Slezan podlehl Havířovu 1:4

• čtvrtek 12. srpna 2010
  • Matouš Pepřík, Jan Šimek

Druhý přípravný zápas Opavy již nepřinesl tak napínavý hokej jako ten první. Přesto, že úvod zápasu vypadal na síly poměrně vyrovnaně, soupeř začal Slezanu brzy unikat. Domácí se sice dostali do několika šancí, jedinou však dokázal proměnit Tomáš Polok a to v samém závěru zápasu, takže se jednalo pouze o konečnou úpravu výsledku na 1:4. Šanci na reparát mají Suchánkovi svěřenci 17. srpna v Novém Jičíně.

přát., čtvrtek 12. 8. 2010

1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Polok (Grofek) - 18. Sztefek (Miczek), 20. Sztefek (Balčík), 32. Klimša (Zientek L.), 35. Stránský Vyloučení: 6:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:2 Diváci: 100 Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Trenčan - Kukol, Tůma, Měkýš, Tichý, Bednárek, Schreier, Vrábel - Grofek., Chalupa, Kocián, Herman, Polok, Pavelek, Vlašánek, Weiss, Suchánek, Mlýnek, Černý.

Vrba - Prokop, Zientek L., Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Zientek M., Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Pavlas, Sztefek, Miczek, Pechanec.

Utkání nezačalo zrovna ve vysokém tempu a oba týmy se chvíli na ledě rozkoukávaly a oťukávaly. Jako první přitáhl pozornost diváků domácí Polok, který nádhernou příhrou vyzval ke skórování mladého Hermana, tomu však puk sjel z čepele a opavský útočník ho tak nestihl usměrnit do poloprázdné branky AZetu. V 17. minutě pak dostala Opava možnost zkrácené přesilové hry, protože si jeden z domácích hráčů ještě odpykával svůj trest. Po jeho vypršení obdržel Slezan několik vteřin početní výhody k dobru, bohužel je však nedokázal využít ve svůj prospěch. Ba co více, z gólu se radovali hráči Havířova! Hrubou chybu domácí obranu odhalil Havířovský Sztefek, a po pohledné akci s asistujícím Miczkem otevřel skóre utkání. Domácí byli touto brankou evidentně zaskočeni a hosté toho dokázali patřičně využít. Těsně před koncem první třetiny se totiž prosadil opět Sztefek, který stál v pravý čas na správném místě, a od mantinelu odražený kotouč dokázal doklepnout za záda Trenčana. Po první siréně tak na světelné tabuli svítilo skóre 0:2.

Po přestávce se Slezan začal více soustředit na ofenzívu a do obrany hostů se valil jeden útok za druhým. Ve 28. minutě ujela havířovské obraně dvojice Mlýnek – Kocián, několikrát si mezi sebou vyměnila puk, ale prvně jmenovaný jen o malinký kousíček minul soupeřovu branku. Minutu nato, vytáhl ze svého střeleckého repertoáru tvrdou dělovku Herman, Vrba puk pouze vyrazil před sebe, a tam stál zcela osamocený Pavelek. Toho však gólman AZetu dokázal perfektně vychytat. Znovu se tak potvrdilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. V minutě 32. se trefil do opavské branky Klimša, kterému namazal Lukáš Zientek. O tři minuty později si ze strany najel Černý a po jeho střele zpoza kruhu zazvonila tyčka havířovské svatyně. Z následného protiútoku se pak efektním sólem prezentoval Stránský a kličkou do bekhendu nedal Trenčanovi v domácí kleci šanci.

Hra v posledním dějství často trpěla díky častému vylučování a přerušování hry, žádný z týmů už se tak nedostal do správného herního rytmu. Jako první se ozvala opět Opava. Grofek mohl dorážet kotouč do prázdné branky hostů, bohužel ho přitom jeden z havířovských hokejistů srazil na led a útočník domácích tak ruce nad hlavu zvedat nemusel. Slezanu se alespoň naskytla možnost přesilové hry. V početní výhodě se sice Opavští neprosadili, avšak několik vteřin po návratu Lukáše Zientka z trestné lavice se již mohli radovat. Přečíslení se štěstím využil Polok, kterému kotouč přenechal agilní Grofek a upravil tak stav utkání na 1:4. Domácí pak nevyužili další dobré střelecké příležitosti a Havířov si již náskok pečlivě uhlídal. V 57. minutě ještě předvedl exhibiční zákrok gólman Opavy Trenčan, jenž ekvilibristickým způsobem vykopl gumovou pryž z brankové čáry, za což si vysloužil hlasitý aplaus publika. Další góly již nepadly a hosté z Havířova si tak připisují svou první výhru v přípravných zápasech.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava: Dobře jsme hráli možná pět minut, pak si ale začal soupeř vytvářet jednu šanci za druhou. Havířov má výborné hráče se spoustou zkušeností, kteří dnes zahráli velmi dobře. My jsme se dnes málo tlačili dopředu, a když už jsme se do šancí dostali, nedařilo se nám je proměnit.

Jan Daněček, trenér AZ Havířov: Pro nás to byl už třetí zápas venku, protože se u nás dodělává osvětlení a trénujeme tam pouze za denního světla. Mužstvo je nově složené a každý trénink je na nás znát. V prvním utkání jsme se hledali, ve druhém už to bylo lepší a dneska už jsme dosáhli až na vítězství. Vytvářeli jsme si dobré střelecké příležitosti a některé jsme i skvěle využili. Doufám jen, že příště si lépe pohlídáme závěr utkání, kdy jsme se zbytečně dostali pod tlak.