Slezan otočil duel s Valašským Meziřičím, Bobry potupil pěti góly

• pondělí 22. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk

Hokejisté opavského Slezanu zvládli poslední utkání kalendářního roku a v souboji s Valašským Meziřičím si připsali plný počet bodů. Vítězství se však nerodilo lehce, do vedení se totiž dostali Valaši. Slezan však ve druhém dějství čtyřmi brankami duel otočil. V závěrečné části přidali Opavští pátý gól a Bobry nakonec rozstříleli čtyřbrankovým rozdílem. Na vysokém vítězství Slezanu se výraznou měrou podílel mladý útočník Tomáš Rousek, který jeden gól dal a na další dva přihrál.

28. kolo, pondělí 22. 12. 2014

5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Wolf (Rousek), 30. Svoboda (Polok, Tichý), 37. Tichý (Polok, Herman), 39. Rousek (Polok, Vítek), 44. Měch (Rousek) – 13. Varga D. (Martiník). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:5 navíc Vaněk (OPA) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 882. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Pavelek – Rousek, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Vaněk, Chalupa, Wolf

Vydržel (39. Svoboda) – Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Gulda, Studený, Tejkl, Slovák, Varga D., Adamík

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, hrál ose ve svižném tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. První vážnější střelecký pokus měl na svědomí hostující Sprušil, který pronikl do útočného pásma, na jeho zakončení si však smlsnul Šafránek. O minutu později se musel činit i jeho protějšek. Valašským zadákům totiž unikl Vítek, ale bekhendovou střelou Vydržela nepřekonal.

Hru v početní převaze si jako první vyzkoušeli domácí. Nedokázali si v ní však vytvořit žádnou nebezpečnou příležitost a tak trestali Valaši. Po nenápadné akci v závěru třinácté minuty překonal opavského branáře střelou mezi betony David Varga. V posledních minutách úvodního dějství si přesilovou hru vyzkoušeli také Bobři, opavští hokejisté však Valachům navýšit vedení nedovolili.

Druhá dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii favorizovaného Slezanu, který dvěma brankami v rozmezí dvou minut dokázal otočit průběh utkání ve svůj prospěch. O vyrovnávací gól se postaral Petr Wolf, který se prosadil z prostoru mezi kruhy. Po něm přidal druhou branku Opavy Lukáš Svoboda, jenž se prezentoval přesně mířenou střelou do horní části Vydrželovy svatyně.

Opavští v té době měli utkání pod kontrolou a navíc se dostávali do dalších gólových šancí. Jednu takovou obstarali Chalupa se Svobodou, kteří se dostali do přečíelní. Bekhendový blafák však prvně jmenovanému nevyšel, puk za svá záda totiž Vydržel nepustil.

Nevyužitá šance však opavské hokejisty nemusela příliš mrzet, zanedlouho se totiž v přesilové hře prosadil svým typickým způsobem Josef Tichý, který od modré čáry vyslal nechytatelný projektil. Náskok Opavy poté ještě navýšil Tomáš Rousek. Tento perspektivní hráč doslova procpal puk za záda gólmana Valašského Meziřičí a Slezan tak díky jeho trefě vedl již o tři branky.

Na začátku závěrečné periody byl za nedovolené bránění vyloučen Kovář a domácí hokejisté jeho nedisciplinovanost dokázali potrestat. Rousek oslovil přihrávkou Tomáše Měcha a kapitán slezského celku k obrovské radosti opavských příznivců vstřelil do sítě Bobrů pátý puk. Rozdíl ve skóre mohl být výraznější, to by však opavští hokejisté museli své šance proměnit.

Rouskovo trestné střílení, Vaňkovy dvě nadějné příležitosti, Měchův samostatný nájezd. Toto je jen malý výčet opavských pokusů k navýšení svého vedení. I přes množství neproměněných šancí si opavský celek dokráčel pro pohodlné vítězství a dokázal, že domácí prostředí mu svědčí. Naopak Valašské Meziřičí již podruhé v sezoně odjíždí ze slezské metropole s prázdnou.