Slezan neudržel tříbrankový náskok a z Nového Jičína se vrací pouze s bodem

Zápas7.10.2015 | Lukáš Jasoněk, Kateřina Krutilková
Hokejistům opavského Slezanu se ani ve čtvrtém utkání na ledě soupeře nepodařilo zvítězit, nad jejich síly byl tentokrát celek Nového Jičína. Přitom utkání se pro Opavské nevyvíjelo vůbec špatně, slezané si totiž v úvodu druhé třetiny vytvořili třígólový náskok. Ten však v dalším průběhu hry svěřenci trenéra Suchánka prohospodařili a rozuzlení muselo přinést až prodloužení, v němž si bonusový bod zajistili hráči novojičínského celku.
8.kolo, středa 7.10.2015
6:5p(1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kratochvíl (Haloda), 25. Škumát (Hoďa), 31. Mikšan (Cabák), 37. Zdeněk (Ižacký), 44. Kratochvíl, 61. Ižacký (Flašar, Zdeněk) – 13. Herman (Mosler, Wolf), 14. Tuma (Polok, Svoboda), 19. Chalupa (Tichý, Mosler), 22. Polok (Svoboda), 41. Chalupa (Herman, Wolf). Rozhodčí: Koziol - Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5, 6:5
Ďáblové Nový Jičín: Chvostek – Haloda, Hruška, Vašut, Flašar, Cabák, Hoďa, Andrýsek - Lehečka, Kratochvíl, Málek - Gebauer, Zdeněk, Novotný – Mikšan, Macháček, Ižacký – Uhlár, Kabeláč, Škumát
HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Tůma, Kysela, Mosler, Galvas, Vrabel, T. Černý – Svoboda, Polok, Vítek – Herman, Chalupa, Wolf – L. Černý, Kocián, Rousek.

První třetinu zcela jistě ovládla Opava. Během dvou minut vstřelila hned dvě branky. O první se postaral Bohumil Herman a hned vzápětí jej doplnil kapitán Tůma. První branky Nového Jičína se dočkali fanoušci v 18. minutě od Matouše Kratochvíla. Petr Chalupa o chvíli později zakončil první třetinu opavským třetím gólem.

Druhá třetina začala hned dalším čtvrtým opavským gólem, a už to vypadalo, že Opava již tento zápas opravdu vyhrála. Nový Jičín ale vstřelil hned 3 branky po sobě a dokázal vyrovnat na 4:4.

Krátce po začátku třetí třetiny se Petr Chalupa postaral o vedení, ale netrvalo to však dlouho, Matouš Kratochvíl srovnal na 5:5. Ani jeden z týmů již do konce základní hrací doby zápasu nedokázal vstřelit jedinou branku a tak se tedy muselo prodlužovat. Tento vývoj Opavští jistě nečekali, což šlo náhle poznat na jejich velké bojovnosti. Jakub Ižacký ale ve hře 3 na 3 zápas rozhodl. Opava si tedy odvezla pouze jeden bod. A o jediný bod je také Nový Jičín výše v tabulce než jejich dnešní soupeř.