Slezan přejel Havířov, série je srovnána!

• pondělí 04. března 2013
  • Jan Šimek

Opavští hokejisté srovnali čtvrtfinálovou sérii s Havířovem. Klíčovým prvkem utkání se ukázaly přesilové hry. Slezan využil v prvních dvaceti minutách zásluhou Kociána hned dvě. Ve druhé třetině se prosadil Herman a zdecimovaný Havířov se nezmohl ani na jedinou branku. Stav série je tak 1:1 a pokračuje se ve středu na ledě AZetu.

ČF2, pondělí 4. 3. 2013

3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kocián (Herman, Chalupa), 10. Kocián (Herman, Chalupa), 34. Herman. Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1614. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 1:1.

Šafránek – Kukol, Bednárek, Galvas, Kysela, Mosler, Tichý, Vrabel – Kocián, Chalupa, Herman – Černý, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Wolf – Baďura, Tůma, Svoboda

L. Daneček – Prokop, L. Zientek, Hegegy, Krisl, Rimmel, M. Zientek, Vydra, Hartmann – Najdek, J. Daneček, Maruna – Říčka, Haas, Sztefek – Kolařík, Stránský, Kanko – Bursík, Pechanec, Klimša

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí hokejisté a Havířov si v útoku téměř nešktrtl. Slezan hrál přesilovku, když ve 4. minutě našel Herman na levém kruhu Kociána a ten přesně umístěnou střelou zápěstím k tyči otevřel skóre duelu. Vzápětí ale mohli hosté srovnat. Rychlým průnikem se prezentoval Kanko a po jeho tvrdé ráně vypadl Šafránkovi kotouč jen těsně mimo levou tyčku.

Opava ale diktovala tempo hry a havířovského soupeře k ničemu nepouštěla. Navíc využila i druhou početní výhodu po téměř identické akci jako při prvním gólu. Herman našel u levé tyčky připraveného Kociána, který prostřelil Danečka – 2:0.

Havířov mohl snížit díky nepříjemné střele Stránského po ledě, ale s ní si Šafránek poradil a uspěl i v souboji se zkušeným Kankem. AZet přidal, ale domácí gólmanskou hráz nepřekonal ani důrazný Pechanec a do kabin se šlo za stavu 2:0.

V úvodu druhého dějství přežila Opava hostující nápor a poté ujížděl sám na brankáře Mlýnek, ale kotouč poslal nad horní tyčku. Tu krátce nato orazítkoval v početní výhodě Slezanu Kukol. Pak ještě od modré nebezpečně vypálil Galvas, jeho střelu tečoval Měch, ale Danečkův beton byl na místě.

Poté se k nádhernému sólo nadechl Herman, obešel několik protihráčů a perfektní kličkou si položil gólmana AZetu a povedenou akci zakončil střelou do poloprázdné branky. Slezané hráli přesilovku, když na tyčku zazvonil bombou od modré Galvas.

Do třetí třetiny měli lepší vstup hosté, ale volnému Marunovi před prázdnou opavskou svatyní přeskočil puk hokejku. Opava kontrovala akcí Mlýnka s Měchem, jenže střelu druhého jmenovaného zneškodnil Daneček. Slezan kontroloval dění na ledě a přes jeho zodpovědnou obranu se Havířov nedokázal prosadit ani v závěrečném náporu. Stav série je tak srovnán na 1:1.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Oproti poslednímu utkání jsme zlepšili disciplínu, hráli trpělivě a vytvořili si více šancí než soupeř. Kdybychom za stavu 3:0 proměnili dvojnásobnou přesilovku, bylo by po zápase. Troufnu si říct, že jsme podali nejlepší výkon v sezoně a nyní musíme vyhrát v Havířově.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov 2010):

Rozhodla první třetina a hlavně dvě proměněné přesilové hry Opavy po našich zbytečných faulech. V našem dvojutkání jsme dostali šest branek, z toho pět v oslabení, takže v tomhle je naše momentálně naše slabina. Ve druhé třetině přidala třetí gól a chytrou hrou si vítězství pohlídala.