Slezan prohrál v derby s Porubou, v play-off se utká se Vsetínem

• sobota 22. února 2014

Hokejisté opavského Slezanu v posledním utkání základní části prohráli na ledě Poruby rozdílem tří branek. Opavským nevyšla úvodní dvacetiminutovka derby, když Poruba dvakrát skórovala v početní výhodě. Ve druhé části přidali domácí hráči ještě třetí branku a bylo hotovo. Opava tak obsadila v základní části čtvrtou příčku a jejím soupeřem v play-off bude Vsetín.

44. kolo, sobota 22. 2. 2014

HC RT TORAX Poruba

3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Šindelář (Seidler, Sedlář), 15. Sedlář (Krayzel, Šindelář), 26. Peslar (Pavlačka). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Rožánek. Vyloučení: navíc Tichý (Opava) 5 min. + OK (zásah do oblasti hlavy a krku) a 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh utkání: 3:0.

Tihlář – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Slavík, Prokop – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Pavlačka, Chaloupka.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler, Pavelek – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Zatímco porubským hokejistům šlo v posledním kole především o potvrzení dobré pohody před vyřazovacími boji, Slezan ještě na dálku bojoval s Přerovem o konečné třetí místo. Oba celky však spojovalo alespoň čekání na soupeře pro play-off, nikoliv však už podobný výkon. RT TORAX měl od začátku herně navrch, což ostatně potvrdil už ve třetí minutě Jiří Šindelář. Zkušený zadák dostal mezi kruhy až luxusní množství prostoru, udělal blafák do strany a prázdnou klec už nemohl minout.

Slezan v úvodním dějství při vší úctě nepřipomínal celek z předních pater tabulky. Navýšit náskok mohl v přečíslení Seidler, to by však musel přehodit ležícího Šafránka, který si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Zato Tihlář spíše v brance mrzl, ale v polovině první tercie musel poprvé předvést své umění, když nejprve zneškodnil pokus Wolfa a následně na něj nevyzrál ani Svoboda, kterému dali domácí zadáci množství prostoru i času. Když pak zamířili na trestnou lavici Kukol s Polokem, hrála Poruba chvíli ve dvojnásobné přesile.

V momentě, kdy se přesilovka proměnila už na klasickou, poslal Krayzel puk před branku na najetého Marka Sedláře, který přízemní střelou z první navýšil porubský náskok na dvě branky. A s hosty mohlo být ještě hůře, když do útočné třetiny vlétl obránce Hruzík, jehož pokus musel Šafránek vytěsnit betonem. Do šaten šla Poruba za slibného dvoubrankového náskoku. Kdo čekal v prostředním dějství opavskou aktivitu, musel být rozhodně zklamán. RT TORAX byl nadále aktivnější a diktoval tempo hry.

Nakonec jen necelých šest minut se opavští hokejisté úspěšně bránili, na tvrdou střelu od modré v podání Jakuba Peslara už ale byli krátcí. Jiskru naděje na dobrý výsledek mohl Slezan vykřesat při vlastním oslabení. Únik dva na jednoho ale nevyřešil Chalupa úplně optimálně. Zanedlouho na ledě plály emoce, když Tichý najel ostře do Vrány a následně ještě předvedl kousky, které se hlavnímu sudímu Kolibovi očividně nelíbily. Výsledkem pro něj bylo 35 trestných minut a poněkud předčasný pobyt ve sprše.

Dlouhou přesilovku, korunovanou dalším opavským faulem, ale domácí využít nedokázali. To jim ale nemuselo vůbec vadit, protože v kapse měli luxusní náskok tří branek. Ten mohl být ještě vyšší, kdyby se po Chaloupkově střele nezastavil kotouč těsně před brankovou čarou. Na opačné straně se pak přihodilo něco podobného Černému, oba výborní gólmani tak jasně potvrdili, že je potřeba i troška štěstí. Po čtyřiceti minutách vedl druhý tým tabulky už 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se hosté zmohli na zvrat.

Závěrečná dvacetiminutovka se už prakticky v poklidu dohrávala. RT TORAX si hlídal výsledek a soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěl. V závěru ještě zvedla diváky ze sedadel alespoň šarvátka mezi Chaloupkou a Vrabelem, po níž oba kohouti vyfasovali čtyřminutový trest. Na výsledku se už nic nezměnilo. Poruba si za výsledky v základní části vysloužila dort a čekala na soupeře pro play-off. Tím se nakonec stal Hodonín, Opavští změří síly se Vsetínem. Vyřazovací boje startují už v úterý 25. února!

Tomáš Sršeň (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme sehráli velmi povedené utkání, diktovali jsme tempo hry a náš výkon jsme korunovali třemi góly. Těší mě, že se neustále zlepšujeme, protože po novém roce nebyly naše výkony ideální a dělali jsme hodně chyb. Poslední zápasy už to bylo hodně podobné tomu, co chceme hrát. Jen se musíme vyvarovat zbytečných faulů, bez toho v žádném případě nemůžeme pomýšlet na postup do dalšího kola.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): Bylo to poslední utkání před play-off, takže nemůžeme být spokojeni. Na druhou stranu ale Poruba hrála výborně kombinačně a hlavně v první třetině měla jasně navrch. Využila dvě přesilovky, pak už kontrolovala hru a zaslouženě zvítězila. V závěru jsme si museli hlídat kázeň, aby se nám nevyfaulovali hráči na důležitou část sezony. A že se v play-off střetneme se Vsetínem? Myslím, že všechny mančafty jsou v podstatě stejné.