Polok třemi brankami zničil Sarezu

• neděle 18. září 2005
  • Vladimír Vronka, Michal Berg

O p a v a - Druhého vysokého vítězství v soutěži dosáhli v sobozu opavští junioři. Na ledě aktuálně posledního celku Sarezy Ostrava sice inkasovali jako první, ale zlepšeným výkonem dokázali svého soupeře ve drué a třetí části doslova rozstřílet. Třemi brankami se na kanonádě podílel Tomáš Polok, který v poslední minutě uzavíral skóre z trestného střílení. Je jistě zajímavé, že se jednalo už o třetí trestný nájezd, který v pěti zápasech opavským juniorům rozhodčí nabídli. Další branky vstřelili Tůma, Plachký, Kocián a Herman.

5. kolo, sobota 17. 9. 2005

HC VOKD Poruba

1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Branky: 14. Klečka (Minařík, Bezouška) - 16. Tůma (Kříž), 20. Polok (Huska), 25. Plachký (Černý), 37. Kocián (Kapsa, Wolf), 46. Polok (Wolf), 55. Herman (Tůma), 60. Polok (TS). Diváci: 50. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2.

Picek (25. Čaňo) - Blaško, Rambousek, Bezouška, Dobranský, Bílý, Mlčák, Němec - Hanke, Janečka, Dušek, Minařík, Belanec, Jelšík, Klečka, Mikeš, Kasalík, Jeniš, Bacul

Krejčí - Koloničný, Tichý, Plachký, Vrábel, Huska, Kokavec, Trefil - Weiss, Kříž, Tůma - Fuks, Kocián, Herman - Wolf, Kapsa, Chalupa - Jurdič, Kubík, Černý - Macíček.

V první časti se hrál vyrovnaný hokej s řadou šancí. První měl v 5. minutě opavský Kříž, ale Picek dokázal dostat svůj beton do dráhy kotouče. O chvíli později se před Krejčím v bráně hostí objevil Minařík, udělal kličku, kterou obelstil gólmana, ale puk nechal za sebou. Brankář však byl stále venku z brány, ale Dušek ani Klečka nedokázali poskakující kotouč zasunout do brány. Z protiútoku jel sám na Picka Wolf. Gólmana Sarezy si dokázal obhodit, ale když už se chystal zavěsit do prázdné, dokázal Picek svou svatyni uchránit skokem pod Wolfovy nohy a uklidil holí puk do rohu kluziště.

Před opavskou bránou se sám objevil Hanke, ale střílí jen do gólmana. Největší šanci Opavy zahodil Koloničný, který nastavil na Pickově brankovišti hůl do střely Kříže, ale jeho teč šla hodně nad nikým nehlídaný roh ostravské brány.

V přesilové hře domácích pak pálil od modré Bezouška, Krejčí jeho střelu vyráží před Minaříka ten nahrává úplně volnému Klečkovi, který přehazuje opavského gólmana a otevírá skóre.

Za minutku ale bylo srovnáno. Chybu ostravské obrany dokázal potrestat Tůma, jenž se trefil přesně do horního rohu Pickovy brány. V následujících minutách se Minařík dostává do dvou vyložených šancí, ale obě končí jen u opavského brankáře. Osmnáct sekund před koncem dokáží využít svou přesilovou hru i opavští. Polokovu střelu sice Picek dokáže tečovat, ale ne dostatečně na to, aby ji vyrazil. Po první třetině to bylo 1:2.

Běžela 24. minuta, když se opět v přesilové hře trefil od modré Plachký. Picka v bráně po tomto gólu vystřídal Čaňo. Snížit mohl vzápětí Minařík, ale ani tentokrát na Krejčího nevyzrál. Opava převzala iniciativu a ostravská obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. Opavští z řady šancí nedokáží využít žádnou. Sareza se do šancí příliš nedostávala, ale když se již před opavskou klec dokázala probít, tak hráči nedokáží pořádně vystřelit. Pro opavskou bránu tak znamenala největší nebezpečí Jelšíkova střela, kterou si do vlastní brány málem srazil Tichý. Svůj tlak Opava korunovala nádhernou brankou ve 37. minutě. V nájezdu 3 na 1 sice Wolf nechává v kličce puk nechtěně za sebou, ale včas u něj byl Kapsa, který přihrál před prázdnou bránu Kociánovi, který má úlohu velmi usnadněnu - 1:4. Tímto výsledkem skončila také 2. třetina.

Opavští se i ve třetí části zápasu snadno dostávali před ostravskou bránu. Ve 44. minutě střílí Kapsa a poté se pokoušel i o dorážku, Čaňo však chytá i tu čtvrtou. O dvě minutky později se dostává do úniku Polok a střelou nad lapačku nedává Čaňovi šanci - po jeho druhém gólu je to 1:5.

Opavští si otevřeli v malé hale zimního stadionu v Ostravě – Porubě doslova střelnici. Nejprve Chalupa zpoza kruhů gól nedává, vzápětí se lépe se vedlo Weissovi, který napodruhé puk do brány dostal, ale sudí gól neuznal pro posunutou bránu. V 53. minutě dostal Slezan výhodu přesilové hry, uzavírá Sarezu v jejím obranném pásmu a dokáže dostat puk až do brány, ale protože přitom se po ataku opavským hráčem dostal do brány i brankář Čaňo, gól nemohl být uznán.

V 55. minutě přihrává ideálně Tůma Hermanovi, který nedává Čaňovi možnost vyniknout a je to 1:6. V 58. minutě podrazil Blaško v úniku opavského hráče, ovšem následné trestné střílení nedal Herman, který nedokázal přelstít Picka, který nastoupil na led jen na trestné střílení. Picek si však šel zachytat ještě jednou. Nejprve však trefuje těsně po buly Jurdič tyč. Osmnáct sekund před koncem nařizuje rozhodčí další trestné střílení za úmyslné posunutí brány. Do brány se staví Picek, ale Polok svůj nájezd dokáže využít. Utkání tedy skončilo zaslouženou výhrou Slezanu Opava 7:1.