Série nezdarů ukončena, Slezan zvítězil v Hodoníně!

• středa 17. prosince 2008
  • Michal Berg, Jan Hochman

Stejně jako v říjnu Hodonín překazil Opavě vítěznou sérii, tak v polovině prosince dokázal Slezan právě na ledě "Drtičů" prolomit svou šňůru sedmi zápasů bez vítězství. Na výhře 4:2 se podíleli brankami Černý, Kukol, Kovalovský a Suchánek. V sestavě Opavy chyběl nejproduktivnější hráč Tomáš Měch, v brance se svého prvního vítězství dočkal Adam Trenčan. Poslední zápas před Vánocemi sehraje Slezan v neděli 21. prosince proti Technice Brno, bude se jednat o přímý souboj o pátou příčku v tabulce.

27. kolo, středa 17. 12. 2008

SHK Hodonín

2:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Jurásek (Pokorný), 49. Jurásek (Matušek) - 19. Černý (Tichý), 31. Kukol (Kovalovský), 45. Kovalovský, 47. Suchánek (Černý). Rozhodčí: Čech, Musil - Reich. Vyloučení: 11:10, navíc Jurásek 5+DKU, Čárský 10 min. OT - Kovalovský 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1376.

Holeš - Hučko, Komárek, Podešva, Pokorný, Rapant J., Vejvar, Šťastný - Hoza, Čárský, Hrtús, Jurásek, Matušek, Peš, Průdek, Rapant M., Roháč, Zábranský

Trenčan - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Suchánek, Polok, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocian - Herman, Grofek, Tůma - Suchý, Kříž, Weiss

V úvodu zápasu se hrálo se spíše opatrně, bez větších šancí na jedné, či druhé straně. Ani vyloučení Tůmy hodonínští hokejisté nepotrestali. V deváté minutě předvedl pěknou individuální akci Hrtús, při níž musel opavský Weiss použít hákování k zastavení slovenského forvarda. Střely Vejvara ani Matuška se však neujaly. V jedenácté minutě Holeše prověřil Kocian nepříjemnou střelou od mantinelu. V čase 12:00 putoval na trestnou lavici Jurásek. V té hosté předvedli jedinou, o to však nebezpečnější akci, Holeš Ondruškovu střelu i přes zakrytý výhled pokryl. Následovala delší část hry, v níž se hrálo spíše ve středním pásmu. Až dvě minuty před koncem třetiny byl vyloučen domácí Komárek a hosté nabídnutou šancí nepohrdli – Tichý přihrál Černému, který puk poslal do sítě. Po první třetině stav 0:1.

Druhý část hry začala vyloučením na obou stranách, za domácí Komárek a za hosty Chalupa. Už vě hře pěti proti pěti mohl jít do šance Čárský, ale puk mu utekl. O chvíli později přišla velká hrubice domácí obrany, kterou ale osamocený Polok nevyužil. O dvě minuty později si obrana chybu zopakovala, tentokrát se Opavané dostali do situace dva na jednoho, Holeš však domácí celek opět podržel. Následovalo vyloučení hostujícího Poloka, které domácí potrestali, konkrétně Jurásek usměrnil střelu Pokorného za záda Trenčana.

O chvíli později mohl ten samý hráč gólově uspět znovu, ale v situaci sám před brankářem si neporadil správně. A opět platilo „nedáš, dostaneš.“ Odražený puk po střele Kovalovského si zpracoval Kukol a překonal Holeše. Následovala další šance Opavy, ale i hodonínští měli šanci, střelu Roháče však Trenčan zlikvidoval. Po druhé třetině stav 1:2.

Do třetí části hry vstoupili domácí aktivně, štěstí zkoušeli postupně Čárský, Zábranský, Vejvar a také Jurásek, ale Trenčan chytal skvěle. Následovala branka na opačné straně, Kovalovský se zmocnil puku, najel si do dobré pozice a překonal Holeše. A hned o dvě minuty později přišel rozhodující okamžik, Černý se protáhl podél mantinelu a naservíroval puk Suchánkovi, který jej usměrnil do sítě.

Trenér Číhal si po těchto chvílích vybral za stavu 1:4 oddechový čas. Následovalo sice vyloučení Hučka, ale Drtiči i ve vlastním oslabení snížili stav, po přihrávce Matuška se rychlou střelou prosadil Jurásek. K závěru utkání se také na ledě přiostřovalo, Kovalovský inkasoval trest 2+10 minut, ale předtím byl Holeš potrestán za zdržování hry, takže se pokračovalo se čtyřmi hráči na každé straně. Asi nejlepší hráč domácích Jurásek se vyhnul třem protihráčům a jeho střelu zastavil Trenčan takřka na brankové čáře. Další velkou šanci měl Rapant, ale střelu z blízkosti brankoviště do branky nedostal. V čase 59:14 byl pěti minutami + do konce utkání potrestán Jurásek. Drtiči se tak nemohli pokusit o zkorigování stavu. Dvě a půl minuty před koncem byli dvouminutovým trestem potrestáni domácí Vejvar a hostující Suchánek za vzájemnou potyčku. Utkání se již bez větších šancí dohrálo za stavu 2:4.

Eduard Uvíra (Opava): Všichni podali skvělý a kolektivní výkon, což je důležité. Závěr se pak vyhrotil. Myslím, že to nebylo fér ze strany Hodonína. Viděl jsem likvidační fauly, které by ve hře neměly být.

Svatopluk Číhal (Hodonín): Nezvládli jsme vůbec nic. Místo abychom konec zápasu rychle dohráli, udělali jsme pár zbytečných extempore. V momentě, kdy přestali hrát Čárský a Jurásek, bylo už stejně po zápase. Mužstvo nemělo sílu něco s výsledkem udělat. Soupeř nás vyškolil z brejkových situací. To pro nás v našem stavu bylo k.o.