Slezan nezvládl třetí třetinu a prohrál 3:6

• neděle 29. listopadu 2009
  • Jan Šimek, Matouš Pepřík

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a již ve 4. minutě otevřeli skóre. Do konce uvodní třetiny ještě stihli zvýšit na 2:0. Slezan sice ve druhé třetině stav otočil, ale opět nezvládl třetí dějství. Frýdek - Místek tlačil na obranu Slezanu a proměněné trestné střílení v závěru utkání dokončilo zkázu. Slezan prohrál s Frýdkem-Místkem 3:6.

19. kolo, neděle 29. 11. 2009

3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Frýdek-Místek

Branky: 11. Pavelek (Polok, Kocián), 25. Kovalovský (Tůma), 30. Kukol (Měch) - 4. Maruna (Sztefek), 8. Babic (Kudláček), 38. Sztefek (Maruna, Martiník), 47. Maruna (Geláčak), 51. Maruna, 56. Gebauer (Kostelňák, Kopáč) Vyloučení: 7:7 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 300 Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:6

Iláš - Kukol, Tichý, Plánovský J., Měkýš, Koloničný, Vitásek, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Tůma, Glabazňa, Kovalovský, Chalupa, Wolf, Kříž

Šrámek - Kudláček, Pelikovský, Novák, Babic, Krutil, Bavlšík, Sluštík, Geláčak, Slavík, Vrána, Maruna, Martiník, Sztefek, Merta, Kostelňák, Gebauer, Kopáč, Mocek

Do první třetiny vstoupili lépe hostující hráči, když je již ve 4. minutě poslal do vedení Maruna. Domácí dychtili po vyrovnání, výsledkem však byly pouze neproměněné šance. Tu největší překazil Glabazňovi efektním zákrokem Šrámek. Opět se tak potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš", udeřilo totiž na druhé straně. Babic si povyjel doleva a lehkým nahozením překonal Iláše. Nutno však podotknout, že díky jednomu z domácích beků na kotouč příliš neviděl. Opavští tak začali hrát vabank, a to se jim vyplatilo, v 11. minutě totiž zásluhou kapitána Pavelka snížili na 1:2. Dokonce se mohli radovat z vyrovnání, to by ale nesměl chytat Šrámek, který perfektním zákrokem pokryl ránu Měkýše.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení tlaku Opavy. Ve 25. minutě se totiž dokázal prosadit po pěkné individuální akci Kovalovský a srovnal na 2:2. Chvíli poté už Slezan vedl, nahrávku Měcha skvěle zužitkoval Kukol, jenž nedal Šrámkovi šanci. Domácí tak otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a s jejich vyhlídkami na bodový zisk to vypadalo o poznání lépe. Do kruté reality ale vrátil opavské hokejisty zakončující Sztefek, ten tak upravil stav na 3:3 a začínalo se opět znova.

Třetí část utkání se pro domácí nevyvíjela vůbec dobře, neboť trpěli častým vylučováním, hosté se tak lehce dostávali na dostřel opavské branky. Jednu z přesilových her využil svým druhým gólem Maruna a hosté tak znovu vedli. O několik okamžiků později musel Iláš vyjet ze své svatyně, aby překazil sólo jednoho z frýdeckých hráčů, přitom ho však fauloval a následovalo trestné střílení. To využil jako zkušený mazák hostující hrdina Maruna, který si tak zkompletoval hattrick. Slezanu teklo do bot a musel zabrat, měl i dlouhou početní výhodu 5 na 3, kterou však bohužel nevyužil. Zato Frýdek - Místek ještě s chutí zatloukl do opavské rakve poslední hřebíček, když Gebauer doslova propálil Iláše. Sečteno podtrženo, Slezan nedokázal navázat na své dobré výkony z poslední doby a s posledním Frýdkem - Místkem prohrál 3:6.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

Do dnešního utkání jsme vstoupili katastrofálně, když jsme již v 8. minutě prohrávali o dvě branky. Naštěstí jsme potom zabojovali a dokázali vývoj zápasu otočit. Poté se nám zranil Měkýš a to je pro nás citelná ztráta. Soupeři jsme pak zbytečnými chybami nechali prostor pro skórování a ten toho bohužel dokázal využít. Příští zápas odehrajeme v Přerově, kterému se momentálně hodně daří, budeme se však snažit urvat co nejvíce bodů.

Michal Piskoř, trenér HC Frýdek Místek:

Pro nás to byl další důležitý zápas, protože potřebujeme body jako sůl. Bylo důležité, že jsme se zkraje ujali dvoubrankového vedení, i když jsme o něj zbytečně přišli. O výsledku rozhodl gól na 4:3, kterým jsme se dostali do vedení a dobrou taktickou hrou už jsme to utkání dotáhli do vítězného konce.