Skvělá návštěva viděla drama až do konce

• středa 01. března 2006
  • Martin Kubánek

O p a v a - Pět stovek diváků přišlo povzbudit opavské juniory při jejich prvním vkročení do play-off. Zprvu vyrovnané utkání se začalo lámat ve své druhé polovině, kdy hosté Slezanům odskočili až na tříbrankový rozdíl. Domácí se však nevzdali a mohutně zabojovali, což se promítlo i do skóre, které se však už do nerozhodného stavu nevrátilo. Dva góly slavnému soupeři se podařilo vstřelit Tomáši Polokovi. Druhé střetnutí se hraje v pátek v T-Mobile Areně.

OSJ, středa 1. 3. 2006

3:4 (0:0, 0:2, 3:2)

HC Sparta Praha

Branky: 45. Polok (Kocián), 52. Černý (Kokavec), 59. Polok (Tichý) – 33. Bezouška (Krätzer), 38. Fišer (K. Ton), 47. Handlovský (Voříšek, Procházka), 48. Bezouška (Hertl). Rozhodčí: Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 450.

Krejčí (49. Supa) – Vrabel, Huska, Plachký, Kokavec, Tichý, Koloničný – Weiss, Kříž, Herman, Jurdič, Polok, Tůma, Kocián, Blaga, Černý.

Neuvirth – Procházka, Cunik, M. Ton, Kanov, Joob – Hertl, Handlovský, Voříšek, Krätzer, Bezouška, Kupec, Drak, Fišer, Meidl, K. Ton, Rybecký, Burian, Mrňa.

Utkání začalo ve svižném tempu. Opavští hráči byli zpočátku aktivnější, Pražané spíše vyčkávali, s čím přijde soupeř. Úvodní střelecké pokusy tedy obstarali domácí, za zmínku stojí zejména Weissův pokus z 9. minuty, kterou ovšem gólman hostí Neuvirth s přehledem zneškodnil lapačkou. O minutu později se však forvard Polok dopustil chyby při bránění a musel si pomoci faulem, za což mu hlavní rozhodčí Minář udělil menší trest. Sparťané chtěli danou situaci využít ve svůj prospěch, uzamkli Slezany v jejich obranném pásmu, ale finální fáze kombinací jim často nevycházely. Hra se však postupně začala vyrovnávat, hosté začali lépe bruslit a také přidávali na důrazu. V 15. minutě vypálil pěkně od modré domácí Vrabel, brankář puk vyrazil a následně hosté rozehrávkou založili rychlý protiútok, ale následná koncovka jim opět nevyšla podle představ. První třetina tedy gól nepřinesla.

Na úvod prostřední části hry došlo hned k několika vyloučením na obou stranách, více se při výhodách blýskalo před opavskou svatyní, a to po nepříliš zdařilých rozehrávkách ve středním pásmu. V čase 32:27 se poprvé měnilo skóre. Hostující Krätzer vybojoval v útočném pásmu puk, nahrál na střed volnému Bezouškovi, který se nemýlil. O šest minut později si přihráli na jeden dotek Ton s Fišerem a posledně jmenovaný bekhendem do protipohybu Krejčího rozvlnil síť podruhé. Sparta si nadále udržovala mírnou převahu a snažila se dohrát třetinu bez inkasované branky.

Tlak Sparty vyvrcholil v začátku poslední dvacetiminutovky, ale paradoxně to byli domácí, kdo se radoval. Polokovi se podařilo oklamat obránce hostí a střelou dolů k levé tyči snížil na 1:2. Naději na vyrovnání ale soupeř opět rychle uhasil, když za dvě minuty po inkasovaném gólu získal opět dvougólový náskok zásluhou Handlovského. To nebylo ale vše. Než se gólman domácích stihl otřepat, zvýšil svou druhou brankou v utkání Bezouška už na nepříjemných 1:4 z pohledu domácích.

Opava ale není tým, který by se vzdal bez boje. Zhruba deset minut před koncem musel nahradit Krejčího v brance Supa. Hra byla v této části hodně přerušovaná. Přesto si však Opavští vypracovali řadu šancí a dvě z nich skončily ve sparťanské síti. Nejprve v 52. minutě od mantinelu namazal Kokavec na hůl Černému, který vypálil z prostoru mezi kruhy a kotouč skončil v brance Sparty. Minutu a půl před koncem se navíc vydal na výlet v útočné třetině Černý, jenž své snažení zakončil dobře mířenou střelou. Neuvirth puk ale pouze vyrazil zpátky, Černý se ho opět ujal, chytrou přihrávkou našel Poloka, pro kterého už nebyl problém z nabízené pozice skórovat.. Slezan si vyžádal ještě oddechový čas, ale kýženého srovnání skóre se už nedočkal.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): "V takových utkáních mnohdy rozhoduje, kdo dá první gól. Hra byla, si myslím, vyrovnaná, soupeř dal však více branek než my. Kluci podali dobrý výkon, ale bohužel se nám nepodařilo zvítězit. Chybělo nám i kousek toho štěstí. Určitě se o výhru popereme za dva dny v Praze."