Slezan porazil v pohledném utkání Orlovou, rozhodly góly z přesilovek

• sobota 09. listopadu 2013
  • Redakce

Opavští hokejisté si v sobotu na svém ledě poradili s mužstvem Orlové. Přitom hosté začali lépe a vedli, pak ale Slezan třemi góly otočil nepříznivý vývoj zápasu a od té doby diktoval tempo hry. Čtyři minuty před koncem sice hosté snížili na rozdíl jediné branky, ale domácí výběr už si vítězství vzít nenechal.

17. kolo, sobota 9. 11. 2013

HC Orlová

Branky a nahrávky: 18. Svoboda (Baďura), 27. Galvas (Měch), 34. Měch (Kocián), 49. Mosler (Tichý, Polok) – 4. Badžo (Pavliš), 37. Blatoň (Voznica, Szajter), 56. Pavliš. Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:8 navíc Kysela (OPA) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Mosler, Kysela – Černý, Měch, Kocián – Vítek, Polok, Svoboda – Vlašánek, Baďura, Wolf

Iláš – Zientek, Mintěl, Štefanka, Sznapka, Tomis, Vydra, Ciupa – Pavliš, Badžo, Galgonek – Blatoň, Studený, Piecha – Szajter, Voznica, Mráz

Vstup do utkání opavským hokejistům příliš nevyšel. Po necelých třech minutách hry putoval na trestnou lavici Galvas, hosté přesilovou hrou nepohrdli a v čase 3:44 otevřel skóre po povedené kombinaci Badžo.

Ve zbývajících minutách ovšem domácí viditelně přidali a výsledkem bylo vyrovnání, o které se v 18. minutě postaral Svoboda, který srovnal po parádním přečíslení Slezanu dva na jednoho, když ranou bez přípravy propálil Iláše. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny vylekal hostujícího brankáře tvrdou ranou z první Kocián, ale kotouč šel o pár centimetrů vedle než by bylo zdrávo. Následně se z nenápadné akce málem prosadil Vlašánek, jenže jeho střela po ledě zazvonila na tyč. Vzápětí Opavští strhli vedení na svou stranu, když v početní výhodě skóroval po přiťuknutí Měcha Galvas.

Slezan byl na koni a brzy přidal další branku, která padla opět v přesilovce. Iláš neudržel ránu Kociána a dojíždějící Měch důrazně procpal puk do sítě – 3:1. Orlová ale zbraně nesložila a tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se po rychlém přečíslení trefil parádní střelu pod víko Blatoň a snížil na rozdíl jediné branky.

V úvodu třetí části vypadl puk ležícímu Šafránkovi a Blatoň střílel do poloprázdné branky. Jeho pokus však zablokoval obětavě obrovitý bek Tichý. Následně poskakoval neposedný kotouč nebezpečně blízko brankové čáry Slezanu, ale Galgonek ho pod beton Šafránka neprocpal, i když jeho spoluhráč Pavliš už zvedal ruce nad hlavu.

Později zahrozil také Slezan, který měl k dispozici přesilovku, a Orlová byla za nedisciplinovanost potrestána. V 49. minutě nabil od modré Tichý, jeho ránu vyrazil Iláš jen k Moslerovi a ten přidal čtvrtý zásah Opavy. Hosté se do zápasu dokázali vrátit, když v oslabení ujel Pavliš a propálil Šafránka – 4:3. Dobře zformovaná defenziva domácího výběru si však závěr utkání pohlídala a třetí vítězství v řadě uhájila.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Myslím si, že utkání bylo velmi dobré. Soupeř velmi dobře bruslil, což nám dělalo v první třetině problém. My jsme ale podali kvalitní výkon, a i když jsme po zbytečných chybách inkasovali další góly, kluci vítězství nakonec vydřeli. Diváci viděli pěkný hokej, jen tak dál.