Slezan si doma připsal další hladkou výhru, Frýdek smetl 8:3

• úterý 28. srpna 2012

(REPORTÁŽ, OHLASY KOUČE) - Opavští hokejisté nastoupili v úterní podvečer ke svému druhému letošnímu přípravnému duelu na domácím ledě a opět to bylo divácky velice atraktivní představení! Slezan svého soupeře po čtyřicet minut přehrával ve všech směrech, v poslední třetině už pak tempo trochu opadlo. Výsledek 8:3 však budí respekt, jak by také ne! Vždyť Slezan dokázal ta dva domácí zápasy nasázet svým soupeřům v součtu jen těžko uvěřitelných dvacet branek!

přát., úterý 28. 8. 2012

8:3 (3:0, 3:0, 2:3)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 11. Vítek (Měch, Pavelek), 14. Mlýnek (Pavelek, Měch), 16. Tichý (Baďura), 24. Džemla (Baďura), 30. Chalupa (Tichý, Wolf), 38. Wolf (Mlýnek, Měch), 43. Baďura (Herman, Tůma), 49. Baďura (Tůma, Džemla) - 48. Novák (Teper), 52. Novák (Sluštík J.), 57. Sluštík O.(Škatula). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 160. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:3.

Šafránek (41. Novák) - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Láníček (41. Třeštík) - Ovšák, Tomis, Měkýš, Valíček, Lyzák, Teper, Bartek, Štubňa, Novák, Rozum, Sluštík O., Gogolka, Škatula, Slovák P., Hrubý, Chomič, Malík, Sluštík J., Slovák J.

Slezanu se povedl, stejně jako posledně proti Novému Jičínu, vstup do utkání. V 5. minutě měl dobrou možnost Chalupa, Láníček ale pro tentokrát kotouč za svá záda nepustil. To o šest minut později už k tomu byl přinucen. Z pravé strany vypálil Měch, jehož střelu vyrazil Láníček na hůl dojíždějícího Jakuba Vítka a mladý forvard ve službách Opavy otevřel skóre. Ve 14. minutě se stav měnil podruhé, když se do střelecké listiny zapsal Michal Mlýnek. Po dalších dvou minutách přidal třetí střelecký zásah také Josef Tichý a zdálo se, že domácí mají utkání pevně pod kontrolou.

To se po změně stran také potvrdilo. Z kraje prostřední periody měl dobrou možnost Pavelek, který se zjevil v přečíslení z Vítkem. První jmenovaný ale puk do brány uklidit nedokázal. O chvíli později nevyzrál na Láníčka ani Vlašánek. Další akce už byla ale ukázková. Baďura našel na vzdálenější tyči Patrika Džemlu a ten se přesnou ránou nemýlil. Další góly mohli přidat Pavelek s Polokem, čekalo se však až do 30. minuty. To zvyšoval na 5:0 Petr Chalupa a opavští fanoušci si žádali změnu hostujícího brankáře. Michal Láníček však ve své kleci ještě chvílí zůstal a proto byl také u šestého gólu, který se zrodil v přesilové hře a jehož autorem byl Petr Wolf. Stejný hráč poté tečoval vteřinu před druhou sirénou střelu jednoho z domácích spoluhráčů do horní tyče.

Třetí dvacetiminutovka už takové tempo nenabídla. V brankovištích se navíc objevily dvě nové tváře. Na straně domácích nahradil Šafránka Jiří Novák, na protějším pólu ledové plochy vystřídal Láníčka Patrik Třeštík. Frýdeckomísteckého gólmana poprvé zaměstnal Wolf, tady byl ještě Třeštík úspěšný. O pár vteřin později už ale vylétly nad hlavu ruce Pavla Baďury. Ve 48. minutě se prosadili také hosté. Souboj dvou Nováků vyhrál hostující Martin Novák, který snížil na 7:1. Opavská odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. O minutu později se po buly trefil opět Pavel Baďura. Frýdek poté v poslední desetiminutovce dodal skóre kosmetickou úpravu. Nejprve našel Jan Sluštík ideálním pasem před volnou bránu Martina Nováka, který snížil na 8:2, záhy o sobě dal vědět také Ondřej Sluštík, který stanovil konečný výsledek.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):
S dnešním utkáním jsem spokojen. Je příprava a my stále hledáme a zkoušíme vhodné složení formací. Dnes navíc nemohl hrát z pracovních povinností Michal Kukol a krátce před zápasem jsme přišli také o Lukáše Vrábela, takže jsme hráli jen v pěti obráncích, což není zrovna ideální. Za normálních okolností bych povolal nějakého juniora, ale bylo to pravdu narychlo, takže to nebylo možné. Na druhou stranu je možná dobré, že jsme si zase vyzkoušeli něco nového. Co se týče utkání, tak opět rozhodla povedená první třetina. Soupeř se snažil hrát ze zabezpečené obrany, my jsme hráče nutili, aby nastřelovaly kotouče. Postupně jsme dostali Frýdek pod tlak a ten také zužitkovali. Třetí třetina už se pak jen dohrávala. Hráči již nebylo moc ochotní bránit a hráli spíše dopředu, čímž jsme dali soupeři možnost výsledek zkorigovat.