Slezan nezvládl utkání v Hodoníně a v sérii prohrává 0:1

• středa 10. března 2010
  • Daniel Bartonec

I přes nadějnou první třetinu se opavští hokejisté vracejí z Hodonína s výpraskem. V zápase sice brzy prohrávali, ale zásluhou Poloka se jim podařilo vyrovnat. To však bylo ze strany Slezanu na dlouhé minuty vše. Hodonín si zejména ve druhé dvacetiminutovce vypracoval rozhodující náskok, který se mu podařilo držet až do konce. Konečné skóre se zastavilo na cifrách 7:3 pro domácí Drtiče. Slezan tak v sérii prohrává 0:1, a nyní ho čeká páteční, zřejmě klíčový zápas této série. Doma totiž bude muset za každou cenu vyhrát, aby si ještě uchoval šanci na postup. Tuto porážku tak musí opavští hráči co nejrychleji hodit za hlavu a koncetrovat se již na pátek. Druhý zápas startuje stejně jako tento v 18:00.

ČF1, středa 10. 3. 2010

SHK Hodonín

7:3 (2:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Vaškovič (Korotivčka, Komárek), 20. Korotvička (Flamík, Vaškovič), 22. Vrba (Peš), 23. Vaškovič (Haring), 28. Vaškovič (Haring, Komárek), 42. Špok (Hollý), 57. Špok (Hollý, Kuba) - 16. Polok (Kocián), 36. Mlýnek (Schreier, Tůma), 44. Tichý (Grofek).. Vyloučení: 8:8, navíc Tůma (OPA) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1755. Střely na branku: 48:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Tuček (Šrámek) - Salajka, Flamík, Koktan, Kaláb, Klimeš, Komárek - Peš, Jurásek, Vrba - Kubica, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotivčka, Haring - Kuba.

Trenčan (28. Iláš) - Vitásek (40. Schreier), Měkýš, Židek, Kysela, Tichý, Kukol - Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Mlýnek, Černý, Grofek, Suchánek, Kříž Chalupa, Tošenovjan (do 40. minuty).

První zápas čtvrtfinálové série mezi hodonínskými Drtiči a opavským Slezanem měl od začátku jasného lídra. Od úvodního buly bylo domácích plný led a svou převahu zúročili oranžovomodří již po necelých třech minutách. Korotvička přihrál Lubomíru Vaškovičovi, který počkal na pravý moment a střelou z mezikruží přelstil celou hostující obranu v čele s brankářem Trenčanem - 1:0. I po vedoucí brance bylo Drtičů plné kluziště. Hosté se do kloudnější akce dostali až v polovině prvního dějství, ale skrytou Kociánovu střelu Tuček vyrazil. Po dvou dalších šancích Drtičů, jmenovitě Flamíka a Kubici, ale přišel nečekaný trest. Chybnou rozehrávku jednoho z hodonínských zadáků vystihl v šestnácté minutě Kocíán, který nahrál Tomáši Polokovi, proti jehož střele byl Tuček krátký - 1:1. Po inkasované brance pokračovala hra ve stejném duchu jako od začátku střetnutí. Drtiči se hnali do útoku a snažili se o dobytí Trenčanovy klece. Svého cíle dosáhli ještě do úvodní přestávky. Sedmačtyřicet vteřin před odchodem do šaten propálil hostujícího golmana Jan Korotvička a vrátil Hodonínu jednobrankové vedení - 2:1. Ještě před hvizdem sudího označujícím konec první dvacetiminutovky byl vyloučen obránce Slezanu Tichý a domácí si bez šesti vteřin dvě minuty trvající výhodu přenesli do úvodu druhé části.

Začátek druhé třetiny se tak nesl ve znamení přesilovky Drtičů, kterou po minutě a deseti vteřinách zužitkovali ve třetí přesnou trefu. Tomáš Vrba si dovezl puk až od zadního mantinelu na modrou čáru, když se před ním otevřela doslova dálnice. Hodonínský odchovanec si najel až ke kruhům a bombou nedal Trenčanovi žádnou šanci - 3:1. Dvougólové vedení se po další minutě změnilo v ještě větší náskok. Haring vybojoval za opavskou bránou puk, který duchapřítomně přiklepl před bránu na hůl Lubomíra Vaškoviče, který svým druhým gólem překonal brankáře Slezanu počtvrté - 4:1. V následném střídání byl vyloučen domácí Salajka, ale hosté se v přesilovce k ničemu nedostali, ba naopak mohli znovu inkasovat z hole Špoka, jeho pokus ale Trenčan zlikvidoval. Po minutě hry v pěti šel za katr hostující Kysela a Drtiči svému soupeři ukázali, jak že se má hrát přesilovka. Komárek vypálil tvrdě od modré, k odraženému puku se dostal Haring, který našel volného Lubomíra Vaškoviče, jenž ještě před polovinou zápasu dokonal svůj hat-trick - 5:1. V hostující brance po pátém gólu střídal Trenčana Iláš, kterého hned vyzkoušeli Hollý a po něm i Peš. Ve třicáté čtvrté minutě byl na trestnou lavici vykázán Haring. V oslabení se na cestu k Ilášovi vydal Vrba, kterého hostující obrana zastavila jen za cenu nedovoleného zákroku, po kterém následovalo trestné střílení. Sám postižený se ujal exekuce samostatného nájezdu, ale Iláš sklapl betony včas a udržel puk před brankovou čarou. Už v době, kdy byl na ledě plný počet hráčů se Opavě podařilo skórovat. Schreierovu střelu, které se odrazila od zadního mantinelu zametl do brány Michal Mlýnek - 5:2. Tímto výsledkem taky druhá třetina skončila.

Po minutě hry ve třetí třetině domácí lavička špatně střídala, za což byla potrestána dvěma minutami. Hosté ale neuhlídali Martina Špoka, který zakončil svůj úprk na opavskou bránu bezchybným blafákem - 6:2. V pokračující výhodě o jednoho muže se ale hosté přeci jen dočkali. Střela Josefa Tichého prošla mezi nohami za záda hodonínského brankáře - 6:3. Třináct minut před koncem prvního duelu hráli domácí krátkou přesilovku 4 na 3, ze které vzešla Komárkova střela do tyče. I další okamžiky patřili zejména domácím, kteří ostřelovali opavskou klec ze všech možných úhlů a pozic. Další branky se ale téměř osmnáct set příznivců dočkalo až v samotném závěru. Necelé čtyři minuty před závěrečným hvizdem se po skrumáži před opavským brankovištěm dostal touš až na hokejku Martina Špoka, který svým druhým gólem udělal tečku za úvodním čtvrtfinálovým soubojem - 7:3. Po třetinách 2:1, 3:1 a 2:1 tak zvítězili domácí a ujali se vedení v sérii 1:0. Čtvrtfinálový duel pokračuje již v pátek na ledě Opavy.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

V dnešním zápase jsme hráli příliš komplikovaně a to především v přesilových hrách. Nevycházely nám vůbec kombinace. Zato Hodonín předváděl svůj typický nátlakový hokej. Hrají navíc skvěle přesilovky, kdy jejich hráči střílí ze všech pozic přímo na branku. My se teď musíme poučit z našich chyb a věřím, že to bude jen lepší.