Slezan doma srazil Techniku pěti góly, Grygar se blýskl hattrickem

• sobota 15. října 2016

Opavští hokejisté se dočkali a po dvou porážkách si připsali vítězství. Slezané doma přivítali brněnskou Techniku a zásluhou dvou tref Petra Grygara šli do dvoubrankového náskoku. Hosté sice na konci první části snížili, Opava si však celou dobu udržovala těsné vedení. V závěru pak výhru Slezanu pojistili Jakub Vítek s Petrem Grygarem, který zkompletoval hattrick, a bylo hotovo.

10. kolo, sobota 15. 10. 2016

5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 4. Grygar (Chalupa), 13. Grygar (Selingr), 24. Chalupa (Selingr, Šindelář), 49. Vítek (Herman, Holík), 57. Grygar (Chalupa) – 17. P. Brzobohatý (Boček, Kaluža), 28. Grünwald (Kozák, Vlček). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Wesley. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci 170. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Šafránek – Holík, Šindelář, Galvas, T. Černý, Mosler, Tůma, Slavík, Vrábel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, L. Černý, Pavelek – Svoboda, Štindl, Rousek.

Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Vlček – Benýšek, P. Brzobohatý, Bustin, Stehlík, Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, M. Brzobohatý, Florek, Grünwald

Hosté zahájili utkání krátkým náporem, ale Opavští se rychle oklepali a sami udeřili. V čase 3:58 Chalupa našel Petra Grygara, který otevřel skóre. O pár minut později si výběr Techniky vytvořil slibnou příležitost, jenže Florek vypálil těsně vedle opavské klece.

Na opačné straně se k puku probil po přiklepnutí Selingra Petr Grygar a střelou z mezikruží zdvojnásobil opavské vedení. V závěru úvodní třetiny si hosté zahráli přesilovku. Hned na jejím startu dostal tvrdý úder do obličeje opavský útočník Polok, ale rozhodčí nevylučoval. Početní výhoda hostů tak pokračovala, až po pěkné akci objel Patrik Brzobohatý domácí branku a zasunul puk za ležícího Šafránka.

Hned na startu druhého dějství Selingr vysunul Petra Chalupu, který chladnokrevně zavěsil k levé tyčce a Novák byl bez šance – 3:1. Pak se Slezané museli znovu bránit při brněnské přesilovce. Oslabení sice zvládli na jedničku, jenže pak Kozák předal kotouč Hynku Grünwaldovi, který se do něj pořádně opřel a snížil na 3:2.

Opavský výběr pokračoval v aktivní hře a blízko gólu byl Wolf. Z ostrého úhlu však trefil jen oblouk branky a vzápětí Vítek nasměroval dorážku zblízka těsně vedle brněnské klece. Po dvou třetinách tak Slezan stále držel těsný jednobrankový náskok.

Úvod třetí dvacetiminutovku patřil Technice, slezský celek v čele s pozorným Šafránkem odolával, ale v čase 48:08 podnikla Opava rychlý protiútok. Herman si vyměnil puk s Holíkem, našel před brankou úplně volného Jakuba Vítka a ten pohotovou střelou bez přípravy přidal čtvrtý gól Slezanu. V závěru pak Petr Grygar završil hattrick, a Opava tak porazila Techniku 5:2 stejně jako v úvodním kole letošní sezony.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Pro nás je to důležitá výhra. Věděli jsme, že soupeř uhrál dva body v Kopřivnici a chtěl nám vrátit porážky z úvodu sezony. Dobře jsme se na něj připravili a zkraje první třetiny jsme byli lepším mužstvem. Několikrát jsme vedli o dvě branky a vždy nám tam něco spadlo. Jinak jsme kontrolovali hru. Mužstvo podalo dobrý výkon, tři body jsou zasloužené.“