Skvěle! Slezan dokázal porazit lídra a připisuje si do tabulky tři body

• pondělí 17. listopadu 2014

Opavští hokejisté dokázali porazit Vsetín! Vstup do utkání měli lepší právě domácí, kteří se také dostali do vedení, v osmé minutě se prosadil Měch. Ještě v první peridodě se ovšem povedlo vyrovnat Kolaříkovi, do kabin se tedy šlo za stavu 1:1. Druhou tercii začali aktivně Valaši. Ti přehoupli vedení na svou stranu ve 32. minutě, neboť dobrou střelou švihem skóroval Vaněk. Jenže svěřenci trenéra Harazima bleskově srovnali, konkrétně Chalupa, ten kotouč propasíroval mezi Hromadovou rukou a tělem za brankovou čáru. Rozhodující zásah byl k vidění v čase 43:22, Kocián se výborně zmocnil kotouče a jedovkou z levé strany nedal Hromadovi šanci. Pojistku přidal v 58. minutě Wolf.

18. kolo, pondělí 17. 11. 2014

4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 8. Měch (J. Vítek, Kocián), 33. Chalupa (Herman, Tůma), 44. Kocián, 58. Wolf (L. Černý) – 15. Kolařík (Slováček, Hromada), 32. Vaněk (D. Vítek, Zúbek). Rozhodčí: Fiala - Moravec, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tůma, Jos. Tichý, Pavelek, Mosler – Kocián, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Chalupa, Wolf

Hromada – Haloda, Grebenyuk, Báchor, Jur. Tichý, Hurtík, Štědrý – Stanislav, Zúbek, D. Vaněk, D. Vítek, Kolařík, Hrazdira, Slováček, Kývala, Daněk, Štrbík, Podešva, Uchin

Utkání mezi Opavou a Vsetínem se hrálo už od samého začátku ve vysokém tempu. První větší příležitost si vytvořili Slezané, po Moslerově střele totiž mohl do odkryté brány dorážet Lukáš Černý, domácí forward kotouč bohužel netrefil. Tentýž hráč měl na hokejce další gól, tentokrát ovšem svatyni přestřelil.

V čase 7:12 se poprvé změnilo skóre. Tomáš Měch si skvěle vybruslil od mantinelu do mezikruží a dobře umístěnou střelou překonal Hromadu, nutno podotknout, že gólman Valachů měl zakrytý výhled. Na 2:0 mohl zvýšit Herman, Hromada ale jeho blafák přečetl a střelu zneškodnil. Zajímavý moment nastal ve 14. minutě poté, co Šáfrankovi propadl kotouč mezi tělem a rukou. Kus černé gumy z brankové čáry dopravil do bezpečí obránce Tůma.

Hosty tato situace nemusela dlouho mrzet, v čase 14:26 totiž vyrovnal Jan Kolařík, jenž zužitkoval pěknou přihrávku Slováčka a v pohodě zametl puk do prázdné branky. Ve zbytku třetiny už gól nepadl a do kabin se odcházelo za stavu 1:1

Do druhé části vstoupili lépe Valaši, kteří se častěji dostávali do útočného pásma. Obrana Opavanů ve 25. minutě zapomněla na Hrazdiru. Rychlonohý player ujížděl sám na Šafránka, zvolil bekhendový blafák, zasunul kotouč mezi betony brankáře a radoval se, hlavní rozhodčí ale rozpažil. Svěřencům trenéra Hlobila se povedlo otočit vývoj utkání, z prostoru mezi kruhy prostřelil Šafránka Daniel Vaněk, pro něhož to byla stá branka ve vsetínském dresu. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Petr Chalupa se společně s Lukášem Svobodou vydal do rychlého protiútoku, prvně jmenovaný zvolil střelu a volba to byla správná, 2:2

V přesilové hře prudce vypálil Měch, Hromada svůj celek podržel. Rozuzlení tohoto střetnutí nám přinesla třetí tercie. Ivo Kocián předvedl znamenitou obrannou práci v oslabení, vyvezl puk do útočného pásma a jedovkou z levé strany nedal Hromadovi sebemenší šanci na zásah, poněvadž střela měla ideální parametry. Vsetíňané se samozřejmě nevzdali, v 50. minutě se naštěstí našim hráčům povedlo odpálit puk do bezpečí před dotírajícím Zúbkem, který se v brankovišti prezentoval důraznou hrou.

V přesilové hře pěti proti třem nechali domácí vyniknout Hromadu, ten předvedl parádní semafor, jimž zneškodnil Galvasovu pumelici. Gólový účet uzavřel Petr Wolf poté, co našel skulinku ve výstroji Hromady a červené světlo se na zimním stadionu rozsvítilo pošesté.

David Musial (asistent trenéra HC Slezan Opava): Myslím si, že jsme dnes viděli krásné utkání z obou stran. První třetinu jsme odehráli velmi dobře, ve druhé třetině jsme ale prospali prvních deset minut, což by se nemělo stávat. Pak jsme se ale znovu vrátili k dobré hře a zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce.