Slezan schytal v Porubě debakl a vrací se s prázdnou

Zápas25.10.2014 | Vojtěch Konečný
Opavští hokejisté zajížděli k jedenáctému kolu do Poruby. Zápas našim hráčům vůbec nevyšel, na konci první třetiny sice snížil na rozdíl jedné branky Černý, ve druhé periodě už ovšem dominovali Ostravané, jenž vstítili tři branky a rozdíl už byl velký. Aby toho nebylo málo, tak v poslední dvacetiminutovce přidali svěřenci trenéra Smetáka další čtyři branky a bylo rozhodnuto. Utkání tedy skončilo výsledkem 9:2 a v následujícím duelu s Hodonínem mají Slezané co napravovat.
11.kolo, sobota 25.10.2014
9:2(2:1, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Vrána (Puškár, Buček), 11. Vrána (Javín, Buček), 22. R. Vaněk (Sedlář), 24. Červenka (Vrána, Buček), 40. Červenka (Krayzel, Sedlář), 41. Červenka (Buček), 50. Slavík (Chaloupka, Zachar), 51. Červenka (Buček, Puškár), 53. Šindelář (Krayzel, R. Vaněk) – 16. Černý (Tichý, Polok), 42. Polok (Mosler). Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 662. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 9:2.
HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Krayzel, R. Vaněk.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Pavelek, Tichý, Vrabel, Mosler, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf – Kocián.

Komentář k zápasu

Utkání tabulkových sousedů – druhé Poruby a třetí Opavy – začalo lépe pro hosty, když ke konci druhé minuty se dostal do samostatného úniku opavský Wolf, který ovšem naštěstí pro Porubu minul. Na druhé straně poté prověřili domácí několika střelami a dorážkami pozornost hostujícího brankáře Šafránka. V 9. minutĕ už mohli Porubští slavit, neboť Martin Buček dokázal zpoza hostující branky přesně přihrát na hůl Lukáši Vránovi, který už se nemýlil – 1:0. Po krátkém závaru před Tihlářem se do útoku dostala opět Poruba a mohla slavit znovu.

V signalizované výhodě totiž ujel hostující obraně znovu Lukáš Vrána, který se ani napodruhé šance nezaleknul – 2:0. Poté jsme mohli vidět hokej nahoru dolů s několika šancemi na obou stranách, když tu největší měl Martin Buček, ten ovšem trefil jen připraveného Šafránka. První přesilovku zápasu si zahráli hosté po faulu Slavíka. Když už se zdálo, že Poruba toto oslabení přežije bez újmy, Slezan udeřil deset sekund před vypršením trestu provinilého. Lukáš Černý dorážel před Tihlářem puk, který se šťastně dokutálel až za záda domácího brankáře – 2:1.

Derby bývají nevyzpytatelná, a proto domácí neponechali nic náhodĕ a vlétli do druhé třetiny naplno. Ve 22. minutĕ tečoval Sedlářovu střelu od modré Rostislav Vaněk a domácí opět vedli o dvě branky – 3:1. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Šafránek zneškodnil Vránovu střelu, která se odrazila nešťastně pro Opavu na hůl Adama Červenky, jenž z ostrého úhlu zavěsil – 4:1. O chvíli později to mohlo být už o čtyři branky, jenže Zacharova přihrávka na Hulvu byla moc prudká, než aby ji mohl druhý zmiňovaný zachytit.

Dalších deset minut mĕli porubští hokejisté opĕt o něco více ze hry než hosté, ovšem další gól nepadl ani z první domácí přesilovky v polovinĕ utkání. 37. minuta přinesla přečíslení Opavy, ovšem té nebylo přáno dát gól ani v této situaci, když hostující Vítek přestřelil. O dvě minuty později se hokejisté Slezanu nechali během pěti vteřin dvakrát vyloučit a byla z toho přesilovka pět na tři pro domácí. I přes jejich mohutný tlak se zdálo, že hosté tuto přesilovku ubrání. Proti byl ovšem Adam Červenka, který zachytil přízemní střelu Krayzela a dokázal puk propasírovat mezi Šafránkovy betony deset vteřin před koncem druhé třetiny – 5:1.

Začátek třetí třetiny byl v podání RT TORAXu stejně famózní jako začátek druhé periody. Hned po minutě odehrané hry se dostal do samostatného úniku Adam Červenka, který střelou pod víko zkompletoval hattrick – 6:1. O dvacet vteřin později už bylo vše opět jinak. Opavský Mosler přihrál přesně Tomáši Polokovi a ten se pohotovou střelou nad beton nemýlil – 6:2. Ve 46. minutě se nechali vyloučit za hákování Marek Sedlář a dal tak Opavě možnost ke snížení. Za pár vteřin už Opava hrála přesilovku pět na tři, neboť zákrok Červenky byl hlavním sudím Kubičíkem posouzen jako nedovolený. Domácí ovšem toto oslabení sehráli parádně a hostům povolili za 110 sekund přesilovky pouze jedinou střelu, se kterou neměl Tihlář vůbec žádné problémy.

Po této dlouhé přesilovce udeřili opět domácí. Marek Slavík nahodil puk od modré a ten se i s pomocí několika tečí opavských hokejistů dostal až za záda překvapeného gólmana – 7:1. Za necelé dvě minuty se skóre měnilo znovu. Buček přihrával Adamu Červenkovi, pro kterého nebyl problém kotouč dopravit do sítě – 8:2. Bezmocná Opava zápas už jen dohrávala, ovšem Porubští stále neměli dost. V 53. minutě překonal opavského gólmana obránce Jiří Šindelář po přihrávce od Luďka Krayzela – 9:2. Hostující hokejisté se do konce zápasu jen těžko dostávali ke kotouči a domácí bezpečně kontrolovali hru na svých hokejkách.

Ohlasy trenérů

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Z naší strany jsme odehráli velmi dobré utkání. Kluci k tomu přistoupili od začátku velice zodpovědně, hráli dobře odzadu a proměňovali své šance, které si vytvářeli výborným pohybem. Perfektní kolektivní výkon. Byli jsme jednoznačně lepším týmem než soupeř. V úvodu sezony jsme se střelecky trošku trápili, ale už nám to tam začíná padat. Snad nám to vydrží i v dalších zápasech.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Myslím si, že jsme hráli s Porubou až příliš otevřenou hru, což se nám nevyplatilo. Domácí byli důraznější v předbrankovém prostoru, odkud nám vlastně dali po tečích první tři góly. Chtěli jsme se pořád tlačit dopředu a něco s výsledkem udělat, ale Poruba nás trestala v situacích dva na jednoho nebo tři na dva. Dávala góly prakticky ze všech šancí, které si vytvořila.


Aktuálně na webu