Proti Šumperku výhra i podruhé

• úterý 05. srpna 2008
  • Michal Berg, Jaroslav Svoboda

I odveta na šumperském ledě se opavským hokejistům povedla a po výhře doma 5:1 zvítězili v Šumperku 3:1. Branky Slezanu vstřelili Tomáš Měch, Ivo Kocián a Jaromír Bednárek, za domácí jen snižoval Michal Vymazal. Opavské hráče vedl v Šumperku Eduard Uvíra, jelikož hlavní kouč Karel Suchánek absolvoval odpoledne přípravný zápas s juniorským týmem ve Vítkovicích. Další příprava čeká hráče Slezanu ve čtvrtek 7. srpna od 17:00 na ledě ostravské Sarezy.

3. kolo, úterý 5. 8. 2008

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 51. Vymazal (Meluzín, Ambruz) - 26. Měch (Ondrušek), 42. Kocián (Polok), 47. Bednárek (Chalupa). Rozhodčí: Minář - Eremka, Langr. Vyloučení: 7:8, navíc Ondráček (SUM) 5 + OK faul kolenem. Využití: 0:2. Diváci: 300.

Maláč - Holík, Kubala, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Šindler, Hanousek - Ambruz, Meluzín, Bařica, Novosad, Vymazal, Stejskal, Čížek, Ohnutek, Martinka, Šula, Kavulič, Fischer, Barák.

Masný - Kukol, Plánovský, Bednárek, Vitásek, Čavrk, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Chalupa, Grofek, Suchý - Tošenovjan, Kříž, Wolf - Weiss.

Dračí trápení trvá. Šumperk po prohrách v Olomouci v Opavě poprvé vybruslil na domácí led, svým věrným a na přípravu nezvykle početným fanoušků však radost neudělal. Do žlutých barev navlečený kotel toužil hned od začátku utkání po vedení, ale neuspěl. Opatrná oťukávaná přinesla během první třetiny zajímavé vybití plexiskla v prostoru časoměřičů, společně s tvrzeným sklem odnesl souboj i kus hrazení, což jen potvrzuje zastaralost šumperského stadiónu. Na obou stranách pak zkušení brankáři drželi útočníky v "ouzkých", hostující Masný i domácí Maláč udrželi čisté konto až do konce třetiny.

Druhá část hry začala vlivem přesilovek hodně zostra a nakonec to byl Slezan, kdo otevřel skóre utkání. Po Ondruškově příhře se trefil kanonýr Tomáš Měch, který dvěma góly srazil Draky do kolen i v prvním vzájemném duelu v Opavě. Tentokrát Měch využil dvojnásobnou přesilovku. Šumperk pak často před Masným hrozil vyrovnáním, ale neuspěl. Opava však vedení držela a i ona často hrozila útokem, jenže hokej moc kvalitní i tak k vidění nebyl a stále bylo fanouškům jasné, že se jedná o počátek přípravy na ledě.

Až poslední dvacetiminutovka nabídla více branek. Po minutě a půl se po krásné a utěšené domácí kombinaci trefil Kocián, jehož střela mířila již do odkryté branky. Snaha šumperských o snížení a návrat do utkání vyznívala v niveč. Aktivní Vymazal či Fischer ve svých šancích neuspěli a nakonec se radoval hostující Jaromír Bednárek, který v Šumperku bojoval o místo v sestavě na začátku minulé sezóny. Svůj gól řádně oslavil a hostům téměř zajistil výhru. Menší drama ještě vykouzlil přesnou trefou mezi Masného betony bojující Vymazal, to však bylo z domácí strany vše. Zatímco tribuny neúnavně fandily, hosté dotáhli utkání k výhře 3:1 a ve dvou utkáních během pár dní vystříleli celkové skóre ve znění 8:2

Petr Rutar (Šumperk): Pokud se nevrátíme k jednoduchému hokeji, asi budeme mít problémy, což dnešní zápas jasně ukázal. Vázla nám souhra mezi útočníky, těžko jsme se dostávali do šancí. Nemůžeme si myslet, že každého soupeře v soutěži lehce přehrajeme.

Eduard Uvíra (Opava): Dnešní zápas byl pro mě premiérou v pozici hlavního trenéra a z vítězství nad Šumperkem mám samozřejmě radost. Od poloviny střetnutí jsme začali přebírat iniciativu, jen mě mrzí, že jsme si závěr zbytečně zkomplikovali. Místo toho, abychom si skóre v klidu pohlídali, chtěli jsme přidat další góly a zapomínali na obranu. Nemůže se stát, aby soupeř šel během naší přesilovky dvakrát do brejku. Dnes nás však podržel gólman Masný.