Slezan padl v Přerově a na kýžený hattrick nedosáhl

Zápas10.10.2012 | Redakce, Aleš Novotný
Opavští hokejisté zajížděli na přerovský led s cílem pokračovat ve zlepšených výkonech z poslední doby a navázat na dvě domácí vítězství se Vsetínem a Valašským Meziříčím. To se jim však na stadionu Zubrů nepovedlo. O svém vítězství rozhodli domácí ve druhé třetině, kdy si vybudovali luxusní tříbrankový náskok. Ten sice dokázal zmírnit opavský bek Kukol, ale ve třetí třetině přidal Přerov čtvrtý zásah a zvítězil 4:1.
6.kolo, středa 10.10.2012
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Brančík (Ditrich), 27. Vaněk (Sedlák), 36. Kolář (Ditrich, Osina), 51. Ditrich (Ferenc) - 40. Kukol (Černý). Rozhodčí: Volf - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 8:6, navíc Tůma (Opava) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 982. Buly: 45:30 Střely celkem: 44:29 z toho na branku: 37:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Drábek, Osina, Sklenář V. - Goiš, Sedlák, Vaněk - Matušenko, Brančík, Ditrich - Kolář, Málek, Sprušil - Kundrátek, Brada
HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Galvmas, Bednárek, Tůma, Mosler, Vrábel - Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

Komentář k zápasu

První třetina přinesla dvě rychlé šance na obou stranách. Nejdříve zkoušel u tyče opavské klece dorážet Goiš a o chvilku později Vojtka střelou z mezikruží prověřil Černý. Neuběhlo poté mnoho času a Přerov získal přesilovou hru, jenže její využití se nekonalo. Do vedení mohl Zubry poslat najetý Kolář, který se prokličkoval až před branku, ale pokus o blafák se mu nezdařil. V osmé minutě zahrozil na druhé straně Chalupa, od Opavy to však bylo pro další minuty vše.

Přerov svého soupeře začal více tlačit, což se promítlo do šancí. Goiš po pěkné Vaňkově přihrávce sice ještě střelecký účet neotevřel, ale ta následná v přesilovce už domácí fanoušky potěšila. Hned po buly přihrál Ditrich na Richarda Brančíka, který pohotově touš dorazil za Šafránka. Závěr třetiny si domácí zkomplikovali dvěma oslabeními a podstatná část toho druhého se přenesla do další dvacetiminutovky.

Přerov však hru ve čtyřech zvládl velmi dobře a navíc krátce po jejím skončení mohl sám udeřit. Sprušil si najel přes obránce a Šafránkovi se střelou nadělal hodně velké starosti. Hned v další minutě byl před přerovskou brankou důrazný Chalupa, ovšem na Vojtka si nepřišel. Zubři naopak svou další možnost proměnili, když Sedlák našel u tyče Petra Vaňka, který puk prošťouchl pod Šafránkovým levým betonem těsně branky.

Opava v polovině utkání na chvíli zabrala, jenže domácí se srdnatě bránili, čímž soupeři nedávali prostor na střelbu. Navíc po chvíli přišel třetí gól Zubrů po pěkné dorážce Jana Koláře, kterému puk u brankoviště nachystal Ditrich. Opavě se podařilo nulu na kontě vstřelených gólů změnit až v posledních vteřinách druhé části. Vojtek byl hodně tísněn a při těžkém postavení jej od modré čáry prostřelil Michal Kukol.

Začátek třetí části byl hodně rozkouskovaný často přerušenou hrou, ale to se posléze změnilo. Opavští sahali po snížení, když Tichý od modré čáry vyslal svou pověstnou tvrdou ránu, jenže překvapený Vlašánek odkrytou bránu z dorážky netrefil. Hned z protiútoku se mohli radovat domácí, ale jejich akci zastavila nepřesná Vaňkova přihrávka na Goiše.

O tom, že tentokrát už Zubři doma body neztratí, definitivně rozhodl jejich krásný gól, jenž přišel deset minut před koncem. Oku lahodící spolupráci Ference s Markem Ditrichem zakončil druhý jmenovaný parádní střelou do horní části branky a Přerov vedl 4:1. V závěru mohla Opava své gólové manko stáhnout, blízko tomu byl Vítek, ale neměl přesně seřízená mířidla. Poslední dvě minuty se Přerov bránil v oslabení a Vojtek musel ještě likvidovat střelu Kukola. Ani ta už ovšem skóre nezměnila.

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Jsme spokojení s předvedenou hrou. V první třetině jsme měli mírnou převahu a byli jsme v lepším pohybu. Podařilo se nám pak Opavě odskočit na 3:0, což považuji za hodně důležité. Po tom třetím gólu jsme pohyb trošku ztratili, ale v poslední třetině hráči pokračovali v zodpovědném výkonu, který byl podpořený velmi dobře chytajícím Vojtkem.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Utkání jsme měli dobře rozehrané, domácí jsme do šancí na začátku moc nepouštěli, ale v závěru první třetiny přišlo prohrané buly a soupeř dal gól. Museli jsme pak hru otevřít, s čímž jsme do Přerova nepřijeli. To se nám vymstilo, protože jsme zbytečnými fauly a vyšším trestem Tůmy znovu domácím pomohli. Pokud budeme takhle hrát, tak nemůžeme myslet na lepší výsledek.


Aktuálně na webu