Slezan porazil Plzeň zejména po skvělém výkonu z první třetiny

• pátek 14. listopadu 2008
  • Daniel Bartonec

Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře. Hned v 5. minutě se prosadil opavský kapitán Mlýnek. V rozmezí mezi jedenáctou a čtrnáctou minutou padly tři branky. Za domácí se prosadil Žídek s Džemlou a za hosty snižoval Lev. Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Do tříbrankového vedení poslal svůj tým znovu Dohnal. Lasselsberger odpoveděl přesným zásaham těsně před druhou sirénou. Poslední část zápasů byla jednoznačně v rukou Opavy. O jedinou branku v této třetině se postaral po skvělé individuální akci Koschatský a stanovil tak konečné skóre 5:2 pro svůj tým. Další utkání sehrají naši junioři zítra proti Českým Budějovicím.

19. kolo, pátek 14. 11. 2008

5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

HC Plzeň 1929

Branky a nahrávky: 5. Mlýnek (Planovský, Herman), 11. Žídek (Herman), 13. Džemla (Vítek), 32. Dohnal (Čavrk), 50. Koschatský - 14. Lev (Hošťálek), 40. Lev . Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

Trenčan - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal, Blaga - Veselý, Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Mazanec (13. Francouz) - Růžička, Blumentrit, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Petruška, Herm, Culek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Sýkora, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Domácí vlétli do zápasu mnohem lépe než hosté z Plzně. První slibnou příležitost si však dokázal vytvořit Lasselsberger, když nebezpečně pálil od modré Růžička. Slezan přidával na obrátkách a odměnou mu byla první branka. V 5. minutě se po skvělé spolupráci Planovského s Hermanem prosadil Michal Mlýnek. Opavští i nadále diktovali tempo. Po několika neproměněných šancí přišla i druhá branka. V polovině první třetiny mířil přesně Žídek. Na 3:0 zvyšoval Džemla. Na tuto situaci zareagovali hosté výměnou gólmanů. Mazance vystřídal jeho kolega Francouz. Neuběhlo však ani 30 vteřin a hosté zkorigovali skóre. Střelu Hošťálka dorazil za záda Trenčana Jakub Lev. Poté se tempo zápasu zpomalilo. Šancí ubylo, proto se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí celek.

Úvod prostřední části měla lepší Plzeň. Hosté měli možnost i přesilovky 5 na 3, ale ta se jim vůbec nepovedla. Znovu se tak potvrdilo pravidlo ,,nedáš, dostaneš”. Ve 32. minutě ještě Vlašánek neproměnil svůj samostatný únik, ale hned za 20 sekund hosté počtvrté kapitulovali. Vyhrané buly Čavrka napálil Dohnal přímo do růžku Francouzovy svatyně. Hostující brankář byl i nadále v permanenci. Několikrát předvedl skvělé zákroky. Ať již proti střele Mlýnka nebo Veselého. Zastoupila ho také branková konstrukce, když Vitásek od modré napálil pouze tyč. Jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny se podařilo plzeňským snížit znovu na rozdíl dvou branek. Lev nedal po skvělé individuální akci Trenčanovi žádnou šanci.

Třetí část začala vyrovnanou hrou z obou stran. Oba brankáři předvedli několik důležitých zákroků. Zejména Trenčan se musel činit. Krásný hokejový okamžik nastal v 50. minutě tohoto střetnutí. Koschatský po skvělé stahovačce, kdy se zbavil jednoho z hostující beků, prostřelil i Francouze. Domácí si již zbytek zápasu s přehledem pohlídali, proto se mohli radovat ze zisků tří bodů.