Potřetí v sezóně veze Opava z venku body! Pěti góly skolila Nový Jičín

• sobota 07. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Se sobotním zápasem v Novém Jičíně mohou být Opavští nadmíru spokojeni. Zatímco dosud dokázali venku bodovat pouze na ledě brněnských Sov, po tomto víkendu si mohou připsat další tři body z utkání s Novým Jičínem. Tomu nasázeli celkem pět branek, přičemž inkasovali pouze dvě a tak s bezpečným třígólovým náskokem ovládli sobotní zápas a vrací se domů bodově bohatší.

31. kolo, sobota 7. 1. 2017

2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Málek (Iláš), 39. Slovák (Málek) – 5. Selingr (Galvas), 7. Polok (Wolf, Selingr), 11. Štindl (Fedor, Slavík), 59. Černý (Vítek), 60. Chalupa (Vítek). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300 Střely na branku: 9:21 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Slovák I. (Iláš) – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Bartoň, Dresler, Cabák, Gebauer, Slovák II., Málek, Zdeněk, Kocián, Palacký, Sonnek, Daron, Novotný, Uhlár

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor

Opavu poslal do vedení v 5. minutě kapitán Pavel Selingr. Ten využil oslabení, do kterého Vašut poslal domácí a ve spolupráci s Galvasem dostal opavský útočník kotouč za záda novojičínského gólmana. Sotva radost na střídačce hostů utichla, kasa domácího celku byla opět v obklíčení. Prve to na Slováka zkoušel svou střelou Selingr, následně se pokoušel dorážet Wolf, ale na další dorážku Tomáše Poloka už domácí brankář nestačil a Opava si začala budovat slušný náskok. S krátkým časovým odstupem pak Nový Jičín inkasoval opět, když tentokrát David Iláš nestačil na rozjetého Jakuba Štindla.

Nový Jičín si na svou první vstřelenou branku musel počkat až do druhé periody, kdy se Ilášovi povedla rozehrávka, které se chopil Matěj Málek a překonal poprvé Waneckeho. O něco později se pak z gólu mohl veselit Robin Gebauer, který se z něj sice i radoval, ale nevšiml si, že hostující gólman proti jeho střele včas vytáhl povedený zákrok. Chvíli před sirénou oznamující konec druhé třetiny se ještě povedlo útočníkovi Jiřímu Slovákovi dostat kotouč za Waneckeho záda a Nový Jičín tak snížil ztrátu na svého soupeře.

V poslední dvacetiminutovce už se ovšem domácí ke slovu nedostali. V 59. minutě po hrubici novojičínského gólmana inkasovali další gól z hole Lukáše Černého. Domácí mužstvo se v poli posílilo o jednoho hráče a nechalo si nestřeženou bránu, do které zaparkoval puk střelou přes půlku hřiště Petr Chalupa a potvrdil tak výhru hostujícího celku.