Slezan podal proti Technice bojovný výkon a z Brna vede bod

• středa 25. listopadu 2015
  • Lukáš Jasoněk, Matěj Laža

Opavští hokejisté se po dvou porážkách vydali do Brna, kde se utkali s místní Technikou. Jihomoravené si v utkání celkem dvakrát vypracovali dvougólový náskok, na který však hráči Slezanu pokaždé dokázali odpovědět kontaktní brankou. Na konci druhé třetiny Slezané dokonce vyrovnali a vzhledem k tomu, že v závěrečné části gól nepadl, o držiteli bonusového bodu muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil domácí celek, který tak svou vítěznou šňůru rozšířil už na čtyři utkání.

22. kolo, středa 25. 11. 2015

Technika Hockey Brno

4:3p (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Jurča (Strýček, Bustin), 6. Kadlec (Látal, Habrovec), 22. M. Brzobohatý, 65. Jurča – 14. Svoboda (Wolf, Tichý), 24. Vítek (Polok), 38. Selingr (Vítek, Polok). Rozhodčí: Held – Musil, Lainka. Vyloučení: 3:6 navíc Tichý (OPA) 10. min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Jekel – Habrovec "C", Strýček, Navrátil, Koukal, Šidák, Zbořil, Kubeš – Látel, Kadlec, Jurča – Brzobohatý P., Čtvrtníček, Brzobohatý M. – Boček, Biolek, Bustin

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas "A", Tuma, Tichý, Mosler – Herman, Vítek, Polok – Hlista, Wolf, Selingr "C" – Černý, Baďura, Svoboda – Chalupa "A"

Vysokoškoláci zažili snový start středečního utkání. Šafránek inkasoval poprvé již ve třetí minutě, když se ke kotouči dostal Petr Jurča před prázdnou brankou a nedělalo mu problém zavěsit za záda opavského gólmana. Podruhé musel černou pryž lovit zmiňovaný brankář v čase 5:14. Defenzíva Slezanu si špatně rozebrala domácí útočníky a Jakub Kadlec se dostal do samostatného úniku, který hráč s desítkou na zádech sebevědomě proměnil.

V deváté minutě přišel nešťastný okamžik pro Petera Bustina, který po pádu na mantinel zůstal delší dobu ležet na zemi. Nakonec mu museli spoluhráči pomoci i na střídačku. Důvod k radosti dostali v úvodní části také fanoušci opavských hokejistů. Lukáš Svobodasi vybruslil od mantinelu a po zemi překonal do té doby bezchybného Jekela. Do šaten tak odcházely oba celky za stavu 2:1 ve prospěch domácích.

Stejně jako úvodní pasáž, začala i druhá třetiny pro svěřence Romana Kaňkovského výborně. V útočném pásmu se po chybě obránců Slezanu dostal ke kotouči Michal Brzobohatý a ranou o tyč nedal Šafránkovi šanci. Hosté odpověděli po minutě a půl, když se Jakub Vítek dobře zorientoval před Jekelem , bekhendem prostrčil puk za brankovou čáru a snížil stav utkání na 2:3. Sovy si mohly vzít zpět dvoubrankové vedení, Kubešova střela však skončila pouze na tyči Šafránkovy klece. Necelé tři minuty před koncem prostřední části se Slezané dočkali vyrovnání. Brněnská defenzíva si špatně rozebrala hostující hráče a Pavel Selingr z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

Jestli fanoušci, kteří si ve středu večer našli cestu za Lužánky, čekali, že ve třetí periodě uvidí spoustu branek, mýlili se. Ani jeden tým nedokázal převážit skóre na svoji stranu. Nic na tom nezměnila ani dvojnásobná početní výhoda ve prospěch domácích, kdy byli vyloučeni Polok s Černým, tlak Techniky ale ovoce nepřinesl.

Jelikož ani jeden z aktérů večerního utkání nedokázal rozhodnout duel po šedesáti minutách, muselo přijít na řadu prodloužení. Po dobrých šancích, zejména domácích hokejistů, se ujal kotouče Petr Jurča, obkroužil Šafránkovu svatyni a rozradostnil domácí kotel. Hosté si z Brna odvážejí alespoň bod za prohru 3:4 po prodloužení.