčanského vyrazit za bránu, kde jej převzal Tomáš Musial, objel bránu a po ledě zavěsil. Za další dvě minuty udeřilo znovu. V přesilové hře vypálil Machovič a Jakub Vítek se svým důrazem na brankovišti dokázal prosadit. Sareza se dostávala do šancí jen občas, ale končily podobně jako střela Poláčka, která minula levou tyč. Pak se ukázalo jakým směrem by se mohl hokej ubírat. Opavští při každém kontaktu s holí některého z ostravských hráčů padali na led, což rozhodčí trestal. Poslední gól utkání přidal opavský Robin Slanina, který dokázal z trestného střílení nařízeného za hození hole ostrvaským obráncem Spustou zavěsit pod břevno. Sareza chtěla utkání ještě zdramatizovat, ale Jelšík neuspěl střelou ani další dorážkou. Ostravští doráželi na Kročka jako vosy na pivo, ale Barčák, Jelšík a znovu Barčák neuspěli. Sareza se nedokázala prosadit ani z nejvyloženějších šancí. Poslední šanci druhé části měl Musial, který upaloval sám na bránu, ale Kubáň dokázal skvěle vypíchnout puk holí. Po druhé třetině byl stav 5:0 pro hosty.

Třetí třetinu poznamenalo mnoho vyloučených. Těsně před návratem potrestaného Vajdy na led byl zcela sám před Kubáněm Musial, ale jeho bomba z pěti metrů skončila vysoko nad bránou. Třetí část se dohrávala jen z povinnosti, ani jedno mužstvo se nedostalo do vyloženější šance. Opava si tedy z Ostravy odvezla tři body za výhru 5:0.