Slezan nestačil na Nový Jičín a v přípravě poprvé padl

• úterý 18. srpna 2015
  • Lukáš Jasoněk

Nový Jičín - Hokejisté opavského Slezanu nezvládli svůj úvodní venkovní zápas a z novojičínského stadionu si odvážejí tříbrankovou porážku. Domácí o svém vítězství rozhodli dvěma slepenými brankami v závěrečné periodě a slaví svou první výhru v základní hrací době. Naopak Opava si v přípravě připsala vůbec první porážku.

přát., úterý 18. 8. 2015

Ďáblové Nový Jičín

6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Škumát (Macháček, Lehečka), 27. Škumát (Lehečka), 30. Novotný, 49. Kratochvíl, 52. Karola (Kratochvíl, Andrýsek), 57. Novosad (Kratochvíl) – 25. Kocián (Svoboda, Tůma), 28. Wolf (Galvas), 56. Wolf (Baďura, Chalupa). Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3

Gebauer K. – Vašut, Flašar, Žvátora, Hruška, Cabák, Andrýsek, Kysučan, Gebauer R., Zdeněk, Novotný, Lehečka, Macháček P., Škumát, Mikšan, Heralt, Uhlár, Karola, Kratochvíl, Novosad, Kovačič

Plánovský (Kober) – Kysela, Vrabel, Černý T., Gavlas, Tichý, Tůma, Mosler, Borunský, Herman, Rousek, Vítek, Kocián, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Úvodní minuty se nesly v duchu vyčkávací taktiky. Postupem času však mužstva působila ofenzivnějším dojmem, výsledkem čehož bylo několik slibných střel na obou stranách. Do první větší šance se na konci šesté minuty prokličkoval Wolf, jenže se s pukem dostal do příliš ostrého úhlu, ze kterého už bylo velmi složité zakončit. Slezan poté zasypal domácího gólmana několika dalšími pokusy, které však za jeho zády neskončily. A tak soupeř trestal. Puk po ose Lehečka - Macháček dorazil až ke Škumátovi, jenž střelou do poloprázdné brány otevřel gólový účet zápasu. V závěru úvodního dějství se Novojičínští snažili přidat uklidňující druhý gól, ale proti byl Plánovský, který svůj tým podržel několika skvělými zákroky.

Do druhé periody vstoupili lépe Opavané, když se Wolf z ničeho nic rozjel do útočného pásma a jeho ofenzivní tažení skončilo až před bránou. Vyrovnání tak přišlo až o čtyři minuty později, když přesilovou hru využil Kocián. Odpověď novojičínského celku však na sebe nenechala dlouho čekat, vedení na stranu domácích totiž svým druhým gólem v utkání vrátil Škumát. Opava se ale s nepříznivý stavem nehodlala smířit a brankou Wolfa záhy znovu vyrovnala. Zanedlouho se ovšem na opačné straně v oslabení prosadil Novotný a Slezan opět ztrácel. V následujích minutách hra probíhala ze strany na stranu, ovšem už bez gólového účinku. A když se neujala ani střela Flašara, odcházelo se do kabin za stavu 3:2.

Po změně stran měli hokejisté opavského Slezanu dobrou možnost vyrovnat, přesilovou hru za Vašutovo nedovolené bránění ale nevyužili. Gólem neskončilo ani zakončení Rouska, které skončilo v lapačce domácího brankáře. Na opačné straně pak pozornost Kobera prověřil Mikšan, opavský gólman však proti jeho střele zasáhl svým levým betonem. Domácí hokejisté deset minut před koncem zabrali a brankami Kratochvíla, který se prosadil razantní střelou od modré čáry, a Karola unikli Opavě na již nedostižitelný rozdíl tří branek. Náskok soupeře sice ještě dokázal zmírnit Wolf, ale poslední slovo měli domácí, když gólový účet zápasu uzavřel Novosad a Nový Jičín tak zvítězil poměrně přesvědčivě 6:3.