Slezan doma naplno bodoval, Blansko porazil 4:0

• neděle 22. listopadu 2009
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Dnešní utkání 17. kola nabídlo duel sousedů v tabulce mezi domácím Slezanem a hostujícím Blanskem. Střetnutí začala lépe domácí Opava, která od začátku diktovala tempo hry a nepouštěla hosty ani do náznaků šancí. Domácí hráli soustředěně a to sem jim vyplatilo, ve 12. minutě totiž otevřel skóre v početní výhodě domácí šutér Glabazňa a Opavě se hned začlo lépe dýchat. Ve druhé části hry se pak bombou prosadil hrdina dnešního utkání, vysoký obránce Josef Tichý. Do statistik si totiž připsal 4 kanadské body za jeden gól a tři asistence. Chvíli po něm zvýšil vedení Slezanu Měch, a v 53. minutě ještě upravil skóre zápasu na konečných 4:0 Tůma a Opavští si tak celkem v klidu došli pro tři body.

17. kolo, neděle 22. 11. 2009

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

VSK Technika Blansko

Branky a nahrávky: 12. Glabazňa (Vitásek, Tichý), 35. Tichý (Měch), 43. Měch (Tichý), 53. Tůma (Měch, Tichý). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 4:0.

Iláš - Kukol, Tichý, Plánovský, Žídek, Kysela, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek (41.Verlič), Tůma, Glabazňa

Novák - Šindelář, Rajnoha, Pazdera, Zítka, Zapletal, Dufek, Vlašín, Ulehla, Hrůza, Stehlík, Látal, Fisher, Veselý, Tobiáš, Odehnal, Benýšek, Brzobohatý, Kroupa, Tatar

V bráně nastoupil opět David Iláš a příliš mnoho práce neměl. Opava byla od začátku lepším týmem a zatlačila Techniku do defenzívy, ze které se hosté dostávali na útočné výlety pouze občasně díky rychlým brejkům. Gólman Novák byl určitě nejvytíženějším mužem hostujícího mužstva. Střely Slezanu likvidoval jako na běžícím páse až do 12. minuty, kdy jej poprvé překonal domácí kanonýr Glabazňa. Ten zúročil skvělou přihrávku Vitáska a svůj útočný a nikým neatakovaný výlet zúročil ve vedoucí branku, když zamířil přesně pod horní víko branky. Tempo i nadále diktovala Opava, Blansko hrozilo pouze ojediněle. V první dvacetiminutovce se již skóre neměnilo a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí barvy.

Druhá třetina začala přesně tam, kde skončila ta první. Slezan si vypracoval šance, z nichž stojí za zmínku ta z 25. minuty. Před brankou hostů se zjevil volný Grofek, avšak perfektním zákrokem jej vychytal gólman Novák. Poté následovala klidnější pasáž hry, ve které nebyl k vidění zrovna nejpohlednější hokej. Na řadu však přišla 35. minuta a opavské publikum si zařvalo "gól" podruhé. Od mantinelu vypálil obránce Tichý a kotouč doputoval až za Novákova záda - 2:0. Zbytek třetiny už mnoho šancí nenabídl, Opava však s přehledem kontrolovala vývoj zápasu.

Závěrečné dějství přineslo rychlou branku Slezanu. Na dvě minuty byl vyloučen hostující Benýšek a červení toho využili k navýšení náskoku. Po asistenci Tichého poslal kotouč mezi Novákovy betony Tomáš Měch a stav zápasu byl v tuto chvíli už 3:0! To však ze strany domácích nebylo vše. V 53. minutě dokonal zkázu Blanska Radek Tůma, který dovedl do zdárného konce ukázkovou souhru tria Tůma - Měch - Tichý. Na 5:0 mohl zvýšit ze samostatného nájezdu ve svém premiérovém druholigovém zápase slovinský junior Miha Verlič, ale jeho blafák gólman Blanska Novák vychytal. Závěr zápasu se už pouze dohrával a branek už se diváci nedočkali.

Opava si tak po delší době připsala tři body za vítězství na domácím ledě, když v souboji sousedů v tabulce pokořila Blansko jednoznačně 4:0.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):
Utkání nebylo tak jednoduché, jak se mohlo na první pohled zdát. Celý týden jsem navíc nebyl kvůli různým okolnostem a juniorky nevyjímaje s hráči na trénincích, až včera. Všiml jsem si, že někteří hráči nejsou v dobrém zdravotním stavu a dneska se to jen potvrdilo. Před zápasem vypadli David Kovalovský a Ondřej Měkýš. Celkově to byli asi čtyři hráči, takže jsem musel ještě odpoledne před zápasem obvolávat jiné kluky, aby přišli na utkání. Měli jsme sice obavy, ale myslím si, že se toho kluci zhostili výborně a šli si od začátku zápasu za vítězstvím. Tento soupeř je v Opavě vždycky velmi nepříjemný, nehrál se příliš krásný hokej. Dobrý výkon předvedl také brankář Iláš. V dalším zápase jedeme do Jičína a věřím, že se nemocní hráči uzdraví a zapracují do sestavy. Podle toho, jak budou tito hráči trénovat, přizpůsobíme případnou taktiku na Jičín.