První vlaštovka přiletěla hned v úvodním utkání

• sobota 15. září 2007
  • Vladimír Müller,Tomáš Kubánek

K a r v i n á - Po více než dvouleté přestávce se opavský mužský hokejový tým konečně představil v soutěžním zápase. V prvním kole 2. ligy jej čekal další nováček této soutěže, nedaleká Karviná. Zpočátku to bylo na projevu obou mužstev znát, a tak se šancí rodilo pomálu. Nejprve šli do vedení domácí, ale ve druhé třetině Slezan přidal na aktivitě, svého soupeře zatlačil a dokázal vyrovnat. Ve třetí části padla na každé straně jedna branka, ale mohlo jich být daleko víc, jenže brankáři se překonávali. O vítězi už pak nerozhodlo ani prodloužení, a tak Opavští napoprvé remizovali.

1. kolo, sobota 15. 9. 2007

HC Karviná

2:2p (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 17. Blatoň (Dušek), 47. Sabela (Zakuťanský) - 24. Měch (Černý), 48. Suchánek (Měch, Černý). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Volf - Suszka, Milch, Fendek, Merta, Hublík, Chytil, Kravčík, Kubala, Krayzel, Blatoň, Opravil, Zemánek, Vaštík, Zakuťanský, Sabela, Rosůlek, Mlčák, Dušek.

Iláš - Kukol, Mičola, Vrabel, Fišera, Podešva, J. Tichý- Kříž, Kocián, Polok, Kovalovský - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Kříž, Weiss.

Začátek zápasu byl poznamenán přílišnou nervozitou na obou stranách. Šancí se rodilo málo. K vidění bylo hodně nepřesností, chyb v rozehrávkách. Jako první se osmělili domácí, před brankářem Ilášem se objevil Kravčík ovšem neuspěl. V 19. minutě se k odraženému puku dostal Blatoň a dostal domácí do vedení. Po první třetině tak Karviná vedla 1:0.

Do druhé třetiny vstoupila aktivněji Opava. Ve velké šanci se na jejím začátku ocitl Lukáš Černý, ale ztroskotal na Volfovi. Spolupráce Černý, Měch přinesla své ovoce v 24. minutě Černý našel Měcha a ten vsítil první gól Opavy v druhé lize. Opava se nadále tlačila do útoku, sám před břankářem se ocitl Kříž i toho vychytal Volf. Po příhrávce Poloka se v obrovské šanci ocitl Kocián, ale domácí brankář předvedl bleskový přesun od jedné tyče k druhé. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

I v třetí třetině si Slezan udržoval mírnou převahu nad soupeřem. Poměr střel ve třetí třetině 11:3 hovoří za vše. Jenže v domácí brance stál skvělý Volf. Na druhé straně se zase několika důležitými zákroky blýsknul Iláš. V 47. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, poté co Vrábel vyhodil puk na střídačku. A Karviná dokázala trestat. Do vedení poslal domácí Sabela. Radost publiku na karvinském stadionu nevydržela dlouho. Už za 28 vteřin nejdříve vybojoval puk Měch, přihrál před branku úplně volnému Suchánkovi, ten zakončení neuspěchal, položil si brankáře Volfa na led a vyrovnal na 2:2. V dalších gólovkách se ocitl dvakrát výborně hrající Mičola ani on ani poté Kříž nedokázali strhnout vedení na opavskou stranu. V další přesilovce domácích se po brejku tlačil před Volfa Vrábel, ale ani on už na něj nenašel recept. Když už Slezan dostal puk do za záda domácího brankaře, tak to bylo v přerušené hře kvůli posunutí branky. Zápas skončil v normální hrací době 2:2.

V prodloužení pokračovali ve svých představeních oba brankaři. A zachytali si hodně, protože oba týmy si zkusili přesilovku 4 na 3. A i přes šance na obou stranách už se nic zvláštního nestalo. Slezan tak veze z Karviné cenný bod po remíze 2:2.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Celkově můžeme být s bodem spokojeni. Zvláště v první třetině bylo na našich klucích vidět, že hodně chtějí, a tak byli trochu nervózní, odskakovaly jim kotouče. Od druhé části se zklidnili a začali produkovat hokej, který chceme letos hrát. Přehrávali jsme soupeře a vytvářeli si šance, jen škoda, že jsme je moc neproměňovali. Třetí třetina už byla vabank."