SDO: Opava v Porubě vedla, nakonec však vysoko prohrála

• sobota 10. října 2015
  • Lukáš Jasoněk

Ke svému jedenáctému utkání v elitní soutěži zajížděli opavští starší dorostenci na led Poruby, která před tímto zápasem měla před opavským výběrem náskok šesti bodů. Slezan vstoupil do derby úspěšně a už po necelých čtyřech minutách vedl. Ostravané však ještě do přestávky otočili vývoj ve svůj prospěch a v následující periodě přidali další čtyři branky. V závěrečné části si hokejisté Poruby svůj pohodlný náskok bezpečně pohlídali a mohli slavit zisk tří bodů.

11. kolo, pátek 9. 10. 2015

HC RT TORAX Poruba

8:4 (2:1, 4:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Dang (Vospálek, Krupa), 17. Holub (Stach, Žídek), 25. Vospálek (Dang), 32. Krupa (Dang, Vospálek), 32. Holub (Stach), 39. Stach, 50. Havránek (Timura, Bijota), 53. Krupa (Vospálek) – 4. Štěpánek, 40. Fedor (Hladoník), 40. Döhner (Hladoník, Kupka), 58. Lelek (Hladoník, Langer). Rozhodčí: Mrkva – Dohnal, Vančo-Minařík. Vyloučení: 6:6, navíc Petrla 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:3, 8:3, 8:4.

Škoda – Bijota, Vondál, Prokeš, Skokan, Balcárek – Timura, Střondala, Havránek Dang, Krupa, Vospálek – Klíma, Dlouhý, Žídek – Voznička

Huzlík (53. Mocher) – Kupka, Mar, Štěpánek, Lelek, Cibulka, Pertla – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Dörner, Konečný, Adamczyk, Bitomský

Opavští hokejisté prožili vynikající vstup do utkání, když už po necelých čtyřech minutách vedli zásluhou Štěpánka. Domácí mohli vyrovnat v přesilové hře, Střondalovo nahození však v předbrankovém prostoru Dang mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Ostravané si gólovou radost nechali až na závěr třetiny a v rozmezí devatenácti vteřin se radovali dokonce dvakrát. Huzlíka nejprve překonal Dang a po něm rozvlnil síť také Holub. Téměř se zvukem sirény ohlašující konec třetiny mohl vyrovnat Döhner, z bezprostřední blízkosti však trestuhodně poslal kotouč nad horní tyč.

Druhá perioda byla jednoznačně v režii hokejistů Poruby, kteří si ve 25. minutě vytvořili tříbrankový náskok. Úspěšným střelcem byl Vospálek. Ostravané však ani po vstřeleném gólu nepolevili a v polovině utkání jim byly odměnou další dvě branky vstřelené v krátkém časovém sledu. Náskok Ostravy navýšil Krupa a na jeho trefu přesně o dvacet vteřin později navázal Holub. Při oslabení pak zahrozil opavský Fedor, jehož razantní střela proletěla jen těsně nad tyčí. A tak domácí trestali, když se na začátku 39. minuty prosadil Stach. V závěru prostřední části však Opavští zmobilizovali veškeré své síly a vsítili dva rychlé góly. Brankáře Škodu nejprve překonal Fedor a po něm přidal domácím další gól do šatny Döhner.

V úvodu závěrečné tercie se hra přelévala ze strany na stranu a mužstva se střídala v podnikání ofenzivních akcí. Více štěstí při střelbě měli ovšem hokejisté Poruby, kteří v čase 49:08 svůj náskok díky brance Havránka navýšili. Domácí pak přidali ještě jeden gól, jehož autorem byl Krupa, a už bylo takřka jisté, že si mladí Opavané body nepřipíší ani tentokrát. Poslední slovo měl přeci jen Slezan, Lelkův gól však porážku Opavy už jen zmírnil na konečných 4:8.