Slezan potvrdil formu na ledě soupeřů, v Novém Jičíně vyhrál 6:4

• čtvrtek 19. února 2009
  • Michal Berg

Opavští hráči na ledě Nového Jičína potvrdili, že na kluzištích soupeřů nemají letos v lize konkurenci. Venku vyhráli 13 zápasů z jednadvaceti a výhrou 6:4 také podtrhli účet ze vzájemných zápasů s Novým Jičínem v této sezóně - ze čtyř utkání čtyři vítězství. To poslední se ale nerodilo lehce, na vedení 2:0 po brankách Tichého a Poloka domácí třemi góly odpověděli. Poté se ale opět dostala ke slovu Opava, k vítězství ji dvěma brankami nasměroval Lukáš Černý, další přidali Roman Szturc a David Kovalovský. Na vyrovnanou špičku tabulky ztrácí Slezan pět kol před koncem základní části 8 bodů.

41. kolo, středa 18. 2. 2009

4:6 (0:2, 3:1, 1:3)

Branky: 30. Glabazňa (Gulda, Zedník), 38. Andrýsek (Skaloš), 39. Macháček (Lhotský), 52. Sluštík (Vašut) - 11. Tichý (Grofek, Měch), 20. Polok (Tichý), 39. Černý (Žídek, Měch), 41. Černý (Grofek), 45. Szturc (Polok), 60. Kovalovský (Tichý). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 189. Střely na branku: 39:29.

Jagoš - Štindl, Vašut, Hruškovský, Pelikán, Andrýsek, Gulda - Lhotský, Macháček, Sluštík - Bacul, Tomášek, Toman R. - Skaloš, Zedník, Glabazňa

Vošvrda - Vitásek, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Tůma, Polok, Szturc - Mlýnek, Suchý

Čtvrté vítězství opavského týmu v derby s Novým Jičínem se nerodilo lehce. Hráči Slezanu sice šli v první třetině do vedení, když se nejprve prosadil v přesilovce Tichý a v poslední minutě první části zvýšil na 2:0 Polok, domácí ale dokázali ve druhé části přidat a otočit průbeh zápasu

Jako už tradičně se proti Slezanu trefil opavský odchovanec Kamil Glabazňa - v polovině zápasu snížil dorážkou na 1:2 a vstřelil šestý gól v pěti posledních vzájemných zápasech. Vyrovnání přišlo poté, co po zákroku na Tomáška přestali opavští hrát, domnívaje se, že šlo o faul. Jejich nekoncentrovanosti využil Andrýsek a srovnal. Domácí šli pak ve 39. minutě dokonce do vedení, když se blafákem prosadil Macháček, už o 40 vteřin později ale bylo srovnáno, když se trefil nejlepší střelec Slezanu v sezóně Lukáš Černý.

Do třetí části tedy nastupovaly oba týmy za nerozhodného stavu. Trenér Suchánek se rozhodl stáhnout sestavu na tři útoky a hned ve 41. minutě to přineslo ovoce, když Lukáš Černý přidal svůj druhý gól v zápase. Opavští hráči zlepšili bruslení a vytvářeli si i další šance. Ve 45. minutě využil chyby obrany Szturc, který tváři v tvář Jagošovi nedal novojičínskému brankáři šanci

O chvíli později mohl definitivně rozhodnout Grofek, ale Jagoš jeho střelu vyrazil ramenem. Šance pro domácí vykřesal v 52. minutě Sluštík, který z otočky snížil, domácím se už ale vyrovnat nepovedlo, při jejich hře bez brankáře navíc uzavřel skóre na konečných 4:6 David Kovalovský.

Josef Doboš (Nový Jičín): Připravovali jsme se na Opavu, protože jsme chtěli bodovat. První třetina nám trochu utekla, protože to bylo o bruslení. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, dostali jsme se do šancí. Jak už je to u nás zvykem, tak se nadřeme na jeden gól a lehké góly dostáváme. Soupeř měl štěstí, protože si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Minimálně bod jsme si zasloužili, ale bohužel soupeř měl více štěstíčka než my.

Karel Suchánek (Opava): Vítězství to bylo, ale těžko se rodilo. Měli jsme představu, že budeme hrát na čtyři útoky, bohužel se nám začátek nevydařil, když bylo hodně vyloučených. Některé hráče jsme nedostali do hry a těžko se potom předvádí nátlaková hra, kterou jsme chtěli v Novém Jičíně hrát. Utekli jsme na 2:0. Druhá třetina nám nevyšla, domácí dobře bruslili, měli navrch. Třetinu vyhráli 1:3. My jsme sestavu změnili na tři útoky a větší prostor dostali ti klíčoví hráči a to asi rozhodlo o výsledku.