Slezan nestačil na Draky z Šumperka

• středa 15. září 2010
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Hokejisté Slezanu hostili v zápase třetího kola celek Šumperka, jednoho z favoritů celé soutěže. Utkání nabídlo hokej slušné úrovně a hlavně drama na závěr. Jako první se z gólu radovali hostující Draci. Jenže ve druhé fázi Slezan jejich náskok smazal, a dokonce se ujal vedení v poměru 3:2. Poslední část střetnutí ale patřila opět hostům, kteří vstřelili Slezanu dvě branky a vítězství si i přes power - play Opavy ujít nenechali.

3. kolo, středa 15. 9. 2010

3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 22. Chalupa (Mlýnek), 27. Měch (Grofek), 27. Kocián (Bednárek) - 4. Holík (Meluzín, Fischer), 22. Novosad (Holík, Meluzín), 47. Velecký (Holík), 53. Velecký. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 650. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Iláš - Bednárek, Tůma,Kukol, Tichý, Vrabel, Schreier - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf

Boška - Holík, Ondráček, Tesařík, Drtil, Sedlák, Novotný - Skoumal, Matějka, Mezulín, Měrka, Haas, Velecký, Novosad, Hulva, Brunec, Malý, Fischer

Zápas začali lépe hosté. Prakticky od úvodního buly si hráči ve žlutých dresech vytvořili tlak, který kulminoval ve čtvrté minutě první brankou. Meluzín perfektně namazal Holíkovi a ten se zjevil zcela osamocen před domácím gólmanem Ilášem. Následná střela do horního rožku branky znamenala vedení Draků 0:1. Šumperský tlak pokračoval i nadále, zastaven byl až v sedmé minutě, kdy fauloval hostující Hulva a Slezan tak hrál přesilovou hru. V té si svěřenci kouče Suchánka vypracovali obrovskou šanci, ve které ovšem Pavelek nedokázal z bezprostřední blízkosti trefit odkrytou bránu. Ve třinácté minutě mohl srovnat Grofek, avšak ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana Bošku. Hra se s blížící přestávkou čím dál více vyrovnávala, ovšem nic podstatného se již nestalo a kdyby Šumperk po první dvacetiminutovce vedl o tři, čtyři branky, nemohl by nikdo říct ani slovo.

Do druhé třetiny nastoupila Opava vskutku výborně! Nedůslednost šumperských zadáků potrestal Chalupa vyrovnávací brankou. Radost však domácí lavičce nevydržela příliš dlouho. Již za dvanáct vteřin se totiž vedení vrátilo zpět na hokejky Draků. Povedený Holíkův pas přetavil v druhou branku Šumperka Novosad. Ve dvacáté šesté minutě putoval na lavici hanby Sedlák a krátce na to bylo opět vyrovnáno. Z pravého kruhu vypálil Měch a Boška tak podruhé lovil kotouč ze své sítě. A nebylo to naposled! Již za patnáct vteřin Slezan vedl! Z uctivé vzdálenosti vypálil Kocián a puk trošku překvapivě skončil za Boškovými zády. Nutno podotknout, že tento střelecký pokus hostující brankář rozhodně podcenil. Opavu tento dokonalý obrat nabudil k aktivnímu výkonu. Za zmínku stojí třeba dělovka Měcha či pozdější střela Grofka. V obou případech byl Boška úspěšný, avšak kotouč krotil s nemalými obtížemi. Po čtyřiceti minutách tak odcházeli do šaten spokojenější domácí hráči, kteří dokázali během druhého dějství stav otočit ve svůj prospěch.

To, co se ve druhé dvacetiminutovce povedlo Slezanu, to se povedlo také Šumperku. Nutno podotknout, že s obrovskou dávkou štěstí. Ale hezky postupně. Ve čtyřicáté sedmé minutě mohl v přesilovce navýšit vedení Grofek, jenže střelu mířící do brány vypíchl na poslední chvíli Novosad. Paradoxně tak udeřili hosté a to ve vlastním oslabení. Po rychlém přečíslení se prosadil tvrdou ránou Velecký. I nadále pokračovala opavská přesilovka, která však rozhodně nemohla být označena jako úspěšná. Ve čtyřicáté osmé minutě bylo totiž navíc za seknutí Tichého nařízeno trestné střílení. K exekuci se tak postavil šumperský Matějka, který však na skvělého Iláše nevyzrál a trval tak nerozhodný stav. V padesáté minutě si opavský bek Tichý málem srazil kotouč do vlastní sítě. Jeden ze Šumperkách hráčů vystřelil z velké vzdálenosti a kotouč se od zadního mantinelu záhadně odrazil před prázdnou bránu Iláše, Tichý se proto nerozpakoval kotouč odpálit do bezpečí, nicméně střela mu vůbec nesedla. O dvě minuty později se hostům naskytlo přečíslení, které však ztroskotalo na skvěle chytajícím Ilášovi. Ten v této šanci vychytal v ideální pozici Holíka. V padesáté třetí minutě už se však Draci radovali naplno, když nenápadná střela Veleckého prošla prostorem mezi tyčí a Ilášovým betonem. Domácí se rozhodně nehodlali vzdát a byli to právě oni, kdo zcela ovládl poslední minuty zápasu. V padesáté šesté minutě se zjevil Bednárek zcela nehlídaný před Boškou, nastřelil však pouze vyrážečku šumperského strážce. Necelé dvě minuty před koncem spálil tutovku Pavelek, který nasměroval kotouč do hostující sítě, avšak těsně před čarou ho zalehl jeden z beků ve žlutém. Následně na druhé straně nezakončil brankou své sólo Haas, když ztroskotal na pozorném Ilášovi, jenž vyrazil touš do rohu. Slezanu nepomohl ani následný oddechový čas a hra bez brankáře. Utkání tak skončilo výsledkem 3:4 ve prospěch Šumperka, i když zápasu by spíše slušela remíza.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):

Myslím si, že dnes jsme mohli klidně vyhrát, bohužel jsme však nevyužili naše dobré příležitosti hlavně pak v přesilovkách. Musíme tak udělat nějaké změny v sestavě, abychom se vyvarovali zbytečných chyb.

Radek Kučera (HC Salith Šumperk):

Po našem prvním gólu jsme úplně přestali bruslit a hrát, Opava nás začala přehrávat a vytvořila si řadu vyložených šancí. Ve třetí třetině jsme se ale dali dohromady a pak už ta hra vypadala lépe.