SDO: Zlín deklasoval naše starší dorostence osmnácti brankami

• pátek 30. října 2015
  • Vojtěch Konečný

Velmi těžký debakl schytali naši starší dorostenci ve Zlíně. Ševci tento duel jednoznačně ovládli a nasázeli Slezanu neuvěřitelných osmnáct branek! Nejvíce gólů vstřelili domácí v poslední periodě, to se prosadili hned sedmkrát. O čestný úspěch Opavy se postaral Šimon Pělucha, jenž dokázal přetavit v gól přečíslení tři na jednoho. Další střetnutí čeká naše mladíky už zítra, to na domácím kluzišti změří síly s porubským RT TORAXEM.

17. kolo, pátek 30. 10. 2015

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 4. Hefka (Bainar, Jenáček), 11. Jenáček (Bainar), 13. Mikulec (Fridrich, Hefka), 16. Fryšara (Kotek), 18. Fryšara (Dlabaja, Kotek), 24. Kočica (Fajkus, Budil), 29. Hefka (Bainar), 31. Dvořáček (Hefka), 37. Budil, 37. Kotek (Fryšara, Dlabaja), 38. Kowalczyk (Mikulec), 42. Hefka (Mikulec), 48. Mikulec, 49. Padrnos, 51. Bainar (Mikulec), 53. Dlabaja (Fryšara, Kotek), 55. Dlabaja (Kotek), 58. Kowalczyk (Jenáček, Mikulec) – 55. Pělucha (Hladoník). Rozhodčí: Obadal – Valentík, Novák. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 16:0, 16:1, 18:1.

Odložilík – Padrnos, Gába, Jenáček, Budil, Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara, Fajkus, Mikulec, Kočica, Dvořáček, Bainar, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Mocher (37.Lamla) – Kupka, Štěpánek, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Skalka, Řečinský, Konečný, Adamczyk, Bitomský

Hned úvodní přesilovou hru dokázali Zlínští proměnit v první trefu, když Jenáčkovu střelu přesně tečoval Vlastimil Hefka. Vyrovnat mohl z následného úniku Bitomský, jeho forhendovou kličku ale Odložilík vystihl. Začátek zápasu celkově konečnému skóre moc neodpovídal, protože další přečíslení Opavy zakončil Hladoník střelou do masky domácího brankáře. Tomu za minutu vypadla za záda jedovka Fedora, nikdo z hostí ale nebyl u dorážky do prázdné branky včas.

A tak přišly hned dva tresty, nejprve skóroval Jakub Jenáček, vzápětí pohotově dorážel Jan Mikulec. Slezan mohl se skórem něco udělat při skoro minutové přesilovce 4 na 3, ale málem se tak stalo na opačné straně. Cibulka v úniku fauloval Fajkuse, ten ale následné trestné střílení neproměnil. Již za šest sekund však skóroval střelou po buly pod horní tyč Štěpán Fryšara. A za další dvě minuty tentýž hráč zvýšil na 5:0, když zůstal před Mocherem sám. Další možnost Opavy měl v úniku Langer, ale trefil jen Odložilíkův beton.

I druhá třetina pokračovala ve střelecké pohodě domácích, Jonáš Kočica dorazil pokus Fajkuse, sedmý gól přidal Vlastimil Hefka. Poté do poloprázdné brány v pohodě dopravil puk Kryštof Dvořáček a následoval jej přesnou střelou od modré Radim Budil. Desítku uzavřel deset sekund po něm důrazný Patrik Kotek a vyhnal Mochera z branky. Jenomže jeho náhradník Lamla vydržel s čistým štítem jen minutu, kdy inkasoval z hole Daniela Kowalczyka.

Na začátku třetího dějství se z mezikruží prosadil Vlastimil Hefka, ze samostatné akce skóroval Jan Mikulec, na 14:0 zvýšil Viktor Bainar. Po něm se na listinu střelců zapsal i kapitán Daniel Dlabaja. V čase 54:45 se ale až nevěřícně všichni dívali na akci Slezanu, která skončila gólem! Přečíslení tři na jednoho zakončil střelou k tyči Šimon Pělucha. Ovšem do starých kolejí vrátil hru za deset vteřin další brankou Daniel Dlabaja. Následující střela sice skončila na tyči Lamlovy branky, poté ale přesilovku využil Daniel Kowalczyk. A když poslední možnost Beranů trochu se štěstím Lamla chytil, byl z toho konečný výsledek 18:1.

Podrobný přenos v textové formě na Onlajny.com naleznete zde: http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-10-30/id/157271

Robert Svoboda (Zlín): "Takový zápase se těžko hodnotí, ale ukázal nám, že pořád je co opravovat, když tento soupeř ohrozí naši branku. A ještě gólově."

Karel Suchánek st. (Opava): "To není možné nějak hodnotit. Byl to absolutně nedůstojný zápas, hráči neodvádí výkon patřičný této soutěži. Z naší strany to byl žákovský hokej, obrovská ostuda."

Autor: Jakub Kudláč - hokej.zlin.cz