Slezan nedokázal proti Novému Jičínu skórovat a prohrál posedmé v řadě

• středa 16. ledna 2013
  • Jan Šimek, Filip Lefenda

Opavští hokejisté neměli ve středečním utkání s Novým Jičínem svůj den a zejména díky smůle v koncovce prohráli s jedním ze svých přímých konkurentů v boji o play-off fotbalově 0:2. Slezan vyslal na brankáře Šrámka neuvěřitelných 48 střel, ale hostující hrdina nepustil za svá záda jedinou, a vychytal tak svému mužstvu důležité vítězství.

33. kolo, středa 16. 1. 2013

0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Skaloš (Macháček, Vašut), 60. Uhlár (Brýnecký). Rozhodčí: Czubaj – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2.

Šafránek – Tichý, Kukol, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Pavelek, Mlýnek, Vítek.

Šrámek – Horák, Vašut, Gulda, Andrýsek, Hradil, F. Chvostek – Skaloš, Macháček, M. Chvostek – Kabeláč, Škumát, Hruška – Brynecký, Zedník, Uhlár.

Duel začal dvojicí samostatných úniků v podání hostů. V prvním případě se prezentoval bekhendovou kličkou Uhlář, kotouč ale zamířil mimo bránu, druhá akce pak přinesla spolupráci Kabeláče se Škumátem, druhý jmenovaný ovšem před Šafránkem promáchl. Poté se dostala ke slovu Opava, která měla možnost přesilové hry. Krátce před jejím koncem se po faulu Wolfa síly na ledě srovnaly a posléze to byli naopak novojičínští hokejisté, kdo disponoval početní výhodou. A právě v této herní situaci padla první branka utkání. V 9. minutě objel domácí klec Macháček, který našel v mezikruží Mariana Skaloše a poslal svou střelou puk nekompromisně do sítě. Slezan se snažil s výsledkem okamžitě něco udělat. Dobrou možnost pro srovnání měl v 15. minutě Měch, který mohl těžit z přihrávky Wolfa, kotouč však do poloodkryté hostující svatyně usměrnit nedokázal. O dvě minuty později štěstí naopak na straně Opavy. Krátce po vhazování se do kotouče opřel od modré čáry Horák, puk ale skončil na tyči. Krátce před první sirénou si připsal strážce opavské brány ještě další tři velice důležité zásahy, když se po jednom ze závarů snažili dorážet Zedník, Brynecký a Uhlár.

Druhá třetina přinesla z kraje velice vyrovnanou hru. Ve 26. minutě dostala Opava možnost další přesilovky, ve které střílel od modré čáry obránce Kukol. Po jeho ráně se k odraženému kotouči dostal Herman, Šrámka se mu ale překonat nepodařilo. Následovalo další vyloučení a Opavští si na chvíli zahráli dokonce i přesilovku pěti proti třem. Není tak divu, že to byl Slezan, kdo diktoval tempo, hosté se ovšem prezentovali takřka bezchybnou defenzivou. Ve 35. minutě hrála Opava ve čtyřech, přesto si v oslabení dokázala vypracovat slibnou možnost pro vyrovnání. Úprk v podání Vítka s Pavelkem ale gólem neskončil. Ve 39. minutě nastala na opavském zimním stadionu sporná situace. Po jedné ze střel se puk odrazil zřejmě od vypolstrované zadní tyčky a domácí se dožadovali uznání gólu, podle sudích se však jednalo o břevno a branka tak k nelibosti přihlížejících diváků nebyla uznána. Vteřinu před rozjezdem poslední minuty druhého dějství vznikl závar před Šrámkovou klecí, ani Wolf s Chalupou ovšem nedokázali touš propasírovat za záda brankáře Nového Jičína. Podařit se to mohlo posléze Měchovi, který se ujal nařízeného trestného střílení, mezi tři tyče ale nezamířila ani jeho bekhendová klička.

Drtivý tlak opavského celku byl marný, o výsledek se museli domácí borci poprat ve třetí fázi zápasu. Slezan se tlačil hned od začátku dopředu, vážnější šance si ale nevypracoval. Ve 45. minutě se musela Opava bránit přesilové hře soupeře, nebyl to však v dané situaci pro Slezany žádný větší problém. Ani po návratu vyloučeného Chalupy se však tempo hry ze druhé třetiny na led nevrátilo, k vidění nebyla žádná vážnější ohrožení branek. Až v druhé polovině třetiny si opavští hokejisté začali vytvářet tlak, tutové šance se ale nerodily. Obrovský boj a každičké místo na ledě dospěl do své finální části, kdy si Opava vyžádala oddechový čas. Slezan to následně zkoušel v šesti hráčích bez Dušana Šafránka, k bodům tato snaha ale nevedla. Naopak to byli ještě hosté, komu se podařilo přidat gólovou pojistku. Střelou do opuštěné svatyně se prezentoval Adam Uhlár a pečetil tak tříbodové vítězství rivala z Nového Jičína.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Hráčům nešla upřít snaha, bojovali. Soupeře jsme přehrávali, často stříleli a chodili do brankáře. V koncovce nám ale scházelo štěstí. Klíčový moment byl ve druhé třetině, kdy jsme soupeře díky přesilovkám doslova zatlačili, jenže jsme neproměnili žádnou ze svých šancí a nedali jsme ani trestné střílení.

David Handl (trenér HC Nový Jičín):

Šlo o podobný zápas jako v Novém Jičíně, kdy jsme byli lepší, ale vyhrála Opava. Dnes to bylo přesně naopak. Ve druhé třetině jsme udělali zbytečně moc faulů a soupeř měl daleko více ze hry. Podržel nás ale Šráma, kterému můžeme děkovat za tři body.