Přestřelka v Brně přinesla bod za remízu

• sobota 05. ledna 2008
  • Michal Berg

Cenný bod z brněnského ledu získali hráči Slezanu v prvním zápase nadstavbové části 2.ligy. Na rozdíl od posledního zápasu v Brně, který se Opavě vůbec nepovedl, sehráli Slezané s favoritem velmi povedenou partii a do nového roku nakročili úspěšně. První branku v sezóně zaznamenali obránce Jozef Čavrk a junior Tomáš Grofek, který spolu s Bohumilem Hermanem oživil hru opavského týmu. Příští neděli se Slezan doma utká s Novým Jičínem.

23. kolo, sobota 5. 1. 2008

Technika Hockey Brno

5:5 (1:2, 4:3, 0:0 - 0:0)

Branky: 17. Špok (Martinák, Šebek), 24. Mráz (Korotvička, Habrovec), 30. Špok (Martinák, Zapletal), 31. Dostál (Mráz), 37. Korotvička (Zapletal, Mráz) - 8. Tůma (Suchý, Polok), 10. Grofek (Herman), 21. Tichý, 35. Polok (Suchý, Tůma), 40. Čavrk (Černý, Bednárek).

Nešťák – Zapletal, Habrovec, Halouska, Kučírek, Karlíček, Maksa - Dostál, Korotvička, Mráz - Špok, Martinák, D. Šebek - Matouš, Tobiáš, Benýšek - Foltýn, Němec

Wittek - Kukol, J.Tichý, Čavrk, Bednárek, Podešva, Vrabel - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Mičola, Kovalovský - Herman, Kříž, Grofek

Slezan vstupil do zápasu s cílem co nejdéle držet nulu na kontě brankáře Wittka, který zastoupil nemocného Iláše, a nezopakovat tak katastrofu v podobě pěti inkasovaných branek v první třetině posledního zápasu s Orlovou. To se Opavským skutečně dařilo a navíc už v desáté minutě vedl Slezan 2:0 po brankách Tůmy a Grofka.

Hlavně čtvrtá řada, ve které juniory Grofka s Hermnem doplnil Ondřej Kříž přinesla do opavských řad potřebné povzbuzení. Mladíci hráli aktivně a kromě vstřelené branky si několikrát vynutili faul soupeře. Do první sirény dokázali domácí snížit na 1:2 když se trefil mladý útočník Špok.

Ve druhé části už byli domácí mnohem více aktivnější, přesto šel Slezan ve 21. minutě po brance Josefa Tichého do dvoubrankového vedení. Z něj se ale hráči Opavy neradovali dlouho, po třech přesilovkových trefách dokázali domácí otočit na 4:3. Naštěstí se prosadil nově složený útok Suchý - Polok - Tůma, který poslal Slezan opět do vedení. Ve druhé části padlo celkem sedm branek, bývalý hráč Slezanu Korotvička ve 37. minutě zvyšoval už na 5:4 pro Techniku, ale 50 vteřin před druhou sirénou svým premiérovým gólem za Slezan vyrovnal obránce Jozef Čavrk.

Do třetí části trenér Suchánek stáhl hru na tři útoky a oba týmy se mnohem více soustředily na obranu. I proto bylo k vidění méně šancí a už vůbec žádná branka, Opava po několika nevydařených zápasech ukázala, že dokáže držetz krok i s těmi nejsilnějšími týmy v lize a sehrála mimořádně povedený zápas. V poslední části Slezan navíc podržel Vojta Wittek, který uhájil svou branku i při několika dalších nebezpečných akcích Techniky. Ani jeden z týmů se neprosadil ani v prodloužení a získaný bod z brněnského ledu je pro Opavu velkým úspěchem.

Karel Suchánek: Celý zápas jsme hráli hodně aktivně, sehráli jsme po dlouhé době výborné utkání a domácím jsme nic nedarovali. Branky jsme dostali v oslabení, což byl náš nějvětší nedostatek, ale osvědčilo se nám, že jsme hráli na čtyři kompletní útoky a mladí hráči Grofek s Hermanem přinesli do hry potřebné oživení, které nám v posledních zápasech chybělo. V poslední třetině jsme se chtěli trochu zklidnit a uhrát co nejlepší výsledek, bod z Brna je pro nás určitě úspěch a chtěl bych hráče za výkon pochválit, včetně brankáře Wittka, který zastoupil nemocného Iláše.