Slezan prohrál popáté v řadě, Poruba mu nasázela osm branek

• středa 09. ledna 2013
  • Jan Mareček

Velmi důležitý zápas hokejisté opavského Slezanu doma vůbec nezvládli. V prvních dvou třetinách sice herně nebyli horší než Poruba a prohrávali pouze o gól, poslední část byla ale jasně v režii hostů a Opavané si z ní odnesli skóre 0:5. Velkou část branek obdrželi Opavští téměř identicky, po vyšachování obrany stříleli Ostravané góly do prázdné branky. Za strašidelně vypadající výsledek může i fakt, že si domácí obrana nedokázala lépe bránit hostujícího kanonýra Martina Bučka, jenž se prosadil rovnou čtyřikrát.

31. kolo, středa 9. 1. 2013

2:8 (1:1, 1:2, 0:5)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 19. Kocián (Mlýnek, Pavelek), 30. Chalupa (Wolf, Galvas) – 9. Vrána (Buček), 26. Buček (Vrána), 28. Buček (Vrána), 42. Buček (Seidler, Vrána), 46. Kilnar (Chaloupka, Axman), 46. Vaněk (Piják), 47. Buček (Vrána), 53. Seidler (Vrána, Buček). Rozhodčí: Volf – Matěj, Trunečka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 189. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:8.

Kober (46. Novák) – Tichý, Mosler, Vrabel, Galvas, Tůma, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, Vlašánek – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Džemla, Polok, Vítek. Trenér Karel Suchánek

Poruba: Tihlář – Zientek, Mládenka, L. Prokop, P. Prokop, Vychodil, Slavík, Axman – Piják, Holuša, Vaněk – Seidler, Vrána, Buček – Kilnar, Pavlačka, Chaloupka. Trenér Tomáš Sršeň

Porubští hokejisté vstoupili do utkání lépe a už po necelých třech minutách hry zvedali ruce nad hlavy, rozhodčí Volf však po střele Chaloupky kotouč za brankovou čarou neviděl. O chvíli později se dostal do dobré střelecké pozice Holuša, ale ztroskotal na rameni juniorského brankáře Kobera. Na druhé straně zahrozil i Slezan, když Mlýnek před brankou mířil dobře, ale Tihlář měl svou lapačku na místě. Z protiakce se prosadil jako první RT TORAX. Buček poslal zadovkou puk na Lukáše Vránu a ten se trefil ideálně k pravé tyči.

Ve druhé polovině první dvacetiminutovky byla nebezpečnější Opava. Vlašánek ze strany trefil jen hostujícího gólmana a ve vyložené šanci neuspěl ani kapitán Měch, když při samostatném úniku sice Tihláře mezi betony překonal, ale kotouč si cestu do branky nenašel. Nakonec až výborně sehraná situace dva na jednoho v podání Mlýnka a zakončujícího Iva Kociána byla gólová a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhou část začal Slezan menším náporem, ten však žádné nebezpečí pro Tihláře nepředstavoval. Na druhé straně tak šla podruhé v utkání do vedení trpělivě hrající Poruba. Na brankovišti zůstali volní hned dva její hráči a Martin Buček svým důrazem poslal puk do branky. Neuběhly ani dvě minuty a náskok hostů již byl dvoubrankový. V opavské obraně to opět zaskřípalo a Vrána našel před brankou nekrytého Martina Bučka, který se střelou z první nemýlil.

Opavským hokejistům pomohla až přesilová hra. Těsně za modrou napřáhl Petr Chalupa a propálil vše, co mu stálo v cestě. Rázem se hrál hokej nahoru – dolů, ale nebezpečnější byli nadále Ostravané. Nejprve v přečíslení ztroskotal na Koberovi vítkovický junior Kilnar a zanedlouho hostům nevyšla ani pohledná kombinace druhé útočné formace, která zařídila všechny předchozí trefy. V závěru třetiny měli domácí k dispozici přesilovku, v níž puk poskakoval na brankovišti, ale Chalupa s Wolfem jej do branky zamést nedokázali.

V úvodu závěrečné periody předvedla Poruba rychlou kombinaci, na jejímž konci nemohl stát nikdo jiný než Martin Buček, který střelou do poloprázdné Koberovy branky dokonal hattrick. V další šanci se ocitl Seidler, kterého za sebou trestuhodně nechala domácí obrana. Ujala se však až nenápadná střela Aleše Kilnara z relativně těžkého úhlu, která propadla Koberovi až do branky. Uběhlo pouhých jedenadvacet vteřin a hosté udeřili pošesté. Přesně pod horní tyč poslal svůj tvrdý projektil Rostislav Vaněk a vyhnal tím Kobera z branky.

Střídající Novák si ještě ani nesáhl na puk a už jej musel lovit ze sítě. Nezastavitelné duo Martin Buček – Lukáš Vrána vykoupalo opavskou obranu i gólmana luxusní akcí na jeden dotek. To však nebylo stále ze strany v pohodě hrající Poruby vše. Na konci další oku lahodící akce stál tentokrát Petr Seidler a Novák byl naprosto bezmocný. V závěru se již nic podstatného neudálo a Opava tak podlehla Porubě vysoko 2:8. Vítězná série hostů se tím natáhla na šest utkání, naopak Slezan padl již popáté v řadě.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Všichni dnes viděli, že jsme sehráli hodně špatné utkání. Musíme hrát úplně jinak, pokud chceme sérii neúspěchů zastavit. Nyní za nás chytá mladý brankář Kober, kterému musí hráči daleko víc pomoct v obraně. To se ale nestalo a Poruba nás často přečíslovala. Těžko pak můžeme pomýšlet na lepší výsledek.

Vladimír Gleich (HC RT TORAX Poruba 2011):

Věděli jsme, že nás čeká další těžké utkání, což bylo dvě třetiny znát i na výsledku. Ve třetí části nám to tam napadalo a kluci předvedli několik pohledných kombinací. Opět dostalo příležitost několik mladých hráčů a odehráli velmi dobrý zápas, stejně tak i druhá útočná formace, která měla prsty v šesti brankách. Nesmíme však výsledek přeceňovat a v sobotu k utkání s Valašským Meziříčím přistoupit zodpovědně.