Slezan porazil Prostějov

• neděle 07. září 2008
  • Vladimír Müller, Daniel Bartonec

V posledním domácím připrávněm utkaní přijelo na opavský led mužstvo Prostějova. Slezan v prvních dvou třetinách hosty přehrával a šel do poslední části s dvoubrankovým vedením. Hostům se podařilo v poslední třetině už jen snížit na rozdíl jedné branky. Příští neděli sehraje Slezan Opava první utkání 2. ligy když na svém ledě přivítá celek Pelhřimova.

příp., neděle 7. 9. 2008

4:3 (2:1, 2:1,0:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky: 2. Chalupa (Grofek, Suchý), 10. Wolf (Ondrušek), 23. Kovalovský (Polok , Kocián), 31. Grofek (Suchý, Chalupa) - 16. Krajíček, 31. Žibrita (Kolibár, Spurný), 58. Žibrita (Jakubec). Vyloučení: 10:9. Využití: 0:0. Diváci: 100.

Masný - Čavrk, Měkýš, Plachký, Bednárek, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Grofek, Wolf, Tůma, Weiss

Turek - Kolibár, Spurný, Raszka, Krajíček, Kryl - Piluša, Žibrita, Jakubec, Berčák, L. Cik, J. Cik, Konopčík, Syrůček, Baláž

Hosté z Prostějova se nedokázali v Opavě ani rozkoukat a hned prohrávali. Ve druhé minutě se po sérii přihrávek prosadil opavský Petr Chalupa. Opava nepovolila z tempa a nadále ohrožovala hostujícího brankáře. V desáté minutě se po krásné kombinační akci dostala do vedení 2:0, které zařídil skórující Petr Wolf. Ve čtrnácté minutě měl Slezan šanci navýšit své vedení už o tři branky. Tomáš Měch se postavil k nařízenému trestnému střílení, ale nedal. Od té doby se začal osmělovat i Prostějov. Po několika šancích se mu podařilo zásluhou Krajíčka v šestnácté minutě snížit na rozdíl jediné branky. Je nutno přiznat, že brankář Masný tuto situaci podcenil a nahození mu prošlo pod betonem.

Druhou třetinu začal Slezan stejně jako první. Ve 23. minutě brankář hostí vyrazil Polokovu střelu přímo k Davidu Kovalovskému a ten puk dorazil do branky. Opava nedovolovala hostům vůbec nic a sama si vypracovala další šance. Do tříbrankového vedení se dostala až v polovině zápasu. Tentokrát byl autorem gólu Grofek, který zasunul puk do prázdné branky. Čtvrtý gól Opavy vyhnal z branky Prostějova Michala Turka, kterého nahradil Adam Švach. Ihned po vhazování se dostal do samostatného úniku Pavel Žibrita a nedal Masnému šanci. Snížil tak na rozdíl dvou branek. Ke konci třetiny měli hosté možnost přesilovky 5 na 3, kterou však nedokázali využít.

Do třetí třetiny již nenastoupil v dresu Slezanu gólman Radek Masný, ale jeho náhradní Adam Trenčan. Opava měla nadále více ze hry, ale gól se jí vstřelit nepovedlo. Hosté se nadále pokoušeli s výsledkem něco udělat. V 55. minutě však jejich plány zabrzdilo zbytečné pětiminutové vyloučení Jana Krajíčka za sekání protihráče. Opavě se však nadále nedařilo a zdramatizování přišlo v 58. minutě. Pavel Žibrita vystřelil z prostoru kruhu příklepem nad rameno bezmocného Trenčana. Hostům se však vyrovnat už nepodařilo a hokejistům Slezanu generálka na druhou ligu vyšla.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to poslední utkání před sezónou. Myslím si, že jsme měli utkání pod kontrolou a hlavně v závěru jsme zbytečně faulovali. Zápas jsme dohrávali v křeči a museli jsme hrát až do konce naplno. Ze stavu 4:1 jsme měli dostatek příležitostí ke vstřelení pátého gólu. Měli jsme sice převahu, ale nebyli jsme dostatečně důrazní v koncovce, což musíme do dalších zápasů zlepšit.

Alois Chlustina (Prostějov): Nato, že jsme teprve deset dní na ledě, tak toto utkání nebylo z naší strany nejhorší. Máme ještě 5 zraněných hráčů a mužstvo dáváme teprve pomalu dohromady. Musíme hlavně nadále poctivě pracovat. Ke konci tohoto zápasu nám uškodilo pětiminutové vyloučení Honzy Krajíčka, který nám chyběl hlavně v koncovce. Na ní musíme ještě zapracovat a věřím, že se v dalších zápasech střelecky zlepšíme.