Po výhře nad Brnem podlehli junioři Přerovu

• pondělí 21. listopadu 2011
  • Filip Lefenda, Jan Skopalík

V neděli zajížděli opavští junioři na led Přerova. Vyrovnané utkání, ve kterém měl Slezan i o něco více ze hry, však vyznělo lépe pro domácí tým, který těžil z proměňování svých šancí. Jedinou přesnou trefu našeho týmu zaznamenal Daniel Kysela. Přerov tak zvítězil 4:1. Ještě před tímto duelem se opavským juniorům v pátek podařilo oplatit vysokou porážku z brněnského ledu, když doma mladí hokejisté zvítězili nad Válečníky 6:3. Podrobnosti z tohoto utkání vám ještě přineseme.

17. kolo, neděle 20. 11. 2011

HC ZUBR Přerov

4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Málek (Šťastný), 21. Šťastný (Málek, Javora), 56. Chovanec (Gazda), 60. Vaněk (Kocan) - 59. Kysela (Jelen, Vítek). Rozhodčí: Klimecký - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:9, navíc Tomeček 5 min. a Vodák 2+2 min. (oba PRE) a Olbrecht 2+2 (OPA). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Vrzala (Loučka) - Vávra "A", Sklenář, Maršálek, Málek, Malínek, Vaněk "C", Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Tomeček, Kvapil, Šťastný "A", Gazda, Javora, Kocan, Halla, Bosák, Vodák, Chovanec

Novák (Kober) - Bendík, Kysela, Trčka, Březina, Jelen, Svoboda, Kozchatzký, Vítek, Havlíček "C", Olbrecht, Gulda, Džemla, Závodník, Chvěja, Mosler

Utkání zahájila dobrá střela domácího kapitána Vaňka, který to zkoušel z mezikruží, ale na gólmana Opavy si nepřišel. Jinak byl začátek utkání hodně opatrný. Ani jedno družstvo nechtělo udělat chybu a na ledě to bylo patrné. Stejně jako to, že kdo dá první gól bude v tomto zápase hodně vepředu. Možnost k tomu, aby se pohnulo skóre měli Zubři ve třetí minutě, kdy si zahráli přesilovou hru, ale na soupeře nic nevymysleli. O 3 minuty později se však již síťka za gólmanem Opavy zavlnila. To přihrával ukázkově před bránu David Šťastný a na jeho přihrávku již čekal Matěj Málek, kterému stačilo kotouč zasunout do brány. Přerov se tedy v čase 7:25 ujal vedení. Poté vrhla své síly do útoku Opava a několikrát se před Vrzalovou bránou jiskřilo. Konkrétně v 9. minutě to zkoušel z kruhu opavský Patrik Džemla a o 2 minuty později zase Adam Kozchatzký taktéž z Opavy. Ve 14. minutě přišla první zázračná chvíle domácího muže s maskou. Před jeho svatyní se z ničeho nic zjevili Jakub Vítek a Patrik Džemla, ale Vrzala dokázal vykopnout kotouž z již prázdné brány. Poté se dostali ke slovu také domácí a dnes velmi aktivní Jakub Klimecký se ocitl mezi kruhy s kotoučem na holi, ale nechal jen vyniknout hostujícího gólmana. Poté opět úřadovali hosté, když v 17. minutě střílel z mezikruží hostující Adam Kozchatzký. Třetinu plnou šancí uzavřel přerovský Jakub Klimecký, který objel branku a zakončil střelou mezi gólmanovi betony. Úspěšný však opět nebyl.

To však vůbec nemuselo vadit, protože ihned ze začátku druhé periody se dostal k odraženému kotouči domácí David Šťastný a vrátil jej tam, kde si jej většina diváků na stadioně přála vidět, tedy do brány. Poté se nechali hráči Zubru zatlačit do defenzívy, ale nepovolili soupeři skórovat. Ve 24. minutě měl možnost dorážek Daniel Kocan, ale prostě mu to v posledních zápasech tolik "nelepí". Další šanci si připsali přerovští opět v oslabení a to dokonce stoprocentní. Po chybě hostů na modré čáře se dostali do úniku pouze na gólmana Martin Javora a Matěj Málek, ale druhý jmenovaný nepřihrál z první přesně a kotouč ukryl pod výstroj brankář hostů. Svou aktivitu ve druhé třetině vyjadřovali domácí i nadále. Ve 28. minutě se dostali do šance Robin Vodák a Jakub Klimecký, ale nebyli úspěšní. O 4 minuty později krásně vystřelil přímo z jízdy a z kruhu Matěj Málek a po této střele zvonilo gólmanovi Opavy v uších ještě hodně dlouho. Ve 37. minutě se učebnicově stahovačkou uvolnil Matěj Málek, ale na zakončení mu nezbývalo mnoho času a proto bylo nedůrazné. Ve 38. minutě ujeli Petr Vaněk s Danielem Kocanem do brejku dva na jediného obránce, ale přihrávka na Daniela Kocana přišla pozdě a ten ji již nestihl umístit do brány. Do stejné situace se minutu před koncem druhé části hry dostali i hosté, když ujeli Adam Kozchatzky a Jakub Vítek, ale druhý jmenovaný zvolil střelu a to bylo pro jeho barvy špatné řešení. Jakub Vítek měl i poslední šanci druhé třetiny, kdy zakončoval již do prázdné brány, ale Jakub Vrzala předvedl další zázračný zákrok. Na led položil příložník z hokejky, který překazil cestu kotouči do brány.

Poslední třetina začla sérií vyloučení a proto se hráči ani jednoho z týmů nemohli dostat do tempa. Zatímco Zubrům to mohlo vyhovovat, tak hosté potřebovali hrát. První větší příležitost si tak vypracoval až Daniel Kocan, který se proháčkoval až před bránu, ale náskok žlutomodrých barev nezvýšil. V 52. měli Zubři možnost zvýšit své vedení, když jim byla dána možnost jet samostatný nájezd. Režie se ujal Patrik Řezáč, který byl v předešlé akci faulovaný, ale bekhendovou kličkou neuspěl. V 53. minutě střílel z kruhu opavský hráč Patrik Džemla, ale Vrzala hájil bránu velice spolehlivě. O dvě minuty později střílel z kruhu přerovský Martin Kvapil, ale stále nerozhodl o vývoji utkání. Další šance již byla však využita. Martin Gazda přihrával do prostoru před bránu dobrý kotouč, ke kterému se natáhl Ondřej Chovanec a rybičkou jej poslal do sítě. Poté již neudržel nervy na uzdě opavský branař, který šťastného střelce napadl na zemi. Bránit jej přijel obránce Jaroslav Tomeček a jako jediný z protagonistů šarvátky vyfasoval trest na pět minut. V 57. minutě to ještě zkoušel z kruhu Martin Javora, ale nedal. Jakub Vrzala přišel o svou nulu v čase 58:12, kdy od modré vystřelil do klubka hráčů Jakub Jelen a do sítě tečoval Daniel Kysela. V této chvíli již hráli hosté bez branaře a s jedním hráčem v poli navíc. Nic již však nevymysleli a navíc se v čase 59:11 dostal ke kotouči Petr Vaněk a střelou do prázdné brány rozhodl o vítězi utkání a dal výsledku finální podobu. Závěr si již Zubři pohlídali a připsali si tak veledůležité dva body. Rozpoložení hráčů ukazuje také to, že dva z hostujících hráčů odjeli do šatny aniž by si se soupeřem podali ruce.

Michal Maršálek (obránce HC ZUBR Přerov): Byl to hodně ubojovaný zápas. Oba týmy hrály naplno a bylo vidět velké tempo. Myslím si, že jsme byli malinko lepší a skvěle nám zachytal gólman Vrzka (Vrzala), který nás výborně podržel v některých pasážích a hlavně v oslabení a padly nám tam nějaké dobré góly a vyhráli jsme.

Petr Beránek (trenér HC Slezan Opava): Myslím si, že jsme měli víc ze hry než domácí, ale oni proměnili šance, které si vytvořili a samozřejmě si mohou pogratulovat k výkonu gólmana. My jsme to prohráli proti gólmanovi. Domácí gólman jim vychytal dva body a já mohu pouze pogratulovat k vítězství.