Slezan nestačil na Bobry. Opava dotahovala, ale nemá ani bod

• sobota 19. prosince 2015
  • Redakce | FOTO: Lenka Rybaříková

Opavští hokejisté poslední utkání před Štědrým dnem nezvládli a na domácím ledě podlehli Valašskému Meziříčí. Hosté šli do vedení dvěma slepenými góly v závěru první třetiny. Pak sice snížil Chalupa, jenže dvoubrankový náskok vrátil Bobrům Pořický. Kapitán Slezanu svou druhou trefou dodal opavskému týmu naději, ale tu Opavě sebral v čase 57:56 Martin Varga. Tichý v power-play jen upravil na konečných 3:4.

28. kolo, sobota 19. 12. 2015

3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Chalupa (Wolf, Tichý), 51. Chalupa (Rousek), 59. Tichý (Baďura) – 19. Augustin (Žabčík, Kaluža), 19. Mir. Varga (D. Varga, Mar. Varga), 37. Pořický (Kuchta, Studený), 58. Mar. Varga (Kaluža). Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Axman. Vyloučení: 7:7, navíc Vokurka a Kubo (oba Valašské Meziříčí) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 356. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Šafránek – Tichý, Tůma, Galvas, T. Černý, Mosler, Vrabel – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Rousek, L. Černý, Herman – Beneš.

Neužil – Vokurka, Kaluža, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Baroš, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Martin Varga, Slovák, Augustin, Miroslav Varga, Kuchta, Kývala, Podešva

V první dvacetiminutovce museli diváci na opavském zimáku mrznout nudou. V závěru první části navíc hosté v přesilovce otevřeli skóre, když puk Žabčíkově střele dorazil za záda Šafránka Augustin. Vzápětí trio bratří Vargů zakombinovalo v opavském pásmu a Miroslav přidal druhý zásah Valachů.

Na začátku druhé třetiny nejprve Pořický tváří v tvář Šafránkovi nechal vyniknout opavského brankáře. Následně Lukáš Černý poslal puk do mezikruží rozjetému Benešovi, jenže ten v rozhodující moment promáchl. O chvilku později už Opavští po trefě Chalupy slavili snížení.

Pak sice mohl Bobrům vrátit dvoubrankový náskok Augustin, ale Šafránkova lapačka máchla vzduchem včas. V čase 36:24 se po nenápadné akci dostal k dorážce Pořický a zblízka upravil na 3:1 pro hosty.

Ve třetí části Opava svého soupeře mačkala. Nejprve Galvas střílenou přihrávkou nabil Svobodovi, jenže ten jen vyprášil betony Neužila. Pak ze složité pozice dokázal procpat puk do branky podruhé v utkání Chalupa a Slezanu chyběl jediný gól. Odvážným průnikem přes celé kluziště to zkusil obr Tichý a Neužil jen tak tak zlikvidoval jeho střelu.

Zhruba dvě minuty před koncem základní hrací doby však Kaluza vysunul Martina Vargu, jenž znovu zařídil Valmezu dvoubrankový náskok. Ten sice při hře bez brankáře zmírnil obránce Tichý, ale i přes velký nápor v závěru Slezané srovnat nedokázali.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Pro nás je to ztracený zápas. První třetina z naší strany nebyla dobrá. Nevím proč, ale pak jsme se přeskupili pětky a začali jsme hrát. Šance jsme si sice vypracovali, ale góly jsme z nich nedali. Bez toho se vyhrát nedá. Nevím, jestli měl soupeř v posledních dvou třetinách dvě, tři střely a dal z nich branky. Je to těžké pořád tlačit. Nedá se nic dělat, jedeme dál.“