Slezan opět neudržel dvoubrankový náskok a prohrál v prodloužení

• středa 07. října 2009
  • Michal Berg

Stejně jako v domácím zápase s Uničovem nedokázal Slezan dovést zápas za stavu 3:1 do vítězného konce. Vedení, které svými brankami zařídili Tůma, Polok a Glabazňa, ztratili Opavští během tří minut ve třetí třetině, když nepochopitelně přenechali Novému Jičínu herní aktivitu. V prodloužení rozhodl o tom, že na nájezdy nedojde, půl minuty před koncem Zedník.

7. kolo, středa 7. 10. 2009

3:4p (1:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky20. Tůma (Měkýš), 23. Polok (Herman, Schreier), 25. Glabazňa (Tůma) - 14. Uhlár (Šimo, Pavlačka), 51. Šimo (Hruška Petr), 54. Bacul (Šimo, Hruška Pavel), 65. Zedník (Skaloš). Vyloučení: 8:4, navíc Tůma 10min OT, bez využití. Diváci: 300. Střely na branku: 26:28.

Iláš - Kukol, Tichý, Plachký, Měkýš, Plachký, Schreier - Černý, Polok, Kocián - Kovalovský, Chalupa, Glabazňa - Herman, Kříž (21. Wolf), Tůma

Slovák - Andrýsek, Petružálek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Koloničný - Sluštík, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Uhlár - Zedník, Toman M., Bacul - Toman R., Tomášek, Gulda ml.

Opava nezačala nijak dobře a vlažný úvod zápasu se jí vymstil. Sotva domácí přežili několik šancí Nového Jičína v oslabení, tak ihned inkasovali. Šimovu ránu ještě Iláš vyrazil, ale na dorážku Adama Uhlára z bezprostřední blízkosti byl již krátký. Teprve poté se opavská hra zvedla a vyrovnání přišlo ke konci první třetiny. Nejprve Opava nevyužila přesilovku, ve které měl velkou šanci Kříž, poté ale vyslal tvrdou ránu na Slováka Mekýš a odražený puk zametl do branky soupeře Tůma.

Do druhé části vstoupila Opava mnohem aktivněji a skóre se měnilo vemli rychle. Nejprve dokázal využít chybu v soupeřově rozehrávce Herman, který předložil puk Polokovi a ten blafákem skóroval, o chvíli později dostal Glabazňa ideální přihrávku mezi kruhy a přesnou ranou pod horní tyč zaokrouhlil svůj brankový účet v sezóně na 10 gólů.

Poté ještě mohl přidat Slezan další góly, naopak Nový Jičín byl jako opařený. V oslabení unikli Kovalovský i Kukol, velkou šanci nedal ani Kocián. Hosté se dostali z tlaku až po sérii opavských faulů, po kterých ale opavská obrana dokázala soupeřovy přesilovky ubránit, největší šanci měl výborně hrající Šimo, ale v samostatném nájezdu přestřelil.

Třetí část začala opět náporem Opavy, v přesilovce mohli přidat další branky Kovalovský, Chalupa nebo Černý. Nevyužité šance pak mohly Slezan mrzet. Nejprve se do brejku utrhnul hostující Tomášek, jeho blafák ale zlikvidoval Iláš vysunutím hole. V 51. minutě už byl ale krátký na dorážku Michala Šima, který využil nedůrazu opavské obrany. O dvě minuty později se opakovala stejná situace - opavská obrana dala příliš mnoho prostoru k dorážce Lukáši Baculovi a bylo srovnáno.

Oba týmy se bez většího vzrušení dočkaly prodloužení, ve kterém se to šancemi také příliš nehemžilo. Až půl minuty před koncem přihrával zpoza branky Skaloš a Pavel Zedník rozhodl o tom, že v derby byli tentokrát úspěšnější hosté.

Karel Suchánek (Opava): Někteří hráči hráli příliš laxně, bohužel jsme pak soupeře pustili už po několikáté zpět do zápasu vlastními chybami. Zkušení hráči jako Měch nám chybí nejen dopředu, ale i pro tyto koncovky zápasů, kdy by dokázali podržet puk a nepustit soupeře do tlaku.