Před reprezentační přestávkou junioři opět prohráli

• pondělí 12. prosince 2005
  • Jaroslav Šindelář, Bronislav Havlíček

O p a v a - Ani na podesáté se nedočkal trenér Konečný výhry s opavskými juniory. V brankové přestřelce na ledě Bílých Tygrů z Liberce se radovali z vítězství 6:5 domácí hráči. A to přesto, že Opava svého soupeře znovu přestřílela. Z nadějné situace před poslední přestávkou se dostali junioři zpátky tam, kde pobývali předchozí sezóny, a místo playoff je teď patrně čeká poklidné dohrání soutěže na konci tabulky. Poslední možnost návratu na výsluní by mohl přinést příští čtvrtek, kdy na opavský led přijede vedoucí tým Kladna.

30. kolo, sobota 10. 12. 2005

HC Bílí Tygři liberec

6:5 (3:2, 2:2, 1:1)

Branky: 4. Němec (Petrmichl, Nevyhoštěný) 13. Bezděk (Pavlů, Bárta), 18. Němec (Petrmichl) 33. Kapička (Nevyhoštěný, Němec), 37. Tondr (Němec), 48. Kajínek (Špaček, Hruška) - 1. Kříž (Tichý, Tůma), 11. Kapsa (Černý, Weiss), 21. Weiss (Černý), 38. Tůma (Kříž), 59. Weiss (Kapsa). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 28:33.

Nedvídek - Kajinek, Mrkvička, Jaroměřský, Pavlů, Tondr M., Hrach, Petrmichl - Kopic, Nevyhoštěný, Kapička, Bezděk, Špaček, Bárta, Hruška, Němec, Peřina.

Supa - Plachký, Vrábel, Fišera, Koloničný, Tichý, Trefil - Weiss, Kříž, Tůma - Fuks, Kocián, Jurdič - Wolf, Kapsa, Černý - Zaoral, Chalupa.

V samotném utkání se nečekalo na góly dlouho. Hned ve druhé minutě zaspala liberecká obrana a samostatný protiútok zúročil ve vedení střelou do levého horního rohu Kříž. Vyrovnání přišlo ve čtvrté minutě, kdy od modré vypálil nechytatelnou ránu Němec. Pak na několik minut převládaly obrany nad útoky a tak se obě mužstva dostávala k brance soupeře spíše symbolicky. V jedenácté minutě hrála Opava přesilovku. Po vhazování v libereckém obranném pásmu našel Weiss před brankou úplně volného Kapsu, který skóroval do téměř prázdné branky. Bílí Tygři museli opět dotahovat. Povedlo se jim to ve 13. minutě, kdy po vhazování opět od modré vypálil Bezděk. V této části hry začali mít Bílí Tygři navrch a výsledkem byl vedoucí gól Němce, který se nejlépe zorientoval v obranném pásmu Opavy a prudkou ranou k levé tyči poslal Liberec do vedení.

Druhá třetina začala podobně, jako první. Hosté srovnali po 38 vteřinách hry, kdy Kapsa nahrál zpoza brány Weissovi, který prostřelil brankáře Nedvídka střelou po zemi. Stejná situace se opakovala u opavské branky ve 33. minutě. Kapička si najel před branku hostí, kam mu od mantinelu nahrál Nevyhoštěný, a nekompromisně zavěsil 4:3. O čtyři minuty později se prosadila stejná pětka. Po vhazování v opavském obranném pásmu se od modré trefil Tondr. Hosté se s tímto stavem nesmířili a třináct vteřin před koncem druhé třetiny snížil na 5:4 Tůma. Byla to dorážka, střely kterou brankář Nedvídek vyrazil jen před sebe a pro Tůmu nebylo těžké skórovat.

Ve třetí třetině si Bílí Tygři dávali přece jen větší pozor v obraně a tak to Opava měla s útočením stále těžší. Téměř v polovině třetí třetiny si nerozuměli opavští zadáci, čehož využil liberecký Kajínek, který si zmocnil puku na modré a své sólo zakončil střelou k pravé tyči 6:4. téměř dvě minuty před koncem byl vyloučený liberecký Kopic. Opava odvolala brankáře a pokusila se dvojnásobnou přesilou o změnu skóre. To se povedlo minutu před koncem, kdy v závaru před libereckou brankou doputoval puk překvapivě až do sítě. Šťastným střelcem byl opět Kapsa. Tento gól však stačil jen na snížení.