Povinnost splněna, Frýdek-Místek vysokým rozdílem poražen

• sobota 29. ledna 2011
  • Daniel Bartonec

Opavští chtěli ve Frýdku napravit středeční prohraný zápas s Technikou. Do utkání však nevstoupili dobře, když brzy prohrávali. Ovšem poté přišel dokonalý obrat. Slezan ve zbývajících minutách zápasu jednoznačně diktoval tempo a osmi vstřelenými brankami nadělil domácím slušnou nadílku. Hned dvěma góly se v zápase zaskvěl bek Opavy Lukáš Vrabel. Slezan si tak do tabulky připsal tři body. A jelikož Hodonín zaváhal v zápase s Technikou, kde dva body urval až po nájezdech, je boj o sedmou příčku opět otevřen. Opava momentálně na ni ztrácí dva body. Klíčový zápas v nadstavbové části čeká svěřence kouče Glabazni již tuto středu, kdy si to právě s Drtiči na jejich ledě rozdají o sedmou příčku.

36. kolo, sobota 29. 1. 2011

Frýdek-Místek

1:8 (1:2, 0:3,0:3)

Branky a nahrávky: 5. J.Sluštík (Kraft, Kocurek) - 11. Pavelek (Polok, Černý), 14. Grofek (Měch, Tichý), 34. Tichý, 37. Vrábel (Grofek, Měch), 39. Wolf (Vrábel, Tichý), 42. Vrábel (Kocián, Černý), 50. Černý (Bednárek, Polok), 56. Polok (Tichý, Pavelek). Rozhodčí: Škrobák - Barteček, Fiala. Vyloučení: 8:8, navíc Kotásek 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 302. Průběh utkání: 1:0, 1:8.

Láníček (41.Vašíček) - Krutil, Kudláček, Bartek, Kraft, kocurek, Mintěl, Kotásek, Gajda, Čára, Rozum, Matysz, O.Sluštík, Kopáč, J.Sluštík, Štubňa, Částečka, Pauliak

Iláš - Vrábel, Tichý, Bednárek, Tůma, Kysela, Wolf, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa

Opavští hokejisté nevstoupili do začátku utkání dobře. Neuběhlo ani pět minut a už prohrávali, když se dokázal v přesilové hře prosadit domácí Jan Sluštík. Opavská odpověď však nenechala na sebe dlouho čekat. V 11. minutě srovnal po přihrávce Poloka kapitán Pavelek a o tři minuty později již Slezan vedl. Střela Tomáše Grofka se otřela o tyčku a následně skončila v brance. V závěru první periody ještě mohl vyrovnat frýdecký Částečka, ale samostatný únik na Iláše nedotáhl do zdárného konce. Po první dvacetiminutovce tak platil stav 2:1 pro Slezan.

Druhá třetina začala z obou stran velice opatrně. Na první šanci se čekalo až do 28. minuty, kdy měl na hokejce vyrovnání domácí Kraft. Naštěstí pro opavské ovšem prázdnou bránu minul. Ve 34. minutě se opavským konečně podařilo navýšit své vedení. Po závar před Láníčkem se nejlépe zorientoval Josef Tichý a bez problémů uklidil puk do sítě. O tři minuty později se svěřenci kouče Glabazňi prosadili opět, kdy Vrabel nedal po přihrávce Grofka domácímu strážci svatyně žádnou šanci. To však nebylo ze strany Slezanu vše. Minutu před koncem druhé sirény totiž ještě tečoval střelu Vrabela za záda bezmocného Láníčka Wolf a stanovil tak skóre po dvou třetinách 5:1 pro Opavu.

Frýdek sáhl o druhé pauze k výměně gólmanů. Láníčka nahradil Vašíček, ale ani on se dlouho v brance neohřál a hned musel lovit puk ze své sítě. Ve 42. minutě se totiž podruhé v utkání prosadil umístěnou střelou Lukáš Vrabel. Ve 46. minutě mohl snížit domácí bek Krutil, ale trefil pouze tyč. O čtyři minuty později se Slezan prosadil posedmé v tomto klání, když přesilovou hru dokázal využít Lukáš Černý. Definitivní podobu výsledku stanovil čtyři minuty před koncem gólem ve vlastním oslabení Tomáš Polok a pečetil tak opavskou výhru 8:1.