Skvěle! Slezan přestřílel Moravské Budějovice a slaví výhru!

• středa 11. listopadu 2015

Opavští hokejisté dokázali úspěšně navázat na výhru z Valašského Meziříčí a i dnes berou tři body. Moravským Budějovicím se sice povedlo dvakrát srovnat, ani to jim ovšem na bodový zisk nestačilo. Slezané se po tomto vítězství posouvají na osmou příčku před Břeclav, která dnes podlehla Vsetínu.

18. kolo, středa 11. 11. 2015

7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

HC Moravské Budějovice 2005

Branky a nahrávky: 4. Tůma (Baďura, Herman), 18. Svoboda, 29. Wolf (Baďura, Svoboda), 30. Rousek (Baďura, Herman), 39. Wolf (Chalupa), 56. Chalupa. 60. Selingr (Polok) – 13. Horký (Rytnauer, Pelikán), 24. Latner (Mikeš), 39. Trojan (Peroutka, Havel), 44. Matějka. Rozhodčí: Fiedler – Vengřín, Axman. Vyloučení: 5:2, navíc Šťáva (Mor. Budějovice) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 332. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 7:4.

Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Rousek, Baďura, Herman

Máj (30. Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Peroutka, Jaroš, Šťáva – Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Latner, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka, Juráň

Opava se již po čtyřech minutách hry dostala do vedení zásluhou Radka Tůmy, jenž otevřel skóre. Nováček východní skupiny dokázal zareagovat o osm minut později, když se prosadil David Horký. Slezané ale ještě před první sirénou opět strhli vedení na svou stranu, když druhý gól domácích obstaral Lukáš Svoboda.

Druhé dějství začali aktivněji pro změnu hosté a Budějovicím to přineslo kýžené ovoce po necelých čtyřech minutách hry. Na 2:2 srovnával Tomáš Latner. Hra byla jako na houpačce, neboť za dalších pět minut se skóre měnilo popáté. Slezanu vrátil těsný náskok Petr Wolf, jenž procpal z dorážky kotouč za záda brankáře Máje. O chvíli později už šla Opava do mírného trháku. Po rychlém přečíslení vybídl Baďura ke skórování Tomáše Rouska, který se nemýlil. Čtvrtý zásah domácích donutil hosty ke změně v brankovišti, Máje nahradil Šťastný. Náhradník lovil kotouč poprvé ze své sítě ve 39. minutě. Petr Wolf obdržel od Chalupy šikovnou přihrávku za obranu a navýšil již na 5:2. Budějovice ale dokázaly rychle zareagovat, po nahrávce Trojana zamířil do černého Jiří Peroutka.

Branky přinesla také třetí dvacetiminutovka. Nejprve se hosté uvedli kontaktním gólem, když Šafránka pokořil Filip Matějka. Poté už ale pálili ostrými pouze Opavané. Nejprve se do úspěšného úniku dostal ve vlastním oslabení Petr Chalupa, následně pojistil opavské vedení gólem do prázdné svatyně Pavel Selingr. Slezan tak zvítězil nad Moravskými Budějovice 7:4 a potvrdil výhru z Valašského Meziříčí.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Hráli jsme proti těžkému soupeři, ale vytvořili jsme si tříbrankový náskok. Za stavu 5:2 jsme bohužel udělali hodně individuálních chyb, ale podržel nás gólman Šafránek, který podal výborný výkon a chytil několik jasných gólů. Rozhodující byla šestá branka Chalupy v oslabení. Máme tři body, jsme za ně rádi a nyní už se budeme soustředit na Nový Jičín."