Slezan s Porubou prohrával o tři góly, nakonec vyválčil remízu

• čtvrtek 20. srpna 2015

Opavští hokejisté se po venkovním utkání na ledě Nového Jičína vrátili zpátky na svůj stadion, kde přivítali nedalekou Porubu. Ta začala ve slezské metropoli výtečně a po první třetině vedla o tři branky. Ačkoliv Opava náskok soupeře snížila, do třetí části šla s dvougólovým mankem, které však smazali Selingr a krátce před koncem Kysela. Prodloužení ani nájezdy se nekonaly, a tak se oba týmy rozešly smírně.

přát., čtvrtek 20. 8. 2015

4:4 (0:3, 2:1, 2:0)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 27. Svoboda (Galvas), 37. Chalupa (Wolf), 44. Selingr, 57. Kysela (Chalupa) – 7. Kilnar, 17. Vaněk (Šindelář, Szajter), 18. Kilnar (Zachar), 40. Ballner. Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 5:7, navíc Wolf (Opava) a Seidler (Poruba) 5 minut a do konce utkání, Tichý (Opava) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 342. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.

Šafránek – Tůma, Kysela, T. Černý, Tichý, Mosler, Galvas, Vrabel – Selingr, Kocián, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, L. Černý, Herman – Rousek, Borunský.

Tihlář – Slavík, Vajda, Báca, Ovšák, Buček, Šindelář, Gálik – Pobuta, Chaloupka, Zachar, Kilnar, Seidler, Vrána, Ballner, Vaněk, Sysala, Šajtar, Gelnar, Lenomar, Sedlář.

Po opatrném úvodu utkání se v čase 6:41 dostala do vedení Poruba. Kysela se nezbavil puku včas, dojel k němu Kilnar, odzbrojil jej a ihned se vydal naproti brankáři Šafránkovi, kterého překonal pěkně umístěnou střelou pod horní tyčku. Tentýž hráč mohl po rychlém protiútoku vstřelit druhý gól ostravského celku, ale z mezikruží těsně minul.

Na druhé straně ujel kolem pravého mantinelu Selingr, s jeho dělovkou si však poradil Tihlář. Pak ale znovu úřadovala Poruba. Nejprve Šindelářovu nahrávku zpoza branky přetavil v druhý gól Vaněk a o minutu později se podruhé prosadil Kilnar – 0:3.

Ve druhé části nejdříve nedotáhli přečíslení dva na jednoho domácí Vítek s Tomášem Černým, kterému nesedla střela po pěkné Vítkově nabídce. V čase 26:19 už obránce Galvas pěknou žabičkou vyslal do úniku Lukáše Svobodu, který šťastně prostřelil Tihláře.

O necelých deset minut později už to bylo jen o gól, když početní výhodu Slezanu rychle využil po přihrávce Wolfa útočník Chalupa. Přesně 36 sekund před zvukem druhé sirény však hostující Ballner upravil na 2:4.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí a ve 44. minutě se po parádním úniku nádherně pod víko trefil zkušený Selingr. Když už to vypadalo, že Poruba uhájí těsné vedení, Opavští proměnili druhou přesilovku. Chalupa nabil na modrou Kyselovi a jeho pumelice v čase 56:52 skončila za zády Tihláře – 4:4. Čtvrteční utkání tak vítěze nenašlo.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „První třetina nebyla z naší strany moc dobrá. Nic se nám nedařilo a hosté dali tři rychlé góly. Od druhé části jsme zlepšili pohyb, začali vyhrávat osobní souboje a tím se dostávali do hry. Poslední třetina už byla dobrá. Nedali jsme sice gól v přesilovce pět na tři, ale pořád je to příprava a všechno se zkouší.“