Slezan prohrál v Orlové 3:5

• neděle 01. února 2009
  • Tomáš Kubánek, Daniel Bartonec

Hokejisté opavského týmu se v rámci již 36. kola 2.ligy představili na ledě druhého celku tabulky z Orlové. Svěřenci kouče Suchánka po většinu hry tahali za kratší konec a ani jednou se v utkání nedostali do vedení. Krok drželi Opavští se svým soupeřem až 51. minuty, kdy vstřelil rozhodující branku Potočný. Definitivní pojistku zařídil Orlové tři minuty před koncem Grygar. Za Slezan se nejvíce blýskli Tomáš Grofek s Josefem Tichým. Oba dva zaznamenali dva kanadské body shodně za jednu nahrávku a jednu branku. Příští zápas sehrají Opavští tuto středu doma proti Valašskému Meziříčí od 18:00.

36. kolo, neděle 1. 2. 2009

HC Orlová

5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Samiec (Stránský), 18. Dušek (Potočný, Grygar), 38. Potočný (Studený, Prokop), 51. Potočný (Grygar, Mintěl), 57. Grygar (Dušek) - 16. Měch (Suchý), 38. Grofek (Tichý), 40. Tichý (Grofek, Černý). Rozhodčí: Mrkva - Fiala, Mrákava. Vyloučení: 11:4, navíc Herman (OPA) 5 + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Šafránek - Chromič, Kudláček, Prokop, Urbánek, Samiec, Grygar, Golab, Lukaštík, Stránský, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Minařík.

Vošvrda - Gulda, Čavrk, Žídek, Tichý, Plánovský, Kukol - Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Chalupa, Herman.

Ve slezském derby museli Opavští oželet několik hráčů základní sestavy, přesto se však do soupeře pustili bez respektu. Hned zkraje se dobře uvedl Chalupův útok, který Orlovské zmáčknul v jejich obranném pásmu. V 5. minutě mohli hosté svou aktivitu vyjádřit gólově, avšak přesilovka se jim příliš nepovedla a naopak domácí Škatula uháněl na Vošvrdu. Ten však správně povyjel, a tak domácí útočník pálil pouze do něj. V 10. minutě šli za katr současně Polok i Plánovský a Slezanu nastaly krušné časy. Těžkému ostřelování odolávala bránící trojice statečně a už se zdálo, že při vyloučení orlovského Krafta bude větší klid, ale než se stačili navrátilci z trestné lavice zapojit do hry, dorážel úspěšně Samiec. V 16. minutě však bylo vyrovnáno. Za obranou domácích se vynořil s pukem na holi Měch, který situace tváří v tvář brankaři dovede řešit s ledovým klidem zkušeného rutinéra. Záhy mohl Slezan dokonce vést, ale Grofek při úniku s Měchem nepřihrál přes orlovskou clonu a hosté při následném protiútoku po sérii dorážek opět odskočili do vedení. Necelou minutu koncem první třetiny skončilo utkání pro Hermana, který si vykoledoval trest na pět minut a do konce utkání.

Dlouhou početní výhodou však domácí tým pohrdl a vedení nenavýšil. Změnu stavu mohla rovněž přinést prodloužená přesilovka 5 na 3, v níž ovšem Opavští působili rovněž dosti sterilně. Prostřední část vůbec příliš líbivých akcí nenabízela, převažovaly pozorné obrany. Až ve 38. minutě vyrovnal Grofek. Ani tentokrát však domácí nenechali nerozhodný stav dlouho trvat a Potočným znovu vedli - 3:2. Bleskovou odpověď zrežírovali také Opavští. Tichý tvrdě vypálil a také opavský kotel se mohl potřetí radovat.

Třetí dvacetiminutovka opět přinesla útočnější hokej, čehož byla důkazem například Tůmova rána od modré nebo Polokova dorážka. Jinak se však Slezan i přes snahu těžko prosazoval, zvláště četná oslabení bránila Orlová výborně. Při jednom z marných útoků rychle přešli domácí do brejku, který úspěšně zakončil Potočný. Zvýšit mohl Samiec, ale Vošvrda své spoluhráče výrazně podržel. Stejně jako při hašení chyby při jedné z přesilovek. V 57. minutě však již nestačil na prostřelení Grygarem a šance Slezanu se rozplynuly.

Karel Suchánek (Opava): "Hrálo se tvrdě na obou stranách, bojovalo se o každý metr ledu. Rozhodlo to, kdo dal ten čtvrtý gól. Musím však hráčům poděkovat za obětavost, protože nám chybělo šest hráčů základního kádru, za které museli naskočit mladí kluci. Myslím, že se zhostili svého úkolu výborně."