Slezan doma zářil. Valašské Meziříčí smetl osmi góly

• středa 23. srpna 2017

Opavští hokejisté ve středečním přípravném utkání s Valašským Meziříčím excelovali. V úvodní třetině poslal Slezany do vedení Herman, po změně stran Opava přidala čtyři góly a bylo hotovo. Ve třetím dějství Slezan skóroval ještě třikrát, hosté snížili a ve slezské metropoli nakonec prohráli vysoko 1:8.

přát., středa 23. 8. 2017

8:1 (1:0, 4:0, 3:1 )

Branky a nahrávky: 8. Herman (Horváth), 25. Grygar (Sedlář, Tichý), 32. Horváth (Tichý), 35. Herman (Grygar, Tichý), 39. Vítek (Hladoník, Wanecki), 44. Šindelář, 52. Slavík (Šindelář, Wolf), 57. Fědor (Slavík, Hartmann) – 54. Váňa (Studený, Martiník). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

Wanecki – Galvas, Kiss, Tichý, Kažimír, Herman, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Chalupa, Vítek, Maxner, Hartmann, Fědor, Štindl, Horváth, Hladoník, Šendera, Sedlář

Netolička – Báchor, Váňa, Hladiš, Hajda, Mar. Varga, Talán, Svozílek – Dav. Varga, Daněk, Pořický, Kývala, Studený, Martiník, Dalajka, Kuchařík, Peterka

Opavští vstoupili do zápasu dobře a při hře čtyři na čtyři skóre otevřel Herman. Na další góly si diváci museli počkat až do druhé třetiny. V čase 24:53 využil početní výhodu Grygar a Slezan zdvojnásobil své vedení. V polovině utkání se trefil Horváth a krátce nato se podruhé radoval Herman – 4:0.

Slezané ovládali dění na ledě. Lépe bruslili a na závěr druhé dvacetiminutovky přidali pátý zásah, když Netoličku propálil Vítek. Opava držela luxusní náskok a v závěrečném dějství ještě navýšila své vedení.

Hned na startu třetí třetiny se totiž prosadil obránce Šindelář a sedmou trefou zařídil další bek Slavík. Pak se hosté dočkali alespoň čestné branky, když v oslabení skóroval Hladiš, ale poslední slovo měl opavský útočník Fědor, jenž upravil na konečných 8:1.

Opavští tak Bobry porazili i ve druhém vzájemném utkání a během přípravy ještě neprohráli. Další zápas Slezan sehraje v úterý 29. srpna od 18 hodin, kdy do Opavy zavítá Kopřivnice.