SDO: Slezan neuspěl ani v Karlových Varech

• sobota 06. února 2016

Naši starší dorostenci ani dnes na body nedosáhli. Karlovy Vary byly po celou dobu utkání aktivnějším celkem, což dokumentuje i statistika střeleckých pokusů, která hovoří jasně ve prospěch mladíků z lázeňského města. Slezan se prosadil pouze jednou, to když Konečný zužitkoval situaci dva na jednoho a snížil tak na 4:1. Domácí ale poté přidali ještě jednu branku a dovedli zápas do vítězného konce.

Nadstavba, sobota 6. 2. 2016

HC Energie Karlovy Vary

5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Habr (Hotěk), 20. Prošek (Kurfürst), 26. Bečka (Hrůša), 29. Pastyřík (Hrůša), 53. Bečka (Prošek) – 40. Konečný (Bitomský, Hladoník). Rozhodčí: Hucl - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Špírek – Bernáth, Štaif, Vápeník, Kala, Hrůša, Přibyl – Horký, Kurfürst, Prošek, Slabý, Pastyřík, Tlačil, Hotěk, Bečka, Petrov, Salnikov, Halberštát, Habr

Lamla (od 26. Fichna) – Lelek, Kupka – Adamczyk, Döhner, Bitomský, Hladoník, Řečinský, Pělucha, Langer, Blecha, Konečný

Začátek utkání byl z obou stran velmi aktivní, dva střelecké pokusy vyprodukoval Bečka, ale gólman opavského Slezanu si proti jeho střelám připsal úspěšné zákroky. Na opačné straně se střelou od modré čáry prezentoval Pělucha, jehož pumelice prosvištěla těsně kolem tyče Špírkovy svatyně. Skóre utkání v deváté minutě otevřel Jakub Habr, který tak karlovarský celek poslal do vedení. Domácí publikum rozradostněl v závěru úvodní dvacetiminutovky také Radek Prošek a Karlovy Vary tak do druhé části vstupovali s dvoubrankovým náskokem.

Ten v šestadvacáté minutě navýšil Jan Bečka, který Lamlu vyhnal z brány. Ani náhradní gólman Opavy však karlovarské střelce nedokázal zastavit, na trefu svého spoluhráče totiž o tři minuty později navázal Marek Pastyřík a náskok karlovarských hokejistů byl tak rázem už čtyřgólový! Nepříznivý vývoj mohl snížit Lelek, který se však střelou z mezikruží neprosadil. Překonat domácího gólmana dokázal až v samotném závěru prostřední periody Ondřej Konečný, jemuž ke skórování pomohl odraz od pravé tyče.

Opava se v úvodu třetí tercie pokoušela přidat druhý gól, ale Pěluchovi jedovku gólman domácího mužstva zneškodnil. Poté rovněž neuspěl Hladoník a vzápětí ani Blecha, který se kotouč za Špírkova záda snažil propasírovat z dorážky. Energetici pak převzali iniciativu a svůj náskok navýšili prostřednictvím Jana Bečky, jenž zužitkoval hru v početní výhodě. V závěru základní hrací doby mířilo na Fichnu ještě několik prudkých střel, těm však už mladý opavský brankář odolal.