Skvělý Kotvan vynuloval opavské střelce, tři body zůstávají v Hodoníně

• středa 21. ledna 2015
  • Vojtěch Konečný, Jan Hochman

Slezan tentokrát vyšel v Hodoníně gólově na prázdno. První třetinu zvládli lépe Drtiči. Ti se prosadili už v šesté minutě, Škápik totiž dokázal procedit kotouč za záda Šafránka. Druhá tercie sice přesný zásah nepřinesla, ta třetí ovšem přinesla hned dva. Nejprve předvedl svůj hokejový um Tomi a v poslední minutě uzavřel skóre gólem do prázdné klece Kuba. Opavané si tak na své konto připisují čtvrtou porážku v řadě a patří jim šestá pozice. Další utkání odehrají naši borci příští středu ve Frýdku-Místku.

34. kolo, středa 21. 1. 2015

SHK Hodonín

3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Škápik (Peš), 53. Tomi (Pokorný), 60. Kuba (Sajdl, Pokorný). Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Průběh utkání: 3:0.

Kotvan – Dufek, Kolář, Pokorný, Škápik, Grman, Sedlák, Polesný – Zezula, Kučera, Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Sajdl, Vrba, Charvát, Mika

Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Měch, Vítek, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Zahajovací buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se ihned pustili do dobývání opavské branky. Drtiči zamkli svého soupeře před brankáře Šafránka, ale dlouho nepřicházela žádná střela, která by mohla opavskou jedničku ohrozit. Až v půli šesté minuty hosté špatně vyhodili kotouč od zadního hrazení, puku se zmocnil před kruhy obránce Škápik a vyslal na Šafránka tvrdou ránu, kterou ještě tečoval Petr Peš a Drtiči vedli 1:0.

Následně měli hodonínští výhodu dvou přesilových her v rychlém sledu za sebou, ale hosté obě oslabení zvládli na výbornou. První šanci Slezanu jsme registrovali až v patnácté minutě, ale Kotvan proti ráně Galvase z bezprostřední blízkosti zasáhl bezchybně. O chvíli později si skvělou příležitost vypracoval Zezula, ale jeho bekhendový pokus těsně minul odkrytou hostující svatyni a tak první třetina skončila těsným vedením Drtičů.

Druhou periodu načala vyloučení na obou stranách a hra ve čtyřech svědčila více domácímu celku. Duo Kučera - Sajdl vyrazila do rychlého protiútoku dva na jednoho, perfektně načasovaná přihrávka před brankoviště skončila přesně na Sajdlově holi, jenže toho pozičně vychytal Šafránek. Strážce opavského brankoviště měl o chvíli později i notnou dávku štěstí, když rána Kučery jen orazítkovala levou tyč.

V závěru druhé třetiny byl blízko vyrovnání opavský ostrostřelec Wolf, jehož tečovaná rána nadělala brankáři Kotvanovi velké potíže, ale puk nakonec cestu mezi tři hodonínské tyče nenašla a tak i po čtyřiceti minutách byl rozdíl ve skóre stále jen jednogólový.

Hostující hráči šli do poslední třetiny s jasným cílem - vstřelit vyrovnávací branku. Opava tuto třetinu vyhrála na střely 15:8, ale v cestě jim stála zeď jménem Zdenko Kotvan. Hlavně díky němu drželi domácí borci nadále těsné vedení. Ve třiapadesáté minutě vystřelil od modré čáry hodonínský kapitán Pokorný, jeho ránu těsně před Šafránkem šikovně tečoval Jakub Tomi, který tak přinesl druhou přesnou trefou Baníku klid jak na domácí střídačku, tak na tribuny.

Opava po inkasované brance vrhla všechny síly do útoku, ale nadále narážela na zformovanou obranu Oranjes a hlavně na skvěle chytajícího Kotvana. Hodonínský brankář korunoval svůj parádní výkon v samotném závěru, kdy se Opavě naskytla možnost přesilovky, kterou hosté ještě umocnili odvoláním Šafránka na střídačku. Na slovenského brankáře ve službách Drtičů si ale opavští hráči nepřišli ani ve dvojnásobné přesile.

Definitivní tečku za utkáním tak udělali Drtiči. Sedm vteřin před koncem zápasu se za vyhozeným pukem rozjela osamocená dvojice v oranžovo-modrých dresech a i když Vrba už mohl sám dopravit kotouč do brány, přihrál nesobecky Michalu Kubovi, který střelou do opuštěné opavské branky pečetil výhru Jihomoravanů 3:0. Zdenko Kotvan si připsal celkem 27 úspěšných zákroků a poprvé v dresů Drtičů udržel čisté konto.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Dnes jsme uhráli, z mého pohledu, velmi důležité tři body a je dobře, že se nám povedlo potvrdit vítězství z derby. Dnes to bylo trochu vlažnější, než proti Břeclavi. Oba celky poctivě bránily, ale myslím si, že kdybychom v první třetině proměnili šance, které jsme měli, mohli jsme utkání zlomit už v úvodní části. Dařilo se nám bránit hráče soupeře ve středním pásmu. Opava se snažila hrát většinu zápasu na dlouhé přihrávky za obranu, které jsme si ale dokázali ve většině případů pohlídat. Zdeno v bráně byl perfektní, ale určitě mu hodně pomohli i kluci. Celý tým odmakal zápas výborně. Doma určitě nechceme prohrávat, i když ta sestava je už hodně prořídlá. Zaplať pán Bůh, že se dnes nikdo nezranil a doufejme, že se kluci už budou pomalinku uzdravovat a vracet se do sestavy.

David Musial (Opava):
První třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá. První branku jsme dostali po individuální chybě. Od druhé třetiny jsme se ale dostali do hry a myslím si, že jsme mohli dát i nějaký gól. Bohužel se nám ale v koncovce nedařilo. Poslední třetina byla vyrovnaná, my jsme se stále snažili o vyrovnávací gól, ale nepovedlo se a domácí v závěru pojistili svou výhru gólem v naší power play. Hodně kluků si prošlo virózou a na tom výkonu a síle to prostě jde cítit. Teď máme v sobotu volno, tak nám to snad pomůže, abychom nabrali síly a dostali se do nějakého rytmu.