Slezan podlehl Kroměříži 2:3

• středa 19. prosince 2007
  • Vojtěch Volf, Filip Lefenda

O p a v a - Slezan přivítal na domácím ledě kádr z Kroměřížě a na led nastupoval s cílem navázat na předchozí výhru z Uničova, ale po závěrečném hvizdu se radovali hosté. Příčinou prohry domácích se tak stala první polovina utkání, kde se Opava nedokázala prosadit ani v jedné z mnoha přesilovek a dostala se tak do dvoubrankového skluzu. Stav utkání se jí nepodařilo zvrátit ani ve třetí třetině, kterou domácí zahráli viditelně lépe než hosté a tak Opava podlehla Kroměříži 2:3. Góly Slezanu zaznamenali Jaromír Bednárek a David Kovalovský, který asistoval i u prvního gólu.

20. kolo, středa 19. 12. 2007

2:3 (0:1, 1:2, 1:1)

HK Kroměříž

Branky: 35. Bednárek (Kovalovský), 48. Kovalovský (Tůma) - 17. Gajdošík (Vybíral, Gergela), 24. Gergela (Šimek, Matula), 41. Marek (Gergela). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230.

Iláš (Wittek) - Kukol, Mičola, Bednárek, Čavrk, Tichý J., Podešva - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Tichý R., Tůma, Suchý - Chalupa, Grofek

Vybíral (Zapletal) - Šimek, Matula, Hrad, Blažek, Bahula, Švajda - Marek, Gergela, Gajdošík, Rak, Vybíral, Novák, Vaněček, Klabačka, Peterka.

V úvodu utkání byla k vidění marná snaha domácích proniknout do blízkosti soupeřovy branky. Slezan se zdál být poněkud aktivnějším, avšak Kroměříž aktivně napadala rozehrávku domácího týmu. Hosty nezastavila ani série tří vyloučení. Opava si v přesilovkách nevytvářela větší šance, i přes početní výhodu se hrál vyrovnaný hokej. Z větších šancí stojí za zmínku pokus hostí z 8. minuty, kdy z otočky pálil Peterka, ale jeho střelu Iláš rozklekem vykryl. Ve 14. minutě Tůma poprvé roztleskal stadion, když předvedl kanonádu, se kterou si ale golman Vybíral poradil. O minutu později bylo dosti horko na druhé straně. Nejprve pálil Marek, jehož střela šla mimo brankový prostor. Za několik málo okamžiků střílel backhandem Gajdošík, jeho střela minula pravou tyč Ilášovy branky o centimetry. V 17. minutě si svou první přesilovku zahráli také hosté a naložili s ní přímo ideálně. Již po několika vteřinách se o rychlé využití postarali Gergela, který nahrál za bránu Vybíralovi. Ten si povyjel na úroveň Iláše a z úhlu nahrál Gajdošíkovi, který se štěstím zasunul puk do brány opavského brankaře, jenž se nestačil včas přemístit na druhou stranu. První třetina příliš pohledným hokejem nehýřila a nijak lépe to nevypadalo ani v další fázi utkání.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se opavští dopustili dvou faulů a šli do třech. I nyní se Kroměříži podařilo skórovat. O dvoubrankové vedení se postaral Gergela po nahrávkách Šimka a Matuly. Ve 29. minutě se do ojedinělé šance dostal Měch, golman hostů si s jeho výpadem poradil. O tom, že zdržovat hru se nevyplácí, se přesvědčil ve 34. minutě hostující Klabačka. Jeho mužstvo tak hrálo oslabení, ve kterém se už konečně svěřencům trenéra Suchánka podařilo vstřelit gól. Kovalovského střelu od modré tečoval do sítě Bednárek a snížil tak na rozdíl branky. Od tohoto okamžiku nastala až do konce třetiny “hokejová nuda“ a stav před částí, která měla přinést rozuzlení, byl tak 1:2.

Do závěrečného dějství vstoupil Slezan katastrofálně. Hned v 41. minutě prohrával opět o dva góly. Zadáci Opavy si puk nahrávali tak dlouho, dokud se k puku nedostal Gergela, který přihrál Markovi, jenž se nemýlil - 1:3. Zdaleka to nebyla jediná chyba opavských obránců. Hrubek jsme viděli v dnešním zápase v podání našich borců poněkud více. Hráčům se příliš nedařily také přihrávky. Smůlu měli hokejisté Slezanu rovněž v koncovce, když některé hodně nadějné pokusy končily těsně mimo branku. Také proto dokázala ve třetí třetině jasně lepší Opava pouze zkorigovat stav na 2:3, když v přesilovce puk do prázdné kasy dopravil po asistenci Tůmy Kovalovský. V následujících minutách měla Opava na ledě optickou převahu, mnoho šancí ale nepřicházelo. Kroměříž navzdory velkému počtu inkasovaných gólů v této sezoně dnes bránila velice disciplinovaně a své hubené vítězství uhájila.

Opavu nyní čeká jistě velmi těžký zápas v Brně s tamější Technikou. Na tento zápas si ale budeme muset ještě pár dní počkat a proto Vám chci již nyní popřát za celou naši redakci příjemné prožití vánočních svátků.

Karel Suchánek (Opava): Něco pořád té hře schází, podáváme úplně jiné výkony venku a doma. Neumíme se doma na ten zápas připravit, nehrajeme od prvních inut agresivně, chybí bruslení. Venku dostaneme soupeře pod tlak, hrajeme dobře, nevím proč to doma nejde. Hlavně první dvě třetiny byly z naší strany špatné, až v poslední třetině se to zlepšilo, ale to už bylo pozdě za stavu 1:3 to srovnat. Soupeř hrál jednoduše, přímočaře, jak se má hrát, a vyhrál naprosto zaslouženě.