Slezan nestačil na Přerov ani podruhé v přípravě

• čtvrtek 28. srpna 2014
  • Jan Mareček

Hokejisté opavského Slezanu prohráli i další přípravný duel s Přerovem. Doplatili především na slabé první dvě třetiny,ve kterých krom jedné branky nepředvedli v ofenzivě téměř nic a odnesli si do šaten dvoubrankové manko. To již v poslední části dorovnat nedokázali, ač se jim podařilo dvakrát snížit.

přát., čtvrtek 28. 8. 2014

3:4 (Kravaře)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 35. Vítek (Musial, Svoboda), 52. Vítek (Měch, Baďura), 58. Vrabel (Měch, Galvas) – 7. Kratochvíl (Zbořil), 28. Goiš (Sedlák, Škumát), 32. Šebek (Kratochvíl), 53. Goiš (Janota). Vyloučení: 4:11. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Šafránek (Kober) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Černý T. – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk, Wolf, Musial, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

Vojtek (Dohnal) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Andrýsek, Zbořil, Polák – Goiš, Sedlák, Škumát, Šebek, Procházka, Kratochvíl Š., Blinka, Škorík, Dostálek, Lehečka, Kratochvíl M., Kundrátek

V první třetině nepředvedl Slezan povedený výkon. Za celých dvacet minut ohrozil nějak více branku soupeře pouze Lukáš Svoboda svou střelou z pravého kruhu. To Přerov byl aktivnější, v páté minutě zklamal ve vyložené šanci Šebek, o dvě minuty později se už ale nemýlil Kratochvíli a svou dorážkou poslal hosty do vedení. Do konce poločasu se ještě mohl prosadit Vlček, Dušan Šafránek však svůj tým podržel.

Druhá část se nesla ve znamení četných vyloučení. Zatímco první dvě početní výhody Opavy nedokázali domácí využít, Přerov se v té své trefil velmi rychle, v osmadvacáté minutě skóroval Goiš. Další branku přidal v třicáté druhé minutě Šebek a Slezan vypadal na ručník, přesto se doslova z čistého nebe prosadil Jakub Vítek a snížil tak na 1:3.

Do třetí periody jakoby nastoupil jiný Slezan než hrál doposud. Že to Zubři nebudou mít zadarmo naznačil hned zkraje David Musial, který se krásně protáhl kolem soupeřova beka a jen tak, tak, že nepřekonal Vojtka. Další perfektní příležitost nevyužil ani Petr Chalupa, který zasáhl jen beton hostujícího brankáře. Přerov byl pasivní, až to bilo do očí a k bránění si pomáhal fauly. Dlouhou dvojnásobnou přesilovku sice Slezané nevyužili, když hrál Přerov zase v pěti se ale dokázal prosadit svým druhým gólem Jakub Vítek.

Místo tlaku na snížení přišla studená sprcha, několik vteřin po zásahu domácích vrátil hostům dvoubrankové vedení Goiš. Na konci zápasu se na ledě pěkně jiskřilo, pětiminutovým trestem + osobním do konce utkání byl za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen Škumát z Přerova. V prodloužené přesilovce ještě snížil Lukáš Vrabel, což bylo ale ze strany Slezanu všechno. Dobrá poslední třetina na vítězství nestačila.