Slezan po bojovném výkonu udolal Nový Jičín a odčinil tak dvě předcházející prohry

• středa 22. října 2014
  • Vojtěch Konečný, Filip Lefenda

Hokejisté opavského Slezanu dokázali na domácím ledě porazit Nový Jičín. Lépe však začali hosté, kteří se zásluhou Zdeňka a Vašuta dostali do dvoubrankového vedení. Svěřencům Karla Suchánka se ve druhé periodě sice povedlo srovnat skóre, jenže Nový Jičín si vzal vedení zpět. Rozhodla poslední dvacetiminutovka, ve které nejprve vyrovnal Chalupa a v 54. minutě vystřelil domácím vítězství kapitán Tomáš Měch.

10. kolo, středa 22. 10. 2014

4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Měch (Baďura, Vítek), 24. Vítek (Galvas, Měch), 49. Chalupa (Vrabel), 54. Měch (Baďura, Galvas) – 13. Zdeněk (Lehečka), 16. Vašut (Kacíř, Zdeněk), 36. Zdeněk (Lehečka). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:8, navíc Baďura 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 712. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

Iláš (49. Šrámek) – Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vašut, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Novotný, Uhlár, Hanák

V utkání plném dramatických okamžiků musel první úspěšný zákrok předvést domácí Šafránek, který již v polovině druhé minuty lapil střelu z bezprostřední blízkosti. Na konci sedmé minuty se snažil Vítek protlačit kotouč za záda Iláše, ten však puk udržel před brankovou čárou. Následně dostala Opava možnost zahrát si v krátkém sledu hned dvě přesilové hry. V těch si ale Slezané nejen že nevytvořili žádnou nebezpečnější šanci, dokonce paradoxně sami inkasovali. Po hrubce v útočném pásmu se ke kotouči dostal Lehečka, jenž vyslal pohotově do samostatného úniku Jiřího Zdeňka a ten otevřel zkraje 13. minuty gólový účet večera. Chvíli poté mohl po výborné přihrávce Galvase skórovat Baďura, jeho dělovku ale vychytal Iláš. Následně se musela Opava bránit, dvě minuty vyfasoval Lukáš Černý. Nejprve domácím jejich snaha vycházela, poté se ale zrodila přenádherná kombinace hostí, na jejímž konci byl neomylný Přemysl Vašut. Zareagovat mohl před přestávkou Polok, ten ale ve vyložené příležitosti nedokázal přehodit ležícího Iláše a do šaten tak odcházeli Opavští s dvougólovým mankem.

Do druhého dějství vstoupili domácí borci jako uragán. Již po šestadvaceti sekundách hry se o snížení postaral kapitán Tomáš Měch, jenž dorazil kotouč do odkryté klece. Následně se v dobrých příležitostech zjevili Baďura, Chalupa a Polok. Iláš však tentokrát odolal. To už však neplatilo ve 24. minutě, kdy Opava využila zásluhou Jakuba Vítka přesilovou hru a velice rychle tak se svým soupeřem srovnala krok. Ve 28. minutě mohl jít Slezan dokonce do vedení, Galvasova dělovka však jen těsně proletěla vedle pravé tyče. Stav se tak měnil až ve 36. minutě, leč na druhé straně. Nejprve se dostal do brejku Lehečka, který však na Šafránka nevyzrál. Ještě v téže minutě se však zrodila gólová akce, když se z úhlu dokázal prosadit podruhé v utkání Jiří Zdeněk. Půl minuty před druhou sirénou mohl srovnat Wolf, jeho jedovka ale zamířila těsně vedle.

Do třetí periody vyjel Slezan s cílem vyrovnat, čemuž přizpůsobil svou hru. Domácí byli aktivnější a jejich počínání přineslo kýžené ovoce ve 49. minutě. Krásnou střelou k tyči se prezentoval Petr Chalupa. Nový Jičín následně vyměnil brankáře, Iláš musel prostor mezi tyčemi opustit vinou zranění a jeho místo tak zaujal Šrámek. A netrvalo dlouho a nový muž v hostující kleci musel lovit černou gumu ze své sítě. V přesilové hře se dobrou trefou z pravého kruhu prosadil Tomáš Měch a jako správný kapitán tak poslal Opavu poprvé v utkání do vedení! To už domácím vydrželo, hosté si nevytvořili žádnou větší možnost ke skórování, naopak ještě opavský Herman odmítl pojistku, když rozezvonil pouze tyč. Nic to už však neměnilo na faktu, že tři body z velice nervy drásajícího střetnutí nakonec zůstaly v Opavě.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Vítězství se rodilo těžce. Po chybě v naší přesilovce jsme inkasovali první gól a při druhém nás hosté pěkně vykombinovali. První třetina se nám nevydařila, ale ve druhé části jsme se vrátili do utkání a během krátké chvilky srovnali. Pak nás trochu srazilo vylučování, ale odehráli jsme vynikající třetí třetinu. Hráli jsme nátlakově a soupeře k ničemu nepustili. Za tuto povedenou část jsme si vyhrát zasloužili.“