Skvělá výhra na Slavii

• středa 11. ledna 2006
  • Tomáš Kubánek

P r a h a - Opavským juniorům se podařilo revanžovat se v Edenu slávistickým hokejistům za domácí prohru 2:3, když stejným výsledkem vyhráli úterní zápas. Slezané už prohrávali 0:2, ale nezměrnou snahou a úsilím na hranici svých možností dokázali skóre otočit.

35. kolo, úterý 10. 1. 2006

HC Slavia Praha

2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Sklenář (Ondráček, Růžička), 10. Růžička (Šulc, Roth) - 12. Weiss (Chalupa, Černý), 23. Trefil (Jurdič), 53. Kocián (Huska, Herman). Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 52.

Kamiš - Višňák, Jebavý, Roth, Šulc, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Kachlík, Růžička, Pavel, Stromko, Malárik, Jonáš, Ondráček, Krejčí, Freisler, Škaloud, Sklenář, Indra.

Krejčí - Vrabel, Huska, Plachký, Kokavec, Tichý, Trefil - Macíček, Weiss, Kříž, Herman, Jurdič, Wolf, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Chalupa, Černý.

Lepší vstup do utkání měli podle očekávání domácí hokejisté a už v 5. minutě se Slavia dostala zásluhou povedené střely Sklenáře do vedení. Pražané se i nadále pouštěli do smělého útočení a v 10. minutě se radovali podruhé. Růžička se vřítil do útočné třetiny a z levého kruhu se příklepem nemýlil. Nyní bylo na Slezanech, aby předvedli, co umí, a pokusili se s nepříznivým stavem něco udělat. Wolf v souboji jeden na jednoho raději zasekl, přihrál z druhé vlny najíždějícímu Jurdičovi, kterého však špatné zpracování obralo o čas potřebný k přesnému zakončení. Více už se Opavským povedlo přečíslení Chalupy s Weissem - 2:1. Opět do dvoubrankového náskoku mohl Slavii poslat Pavel, ale brankář Krejčí mu blafák včas překazil. V s přibývajícím časem se oba soupeři spíše soustředili na obranu, takže poslední vzrušení v první třetině přinesla opavská přesilovka v 15. minutě. V ní nejdřív Chalupa napálil Černého přihrávku od mantinelu vedle, poté ujel Malárik, naservíroval puk Ondráčkovi, ten však na Krejčího nevyzrál.

Také druhá část začala rychlým hokejem, který vyprodukoval několik šancí. Jonášovi a Hermanovi ve skórování zabránily dobře postavené tyče soupeřových gólmanů. Ve 23. minutě se štěstí už usmálo na opavského Trefila, jehož nahození od modré procedil chumel hráčů před brankou s výrazně pozměněným směrem. Kamišův připravený postoj se tak minul účinkem a puk zapadl do spodní části jeho svatyně. Vyrovnání mělo na Opavské ten nejlepší účinek. Hráči ze sebe ždímají všechny síly a výborně napadají rozehrávku domácích, kteří se tak nemohou dostat ke kloudnějším kombinacím. Vysvobození přichází až díky slepeným přesilovkám, díky nímž získávají optickou převahu. Višňákovi se v početní výhodě podařilo vyšachovat obránce i brankáře hostí, ale odkrytá branka mu byla málo velká. Při taháku Rotha a dorážce Indry musela prokázat hbitost Krejčího vyrážečka. Brankář podržel Opavu i při Onráčkově objetí branky a ráně Višňáka, a tak Slezané po dvou třetinách drželi překvapivý stav 2:2.

S tím se ale slávisté nehodlali smířit, a tak se po poslední přestávce ihned pustili do honby za vítěznou trefou. Blízko k ní měl opět Ondráček, ale přihrávku zpoza brány nedokázal dostatečně zvednout a ani Růžička s dorážkou neuspěl. To Polok mířil přesněji, ale z mezikruží zase rozezněl jen tyčku. To, co zdobilo v druhé dvacetiminutovce Slezan, to praktikovali nyní Pražané. Nepříjemně napadají a dostávají hosty pod obrovský tlak. Ani těm nesmírná bojovnost nechybí, ale často jsou nuceni osvobozovat se pouze za cenu zakázaného uvolnění. Záchranný kruh jim však paradoxně hází sami domácí, když v době největšího náporu si trenér Růžička neodpustí kritiku rozhodčího, z čehož rezultuje trest pro hráčskou lavici. Opavští vycítí šanci a podle toho také hrají. Brankář Krejčí urychluje rozehrávku až na útočnou modrou, ale Wolf napálí pouze vyjetého Kamiše. V této přesilovce se však skóre přece jen měnilo, a to když Kocián tečoval Huskovo nahození. A protože Ondráček ve své další šanci znovu neuspěl a ani power-play domácím k vyrovnání nepomohla, bylo překvapení na světě.

Vladimír Růžička (trenér HC Slavia): Sehráli jsme dobrý zápas, bohužel se špatným koncem pro nás.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): Jsme moc spokojeni, i když to bylo doslova vydřené vítězství. První třetinu jsme hráli parádní hokej, kdy jsme dobře bruslili a soupeři ve všem stačili. Pak to byla už dost loterie, ke komu se přikloní štěstí.