Slezan na Valašsku neuspěl, domů se vrací s prázdnou

• sobota 09. ledna 2016

Hokejisté opavského Slezanu zavítali na led Vsetína, ale proti druhému týmu východní skupiny druhé ligy neměli šanci. Vsetín nasázel Opavě osm branek a zvítězil popáté v řadě. Slezané naopak klopýtli podruhé za sebou. Nepomohly ani návraty Pavla Selingra a Zdeňka Pavelka do sestavy Slezanu. Teď jsou před opavským výběrem dva domácí zápasy, ve kterých by nutně potřeboval zabrat.

32. kolo, sobota 9. 1. 2016

VHK ROBE Vsetín

8:4 (2:0, 4:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Nedbálek), 16. Hrazdira (Abdul), 25. Dvořák (D. Vítek, Nedbálek), 26. Vávra (Žák), 28. Zúbek (Kolařík, Vaněk), 33. D. Vítek (Dvořák), 47. Daněk (Vávra), 52. Kajaba (Vávra) – 22. J. Vítek (Polok), 26. Selingr (Polok, J. Vítek), 49. Svoboda (Wolf), 59. Wolf (Svoboda). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:5. Diváci: 1503. Využití: 1:0.

Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Žák, Ambruz, Hryciow, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Daněk, Vávra, Abdul, Hrazdira, Ondráček

Šafránek – T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Chalupa, Wolf – Vítek, Polok, Selingr – Svoboda, L. Černý, Herman.

Vsetín, skvěle naladěn sérií vyhraných zápasů, vstoupil do zápasu lépe, tak, jak se na favorita patří. Do útoku se hned vydal vsetínský forvard Kolařík, překonat jistého Šafránka se mu však nepodařilo. Byl vidět i opavský hráč s číslem 24, Pavel Selingr, jež z vrcholu levého kruhu vyslal první střelu na Petra Hromadu. Vsetínští svou aktivitu dokázali přeměnit na gólovou radost již v 5. minutě. Přesilovkovou střelu Michala Nedbálka se povedlo do brány dorazit Petru Dvořákovi.

První třetina se nesla v duchu častého vylučování na obou stranách. Další branka ale padla paradoxně při hře 5 na 5, i když v početních výhodách se do šancí dostávaly oba celky. Na listinu střelců se v 16. minutě zapsal David Hrazdira. Jindřich Abdul snadno dobyl útočné pásmo, zpoza branky nahrál právě přijíždějícímu centrovi, kterému již nečinilo problémy Šafránka překonat. Na konci první třetiny se naskytla hostům další početní výhoda, ve které měli několik možností na snížení. Do největší šance se dostal Wolf, jehož střelu Hromada vytěsnil ramenem. Kýženého tedy Opavští nedosáhli a do šaten se šlo za, zcela zaslouženého stavu, 2:0 pro Vsetín.

Co hosté bez výsledku započali v periodě první, úspěšně dokončil na začátku druhého dějství Jakub Vítek. Po necelých dvou minutách herního času šikovně objel vsetínskou bránu a zakončil k levé tyči, kterou si Hromada nestihl pokrýt. Skóre se tedy hnulo na rozdíl jedné branky a hosté měli, i přes očividnou herní převahu domácích, stále šanci na to, že uhrají dobrý výsledek. Ve velké šanci se ocitl Selingr, střílející nejprve v blízkosti brankoviště, a poté i od modré, ale byl to až Petr Dvořák, kdo roztrhl pytel s brankami. Spolu s Davidem Vítkem se Dvořák ocitl v přečíslení dva na jednoho. Vítek již mohl zakončovat sám, všiml si však spoluhráče po pravici, nesobecky mu nahrál, a ten pak vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu opavské brány.

Po zásahu vsetínského útočníka začala padat jedna branka za druhou. Necelou půlminutu poté se tedy Lapač radoval zase, tentokrát zásluhou Tomáše Vávry, který se opět se svými spoluhráči dostal do přečíslení. Slepené branky Vsetína však nezůstaly bez odpovědi. Podruhé v zápase se zavlnila síť i za Hromadou. Ve zmatku před bránou se po několika šancích a dorážkách dostal ke kotouči Pavel Selingr, který tak chaos před domácí svatyní ukončil. Vsetínští si ale chtěli vzít vydobytý náskok zpět, a tak byl do úniku vyslán Vaněk, ke kterému se připojil Kolařík. Druhý jmenovaný dostal od vsetínského kapitána přihrávku, v rychlosti však již nestihl zakončit, a tak nechal puk za sebou pro Františka Zúbka, který jej dopravil do odkryté brány.

Po pasáži, kdy Lapač viděl 4 branky ve dvou herních minutách, se situace na chvíli uklidnila a nikdo se k velkému ohrožení brány soupeře nedostal. Utkání se přehouplo do své druhé půle a krátce nato skóroval David Vítek, kterého přesnou přihrávkou vyzval k překonání opavského gólmana Dvořák. Závěr druhé třetiny sice další branku nenabídl, byla ale k vidění aktivní hra domácích, a to i ve vlastní početní nevýhodě. Vsetín tedy během druhé části získal čtyřbrankový náskok.

Valaši ve své aktivitě pokračovali i po druhé přestávce, ve 47. minutě se Šafránkem vyražený kotouč dostal k Josefu Daňkovi, který čekal na modré. Před Daňkem se najednou objevil volný prostor, a tak bez obav vystřelil na hostujícího muže v masce, puk mu kolem levého ramene proletěl až za záda. Další, kdo mohl opět zvednout číslo na vsetínské straně byl Vávra, ten však na Šafránka nevyzrál, a tak se vlna radosti dostavila na druhou stranu. Lukáš Svoboda sklepl puk ze vzduchu přímo mezi betony vsetínského gólmana. Vsetín se i nadále prezentoval dobrými střídáními, ve kterých se dostával ke střelám a opavské útočné choutky likvidoval již v zárodku.

Mohlo se zdát, že Vsetín již nemá potřebu skóre dál navyšovat, René Kajaba byl ovšem jiného názoru, a když dostal do mezikruží přihrávku od Tomáše Vávry bez delšího přemýšlení vystřelil, puk lízl levou tyč a dopadl za brankovou čáru. Opava sice nevyužila příležitosti upravit skóre v početní výhodě, konečný výsledek ale naaranžovala minutu a dvě vteřiny před koncem, kdy se do úniku dostal Petr Wolf a Hromadu překonal střelou mezi betony.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): "Z Opavy jsme měli respekt, protože jsme s nimi vždy hráli vyrovnané bitvy. Dneska ale bylo vidět, že Opava měla svoje problémy a myslím si, že jsme byli lepší, a zaslouženě tak vyhráli. Věřím, že se našim fanouškům hokej líbil, byly tam pěkné akce a také góly. Jenom mě mrzí, že jsme dostali čtyři branky, neboť si myslím, že jsme jich tolik dostat nemuseli. Kluky však musím pochválit, že i za rozhodnutého stavu nepolevili a hnali se stále do útoku. Teď se musíme připravit na tři těžká utkání na kluzištích soupeřů. Hodonín, Nový Jičín, Technika - všechno těžké zápasy, což je ale pro nás jedině dobře, protože je sice hezké vyhrát 8:4 nebo 12:0, ale v nadcházejícím play-off to bude o něčem jiném a jedině těžké zápasy nás na něj mohou co nejlépe připravit."

Karel Suchánek (trenér Opavy): "Byli jsme si vědomi, že Vsetín doplnili zkušení hráči, kteří se špatně brání a dnes to také potvrdili. Já si myslím, že jsme v první třetině dělali zbytečné útočné fauly, díky kterým se Vsetín dostal do dvoubrankového vedení. V druhé části jsme naši hru více otevřeli a podařilo se nám dát branku. Pokračovali jsme v útočném hokeji, což se nám ale vymstilo. Inkasovali jsme čtyři góly z brejkových situací a utkání bylo rozhodnuto. Od začátku sezóny se potýkáme s velkými problémy. Máme určité nedostatky ve hře, ale musíme se poučit a připravit se na další utkání."