Prohra v poslední minutě

• pátek 26. října 2007
  • Filip Lefenda, Vojtěch Volf

Opava - V dalším kole extraligy juniorů přivítal Slezan na domácím ledě Litvínov. Obě mužstva sehrála vyrovnaný zápas a o prohře Opavy poměrem 1:2 rozhodl litvínovský Maxa až v poslední minutě utkání. Jediný gól domácích zaznamenal Petr Wolf.

17. kolo, pátek 26. 10. 2007

1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

HC Chemopetrol Litvínov

Branky: 59. Wolf (Herman, Plachký) - 19. Přeučil (Bojer), 60. Maxa (Mach, Zima). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Trenčan ( Pečírka ) - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Koryčanský - Tošenovjan, Slanina, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Brzobohatý ( 59. Pošusta ) - Panuška, Kubát, Čejka, Gula, Žatecký, Maxa, Andres, Mach, Krastenics, Bojer, Zima, Přeučil, Kafan, Češka, Stříteský, Biza.

Obě mužstva vstoupila do utkání ospale. Na první vážnější šanci si diváci museli počkat až do 8.minuty, kdy po dělovce litvínovského Kubáta zachránila domácího golmana tyč brankové konstrukce. V 10.minutě se domácí společně se 70ti přihlížejícími diváky radovali z gólu. Jejich nadšení však utnul rozhodčí, který branku neuznal. Poté si vyzkoušeli hosté hru v početní převaze. I přes vytvořený tlak však branku nevytěžili. Ihned po návratu vyloučeného Plánovského na led se v samostatném úniku neprosadil Grofek a tak přišel v 19.minutě trest. Přeučil se po nahrávce Bojera dostal rovněž do brejku a otevřel skóre utkání. 0:1 byl také stav, po kterém se šlo do kabin.

1.třetina ukázala, že o dalším průběhu utkání rozhodne spíš menší množství chyb, než nějaká gólová smršť. A ve stejném duchu se odvíjela také 2.třetina. Za zmínku snad stojí jen střela Střítěského, který ve 24.minutě provětral Trenčanovy betony. Oba týmy si vyzkoušely hned několik her v početní převaze, žádný z nich však nic nevytěžil. Poměrně nezáživná 2.třetina tak branku neviděla a do poslední třetiny vstupoval domácí Slezan stále s jednogólovým mankem.

V úvodu závěrečného dějství byla k vidění série vyloučení na obou stranách. Na opavské trestné lavici se postupně vystřídali Grofek, Plánovský a Chalupa, který byl vyloučen v poslední třetině hned dvakrát. Na hostující straně byli potrestáni Zima, Mach a v závěru osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování také golman Litvínova Brzobohatý. Místo něj se na poslední minuty postavil mezi tyče Pošusta. Ale pěkně popořadě. V 45.minutě opavský Blaga orazítkoval tyč klece hostí. Minutu na to se hráči Slezanu dostali k další velké šanci. Závar před bránou však nejlépe zvládl golman Brzobohatý. Poté se hra na ledě stala trochu agresivnější, což mělo za následek již zmiňovaná vyloučení. Už to pomalu vypadalo, že o vítězi utkání rozhodne jediná branka, když se k radosti všech přihlížejících prosadil v 59.minutě Wolf po asistenci Hermana s Plachkým. Bohužel Slezanu nebylo souzeno vyhrát. 43 vteřin před koncem byl vyloučen Plánovský a o necelou půlminutu se už hosté radovali z vítězné branky Maxy, které asistovali Mach se Zimou. Opava tak přišla o bodový zisk smolně, rovných 14 vteřin před koncem.